Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Styczniowe dni otwarte Artemis

Styczniowe dni otwarte Artemis

Na początku roku Artemis zaprezentował podczas dni otwartych kilka przemysłowych, wielkogabarytowych drukarek. Podczas wydarzenia, które miało miejsce 12 stycznia, uczestnicy mieli możliwość przetestowania drukarek LED-UV, UV, solwentowych i ekosolwentowych. Najmniejsze z nich miały 160 cm szerokości zadruku, największe 3,20 m.

Najnowszy model UV – Artemis Orion – jesienią zdobył Złoty Medal Festiwalu Druku.

„Na dniach otwartych pokazaliśmy urządzenia reprezentujące kilka wielkoformatowych technik druku i wykończeń. Przemysłowy druk UV na materiałach sztywnych prezentowany był na flatbedzie UV Artemis Orion. Szybki druk solwentowy odbywał się na znanym ploterach serii Artemis KM 32xx, natomiast druk ekologiczny w popularnym formacie 160 cm był domeną drukarki Artemis 1621. W styczniu w naszym demoroomie pojawił się Artemis KM 3208-30 H SPEED, drukujący do 260 m2/h. Można go było zobaczyć na dniach otwartych” – mówią przedstawiciele firmy Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora marki Artemis.

Artemis Orion to stołowe plotery o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Jak zapewnia producent, rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.
Artemis Orion umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm, a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu to 2,05 x 1,25 lub 3,05 x 2,05. Ploter Artemis Orion UV-Y2512 można doposażać w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.

Tak duży ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg na metr kwadratowy, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. Każda z 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiana z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.
Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. W jednym przebiegu ploter może zadrukować aż 5 warstw atramentu! Ploter posiada także listwę dejonizującą produkcji amerykańskiej. Na karetce zainstalowane są dwie angielskie lampy UV Integration. Urządzenie ma stabilną i wzmacnianą konstrukcję, a ciężar jednostki wynosi ponad 2 tony. Warto zwrócić uwagę na łatwą obsługę plotera przez jednego operatora. Funkcja „poduszki powietrznej”, czyli tak zwany odwrócony podsys, ułatwia położenie ciężkich materiałów na stole roboczym plotera.

Najszybszy z Artemisów serii KM wyposażony jest w 8 super szybkich, 30-pikolitrowych głowic Konica Minolta 512i. Tak jak cała seria tych ploterów, jest to solwentowy, ciężki ploter do wysokonakładowych zleceń. Ploter poradzi sobie także z jakościową grafiką do wnętrz, w nadal wysokiej prędkości.

„Atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Dowodem z kolei grubo ponad setka instalacji w Polsce” - mówi Marek Mróz, specjalista ds. druku i oprogramowania.
W centrum pokazowym zaprezentowany został także najpopularniejszy obecnie ploter w tej szerokości – Artemis KM 3228 H – którego prędkość sięga 160 m2/h. Ten wyposażony jest w 8 głowic Konica Minolta 1024 w wariancie 42-pikolitrowym.

Plotery serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle. Drukują one w palecie CMYK atramentami twardo- lub ekosolwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji).
Plotery Artemis można będzie zobaczyć także na targach RemaDays 2017.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.