Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Sukces 9. edycji Packaging Innovations

Sukces 9. edycji Packaging Innovations

Ponad 200 wystawców z całego świata, 5200 zwiedzających z Polski i zagranicy, międzynarodowe kontakty biznesowe, solidna dawka fachowej wiedzy przekazana podczas trzech konferencji tematycznych oraz seminariów workShops – tak w skrócie można podsumować 9. edycję największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów branży opakowań – Packaging Innovations, która w dniach 4-5 kwietnia odbyła się w Warszawie.

Targi Packaging Innovations są idealną okazją do poznania najnowszych branżowych trendów. Nie sposób wymienić wszystkich nowości eksponowanych na stoiskach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentowana przez firmę Seufert Transparente Verpackungen GmbH technologia Bio-PET – nowy materiał z surowców odnawialnych pozwalający na produkowanie transparentnych opakowań i oszczędzanie surowców przy kosztach na poziomie tradycyjnych opakowań transparentnych. Podczas wystawy swoją premierę miała kompaktowa składarko-sklejarka, która ma tylko 2,5 metra długości! To w 100% polska konstrukcja, która może konkurować z urządzeniami światowych producentów. W pełni automatyczna, pozwala sklejać pudełka z prędkością ok. 5 tys. szt. na godzinę. Już wkrótce może wzbogacić park maszynowy firm, które głównie produkują krótkie serie opakowań.

Targi Packaging Innovations to nie tylko wystawa branżowych nowości i okazja do nawiązania intratnych relacji biznesowych. To także doskonała przestrzeń do dzielenia się wiedzą. Organizatorzy stale monitorują trendy i potrzeby zwiedzających, a zakres tematyczny tegorocznych wykładów w ramach seminariów workShops powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających gości. Odbyło się ponad 30 prelekcji wygłoszonych przez znanych i cenionych specjalistów z branży. Dopełnieniem ofert szkoleniowej była konferencja poświecona opakowaniom i warsztaty „Jak opakowac brandy”, przygotowane przez „Świat DRUKU” i naszych partnerów, firmy: Avery Dennison, ITW Foils, Xeikon, KDS, X-rite Europe i PIAP.

Podczas Targów ogłoszono wyniki pierwszego rankingu firm opakowaniowych w Polsce. Za jego przygotowanie odpowiadały Polska Izba Opakowań, Bank Zachodni WBK oraz firma Bisnode. Główne kryterium oceny stanowiła dynamika rocznych przychodów ze sprzedaży za ostatnie dwa okresy sprawozdawcze oraz osiągnięty zysk z prowadzonej działalności (na poziomie wyniku netto).
Najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy podzielono na trzy kategorie, w których trzy pierwsze miejsca zajęły:
w kategorii „Duże firmy” (sprzedaż większa niż 200 mln PLN):
1. Zakład Produkcji Folii EFEKT PLUS (opakowania z tworzyw sztucznych)
2. FLEXPOL (opakowania z tworzyw sztucznych)
3. AMCOR TOBACCO PACKAGING POLSKA (opakowania z papieru i tektury)
w kategorii „Średnie firmy” (sprzedaż w przedziale 40-200 mln PLN):
1. ABCAN Sp. z o.o; dynamika sprzedaży 407% (opakowania z metali)
2. AR CARTON KRAKÓW (opakowania z papieru i tektury)
3. MARPOL (opakowania z tworzyw sztucznych)
w kategorii „Mniejsze firmy” (sprzedaż w przedziale 10-40 mln PLN)
1. NOVO PAK (opakowania z tworzyw sztucznych)
2. FONTE (opakowania z tworzyw sztucznych)
3. ARPACK POLSKA (opakowania z tworzyw sztucznych)
Badaniu poddano łącznie 1500 firm związanych stricte z branżą opakowań.

Stałym i niezwykle ważnym elementem programu targów Packaging Innovations jest konkurs organizowany w Strefie Studenta. Dedykowany młodym, zdolnym i kreatywnym projektantom, otwiera przed nimi szeroką gamę możliwości: przede wszystkim zaistnienia w branży oraz zdobycia cennych kontaktów biznesowych i… pierwszych zleceń.
Aby wziąć udział w konkursie, należało zaprojektować oraz wykonać prototyp innowacyjnego opakowania, które może zostać następnie wdrożone do produkcji. W tym roku do konkursu zgłoszono 23 projekty. W drugim etapie jury oceniało 9 prac. Po naradach pierwszą nagrodę przyznano Agnieszce Pluszczewicz za nietypowe opakowanie na… bakalie. Jury doceniło pomysłowość i funkcjonalność projektu.
– Jestem w bardzo dużym szoku i ogromnie się cieszę. Tym bardziej, że swoją przygodę z branżą opakowań dopiero zaczynam. Do tej pory przez kilka lat zajmowałam się architekturą wnętrz i we wzornictwie opakowań stawiam pierwsze kroki. Uważam, że zwycięstwo w tym konkursie to mnie duża szansa. Ale nie tylko dla mnie – dla wszystkich, którzy brali w nim udział. Wiele jest firm poszukujących ciekawych rozwiązań i nietuzinkowych pomysłów, a tutaj możemy zostać zauważeni, a nasze portfolio docenione. Chciałam spróbować swoich sił i udało się! Kto, wie może będę się w tym kierunku rozwijać – mówiła tuż po ogłoszeniu wyników zwyciężczyni konkursu, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Już dziś zapraszamy na 10., jubileuszową edycję Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, która odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2018 roku w EXPO XXI w Warszawie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 2–4 czerwca plac Wolności już po raz drugi zamieni się w Miasteczko Literackie, obejmujące targi książki, spotkania autorskie, warsztaty i koncerty. Do Opola zawitają m.in. Artur Andrus, Katarzyna Grochola, Marcin Meller, Remigiusz Mróz, Wojciech Jagielski, Marcin Kydryński, Edyta Jungowska, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Łukasz Orbitowski i wielu innych. Chętni napiszą II Wielkie Opolskie Dyktando wraz z vlogerką Pauliną Mikułą i Mistrzem Mowy Polskiej Arturem Andrusem. Atrakcją będą również liczne warsztaty i koncerty. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Fabryka Inspiracji PL i Miasto Opole, a targów książki drukarnia Opolgraf.

Praca nad czerwcowym wydaniem wre. Niemniej zapraszamy Państwa do jego współtworzenia.

Poruszymy następujące zagadnienia:

podłoża drukowe
rozwiązania konwencjonalne i hybrydowe w maszynach poligraficznych
rynek maszyn używanych, serwis i obsługa posprzedażna
obróbka po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
sposoby zabezpieczania druków i ochrony marki.

Tematy zestawień w tym numerze:

rynek maszyn używanych (serwis, obsługa i usługi instalacyjne)
dostawcy rozwiązań do obróbki po druku i uszlachetniania
dostawcy podłoży do druku.

Zachęcamy do zamieszczenia informacji o Państwa ofercie na naszych łamach.

Zespół „Świata DRUKU”

Już jutro (25 czerwca) część branży poligraficznej związana z tekturą falistą spotka się w ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym Molo w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim na VI Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Życzymy ciekawych referatów, inspirujących dyskusji, nawiązania owocnych kontaktów i... dobrej zabawy. Czekamy na Państwa.

Zespół „Świata DRUKU”

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu