Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Sukces studentów podczas VII Targów Packaging Innovations

Sukces studentów podczas VII Targów Packaging Innovations

Energia, świeże pomysły, nieszablonowe podejście do projektowania opakowań. Tak w skrócie można opisać tegoroczną IV edycję Strefy Studenta w ramach VII Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 9–10 kwietnia 2015 w Warszawie.

Wszystko rozpoczęło się od konkursu, który podzielony był na dwie kategorie „Oceny internautów” oraz „Oceny profesjonalistów”. Na pierwszym etapie przesłane projekty opakowań podlegały ocenie internautów, którzy wskazali najciekawsze ich zdaniem prace. Nagrodą była możliwość zaprezentowania prac podczas VII Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Na drugim etapie, który rozstrzygnięcie miał pierwszego dnia targów, prace opiniowane były przez niezależne jury – profesjonalistów z branży. Pod uwagę brano m.in. praktyczne zastosowanie opakowań czy innowacyjny pomysł. W wyniku głosowania komisja wyróżniła trzy projekty:
I miejsce: Julia Karwasz – Opakowanie na kredki – piórnik
II miejsce: Paulina Ratajczak – Opakowanie na miskę
III miejsce: Anita Szymankiewicz – crystal beer
Skład komisji:
Jolanta Ziemniak-Ronke – prezes zarządu Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca magazynu „Świat DRUKU”
Ewa Woch – wiceprezes firmy Targi w Krakowie sp. z o.o., organizator Targów Packaging Innovations
Wacław Wasiak – dyrektor Polskiej Izby Opakowań
Krzysztof Januszewski – dyrektor Polskiej Izby Fleksografów
Tomasz Janowski – General Manager Ball Trading Poland sp. z o.o.
Od pierwszych minut stoisko studentów budziło bardzo duże zainteresowanie i przez dwa dni było tłumnie odwiedzane. Studenci oprócz samych prototypów opakowań przygotowali dodatkowo materiały, tj. plakaty, ulotki, foldery zawierające szczegółowe informacje na temat projektów i ich konstrukcji. Sami również udzielali szczegółowych informacji wszystkim zainteresowanym osobom.
„Każdego roku studenci zaskakują nas swoimi pomysłami na opakowania. Doceniamy zaangażowanie młodych ludzi, którzy ambitnie podchodzą do realizowanych projektów. Tegoroczni uczestnicy zachwycili nas swoim dojrzałym podejściem i przygotowaniem do targów. Przez dwa dni rzetelnie opowiadali gościom o swoich projektach i prezentowali zastosowanie opakowań” – mówi Ewa Woch. Udział w targach Packaging Innovations to dla młodych projektantów mocny start. To właśnie podczas tego wydarzenia mieli możliwość spotkania i porozmawiania z kluczowymi osobami z branży, którzy chętnie dzielili się opiniami. Jak udowadniają poprzednie edycje, podczas targów studenci zdobywają cenne kontakty, które później owocują propozycjami staży lub nawet pracy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.