Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / TOFU Studio z kolejną nagrodą w USA

TOFU Studio z kolejną nagrodą w USA

Srebro w kategorii Print / Professional Calendar Design na 46 edycji Creativity International Awards odbywającej się w Louisville w USA otrzymało gdańskie TOFU Studio za kalendarz wieloplanszowy: DINOZAURY 2016. Kalendarz został przygotowany charytatywnie dla warszawskiej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. To już kolejna nagroda, jaką zdobyło w tym roku TOFU Studio za tę pracę.

W tegorocznej edycji amerykańskiego konkursu startowało w różnych kategoriach wiele prac z ponad 40 krajów, 2 prowincji kanadyjskich oraz 25 stanów USA. Ostatecznie Jury nagrodziło najlepszych twórców, kierując się przede wszystkim ich kreatywnością. TOFU Studio za kalendarz DINOZAURY 2016 otrzymało srebro w kategorii: Print / Professional Calendar Design. Wśród nagrodzonych w konkursie znalazły się m.in. HBO, HBO Home Entertainment, PepsiCo Design & Innovation, kanał telewizyjny Syfy, czy TBWA Chiat Day.

Creativity International Awards jest jednym z najdłużej działających, niezależnych konkursów w USA skierowanych do branży reklamowej i projektowej. Otwarty na profesjonalistów i studentów, od 1970 roku stara się promować kreatywne i nieszablonowe rozwiązania projektowe. Wszystkie konkursowe prace oceniane są przez wyselekcjonowany panel specjalistów reklamowych i projektowych. Creativity International Awards opiera się na wytycznych dotyczących konkursów zalecanych przez amerykańskie stowarzyszenie Graphic Artists Guild.

TOFU Studio, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowało charytatywnie kalendarz, którego głównym celem było wsparcie wizerunkowe działań wybranej przez siebie fundacji, zajmującej się potrzebującymi dziećmi. Praca przygotowana finalnie dla warszawskiej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zawiera autorskie grafiki Zuzanny Zamorskiej, przedstawiające postaci różnych dinozaurów. Każda z kart wyposażona jest dodatkowo w dedykowany wykrojnik, pozwalający na przesuwanie odpowiednich elementów na kartach kalendarza. Projekt został wykonany w ściśle limitowanym nakładzie 500 sztuk.

Projekt DINOZAURY 2016 powstał w ścisłej współpracy z drukarnią Normex z Gdańska oraz Gdańską Akademią Bankową organizującą cykliczne edycje European Financial Congress w Sopocie. Praca przygotowana przez TOFU Studio zdobyła już w tym roku trzy inne nagrody. Dwie w konkursie ZOOM ART 2016 w Katowicach: GRAND PRIX oraz II nagrodę w kategorii: KALENDARZ CHARYTATYWNY. W czerwcu tego roku TOFU Studio otrzymało za kalendarz: DINOZAURY 2016 także złoty medal na 9 International Design Awards, odbywającym się w Los Angeles w USA.

TOFU Studio w latach ubiegłych miało także okazję przygotowywać charytatywnie podobne projekty dla Fundacji Hospicyjnej czy też Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, które również były nagradzane.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA niedawno rozpoczęła pracę krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie, maszyna oferuje najwyższą jakość w kontekście realizowanych w niej procesów cięcia papieru.

Firma EFI poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o zautomatyzowane, intuicyjne narzędzie mające ułatwić klientom zarządzanie zapasami i składanie zamówień – MarketDirect Fulfillment. Jak podaje producent oprogramowania, jego podstawowymi cechami są prostota i wszechstronność.

Muzeum Papiernictwa zaprasza do udziału w wernisażu on-line wystawy „Sztuka pisania”, który zostanie wyemitowany na żywo 11 lipca o godz. 17.00. Podczas streamingu Ewa Landowska – autorka wystawy – opowie o ekspozycji oraz wprowadzi widzów w tajniki pięknego pisania. Wystawę w Dusznikach-Zdroju będzie można oglądać do października br. Muzeum wznowiło działalność z zachowaniem zasad ostrożności.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.