Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / TOFU Studio z nagrodą w USA

TOFU Studio z nagrodą w USA

Pierwsze Miejsce w kategorii Print/Calendar na IX edycji konkursu International Design Awards w Los Angeles otrzymało gdańskie TOFU Studio za kalendarz wieloplanszowy: „Dinozaury 2016”. Kalendarz został przygotowany charytatywnie dla warszawskiej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Autorką nagrodzonej pracy jest Zuzanna Zamorska.

W tegorocznej edycji amerykańskiego konkursu IDA startowało w różnych kategoriach ponad 1 tys. prac z 52 krajów na całym świecie, zgłoszonych przez architektów, projektantów wnętrz, projektantów mody oraz grafiki. Ostatecznie jury nagrodziło najlepszych twórców, kierując się ich kreatywnością, innowacyjnością oraz użytecznością proponowanych rozwiązań. TOFU Studio za kalendarz „Dinozaury 2016” otrzymało pierwszą nagrodę w kategorii: Print/Calendar. Statuetki IDA Trophy zostaną wręczone wszystkim zwycięzcom na oficjalnym biennale Design Awards Ceremony w Los Angeles w maju przyszłego roku.
TOFU Studio, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowało charytatywnie kalendarz, którego głównym celem było wsparcie wizerunkowe działań wybranej przez siebie fundacji, zajmującej się potrzebującymi dziećmi. Praca przygotowana finalnie dla warszawskiej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zawiera autorskie grafiki Zuzanny Zamorskiej, przedstawiające postaci różnych dinozaurów. Każda z kart wyposażona jest dodatkowo w dedykowany wykrojnik, pozwalający na przesuwanie odpowiednich elementów na kartach kalendarza. Projekt został wykonany w ściśle limitowanym nakładzie 500 sztuk.
Projekt „Dinozaury 2016” powstał przy ścisłej współpracy z drukarnią Normex z Gdańska oraz Gdańską Akademią Bankową organizującą cykliczne edycje European Financial Congress w Sopocie. Praca przygotowana przez TOFU Studio zdobyła już w tym roku dwie inne nagrody w konkursie ZOOM ART 2016 w Katowicach: GRAND PRIX oraz II nagrodę w kategorii: KALENDARZ CHARYTATYWNY.
TOFU Studio w latach ubiegłych miało także okazję przygotowywać charytatywnie podobne projekty dla Fundacji Hospicyjnej, czy też Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, które to kalendarze również były nagradzane.
IDA (The International Design Awards) to międzynarodowy konkurs multidyscyplinarny, odbywający się w Los Angeles cyklicznie od 2007 roku. Każdego roku nagradzani są twórcy zajmujący się profesjonalnie architekturą, projektowaniem wnętrz, wzornictwem przemysłowym, modą oraz projektowaniem graficznym. Ich prace ocenia profesjonalne Jury wybierane każdorazowo spośród przedstawicieli branż kreatywnych poddawanych ocenie konkursowej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas sesji online przedstawiciele belgijskiego producenta zaprezentowali ofertę uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Webinaria poprzedziła – przeprowadzona również w trybie online – konferencja prasowa, podczas której zaanonsowano poszczególne premiery rynkowe oraz udoskonalone wersje rozwiązań software’owych i sprzętowych. Wirtualny projekt nosił nazwę Studio 4D48 – taki miał być numer stoiska firmy na targach drupa 2020.

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Birografika MB, serbska firma zajmująca się produkcją etykiet, w ostatnim czasie zakupiła i zainstalowała swoją pierwszą maszynę fleksograficzną niderlandzkiej marki MPS – ośmiokolorowy model EFS 430, który oferuje druk na różnego rodzaju podłożach. Umowa została podpisana podczas targów Labelexpo 2019 (podczas których firma MPS sprzedała 12 maszyn).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.