Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Targi Książki w Krakowie

Targi Książki w Krakowie

Kolejne, 17. Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 24–27 października. Dotąd tę wydawniczo-księgarską imprezę odwiedziło ponad ćwierć miliona osób, w zeszłym roku około 34 tysięcy.

Swój udział w targach zapowiedzieli zagraniczni twórcy, m.in.: Jonathan Carroll, Nele Neuhaus – niemiecka autorka poczytnych kryminałów, Asa Larsson – nagrodzona za najlepszą szwedzką powieść kryminalną („Krew, którą nasiąkła”), Ellen Alpsten – autorka bestselera „Caryca”, Carlo A. Martigli – włoski twórca fantastyki. W Krakowie będzie można spotkać m.in.: prof. Władysława Bartoszewskiego, Ritę Gombrowicz, Julię Hartwig, Jerzego Iwaszkiewicza, Ryszarda Kalisza, Marka Kamińskiego, Ignacego Karpowicza, Ryszarda Krynickiego, Dorotę Masłowską, Beatę Pawlikowską, Jerzego Stuhra, Szczepana Twardocha, Krzysztofa Ziemca.
Uczestnicy targów zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w wydarzeniu promującym czytelnictwo i twórczość Juliana Tuwima. Maraton czytania dzieł poety potrwa przez cztery dni, co w praktyce oznacza tysiące uczestników i blisko 30 godzin nieprzerwanego czytania. Akcja jest wkładem organizatorów w obchody Roku Poety.
Od 2011 roku organizatorzy wydarzenia wyróżniają tytułem Ambasadora Targów Książki cztery postaci polskiej sceny kulturalnej, które promują zarówno czytelnictwo, jak i ideę imprezy. Decyzją Targów w Krakowie tytuł ten otrzymają w tym roku ks. Adam Boniecki i Michał Rusinek. Z kolei Honorowa Rada Patronacka wskazała Henryka Podolskiego. Czwartą osobę typują fani imprezy na Facebooku.
W ramach Salonu Małych Ojczyzn będzie promowana kultura i tradycja Kaszub, w tym głównie literatura poświęconej temu regionowi.
W ramach Salonu Nowych Mediów zaplanowano potkania i dyskusje z dystrybutorami treści cyfrowych, wydawcami i autorami, rozmowy o technologiach, aplikacjach, prawie autorskim w Internecie, modelach sprzedaży, a także prezentację czytników książek elektronicznych, e-booków, audiobooków, papieru elektronicznego. Będzie można dowiedzieć się, jak e-czytelnictwo wpływa na literaturę, ilu Polaków słucha audiobooków, jak przygotować książkę elektroniczną, jak wydawać książki w XXI w., który tablet jest najbardziej designerski.
Każdego roku w trakcie targów rozstrzyga się również wiele konkursów, nie tylko branżowych, ale także związanych bezpośrednio z czytelnikami, ich wyniki są swego rodzaju wyznacznikiem trendów. Najważniejszym rozstrzygnięciem jest wyłonienie laureata w Konkursie o Nagrodę im. Jana Długosza, czyli nagrodzenie dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.