Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Targi Plastpol 2018

Targi Plastpol 2018

Na Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol, organizowanych od 22 do 25 maja w Kielcach, w roli wystawców wystąpi ponad 800 firm z 36 krajów świata. Na ekspozycjach można będzie zobaczyć najnowsze maszyny, roboty, linie produkcyjne, komponenty oraz metody recyklingu tworzyw sztucznych. Kolejne edycje targów cieszą się coraz większym zainteresowaniem – w ubiegłorocznej uczestniczyło prawie 19 tys. odwiedzających.

To dziś największe targi w Polsce dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i wydarzenie cenione w Europie. Ponad połowa wystawców to firmy zagraniczne. W wystawie udział biorą reprezentanci krajów europejskich oraz bardziej odległych, takich jak USA, Japonia, Chiny czy Malezja. Najliczniej reprezentowane są firmy z Niemiec i Włoch. Dzięki takiemu przekrojowi firm zagranicznych, Plastpol zyskał miano najbardziej międzynarodowych targów spośród wszystkich wystaw branżowych odbywających się w Polsce.

Wszechobecna automatyzacja i cyfryzacja produkcji przemysłowej od komponentu po gotowy produkt to trend, jaki dominuje targach Plastpol od lat. Właśnie w Kielcach wiele firm decyduje się prezentować nowości z tych dziedzin. Cztery targowe dni stanowią również okazję do pozyskania wiedzy o kierunkach rozwoju branży w kontekście pojawiających się nowych technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Podczas targów Plastpol, bieżące dane branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie tradycyjnie przedstawia Fundacja PlasticsEurope Polska. W programie imprezy pojawia się ponadto wiele propozycji o charakterze naukowym i technicznym np. seminarium techniczne Plastech Info oraz konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych Omniplast. Najlepsze produkty targów nagradzane są Medalami Targów Kielce podczas gali Platinum Plast.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Messe Frankfurt poinformowało o rezygnacji z organizowania targów branżowych w tradycyjnej formule w okresie od stycznia do marca 2021 r. Choć, jak zaznacza firma, tereny wystawowe we Frankfurcie są bardzo dobrze przygotowane do imprez także w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego, jednak ze względu na coraz większe ograniczenia w podróżowaniu nakładane zarówno przez poszczególne kraje, jak i firmy, organizowanie targów obłożone jest rosnącym ryzykiem i niepewnością wśród klientów targowych (niemniej jednak od początku kryzysu Messe Frankfurt zorganizował już 13 dużych targów w różnych lokalizacjach w Chinach). W ramach przebudowy wiosennego kalendarza targów podano nowe daty m.in. Heimtextil, Christmasworld i Paperworld.

Organizatorzy zakończonej sukcesem czerwcowej wirtualnej konferencji FuturePrint przygotowują druga odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 12–16 października br. i już teraz wzbudza duże zainteresowanie branży. Nadrzędnym celem konferencji jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.