Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Targi Plastpol już w maju

Targi Plastpol już w maju

XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol odbędą się w dniach 28–31 maja w Kielcach. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy zapowiadają udział ponad 800 wystawców z 39 krajów świata, którzy zaprezentują najnowsze maszyny, roboty, linie produkcyjne, komponenty oraz metody recyklingu tworzyw sztucznych. W poprzedniej edycji targi odwiedziło niemal 19 tys. odwiedzających.

Plastpol to dziś największe targi w Polsce dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i wydarzenie coraz bardziej cenione w Europie. Ponad połowa wystawców to firmy zagraniczne – nie tylko z naszego kontynentu (najliczniej biorą w nich udział Niemcy oraz Włosi), ale też z USA, Japonii, Chin czy Malezji. W przestrzeniach wystawienniczych daje się od kilku lat zauważyć dominujący trend automatyzacji i cyfryzacji produkcji przemysłowej – od komponentu po gotowy produkt. Wiele firm właśnie w Kielcach wprowadza na rynek swoje nowości z tych dziedzin. Coraz bardziej widoczny jest także trend prośrodowiskowy – produkty przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy są częściej specjalistyczne i w coraz większym stopniu biodegradowalne i nadające się do recyklingu.

Podczas targów Plastpol co roku Fundacja PlasticsEurope Polska przedstawia bieżące dane branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie. W programie imprezy pojawia się także wiele propozycji o charakterze naukowym i technicznym, np. seminarium techniczne Plastech Info oraz konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych Omniplast. Najlepsze produkty targów nagradzane są Medalami Targów Kielce podczas gali Platinum Plast.

„Świat DRUKU” jest patronem medialnym wydarzenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mack-Brooks Exhibitions, organizator targów InPrint, ICE Europe i CCE International podał datę dwukrotnie już odsuwanego w czasie wydarzenia. Mają się one odbyć w dn. 15–17 marca 2022 r. w Monachium.

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe.

Firma Bluejet z Gdańska w ostatnim czasie zainstalowała nową maszynę Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną (automatyczny podajnik i odbiornik). Celem inwestycji jest rozbudowanie oferty oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.