Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Tradycja spotyka nowoczesność – UV Days 2019 już w maju

Tradycja spotyka nowoczesność – UV Days 2019 już w maju

Tegoroczna, dziewiąta już edycja największych na świecie dni otwartych dotyczących technologii UV, LED i ekscymerowej – UV Days – odbędzie się w dniach 13–16 maja w Nürtingen koło Stuttgartu. Organizatorem spotkania, które z prostych dni otwartych ewoluowało w duże wydarzenie z branży UV z ponad 50 wystawcami i partnerami branżowymi oraz bogatym programem towarzyszącym, jest firma IST Metz, specjalizująca się w technologii UV.

Podczas dni otwartych będą prezentowane najnowsze osiągnięcia w zakresie druku arkuszowego, flekso i cyfrowego. Będzie można zobaczyć na przykładzie wydrukowanych „na żywo” prac, jakie możliwości oferują technologie UV i LED. Dla odwiedzających przygotowano także serię paneli dyskusyjnych, prezentację najnowszych badań i trendów związanych z technologią druku UV oraz ofertę produktową partnerów wydarzenia. W trakcie UV Days organizowane jest zwiedzanie fabryki IST Metz. Wszystkie pokazy oraz prelekcje prowadzone są w językach angielskim i niemieckim. Organizator wydarzenia zapewnia polskim uczestnikom opiekuna mówiącego w rodzimym języku, którego zadaniem będzie oprowadzenie gości po targach UV Expo i pokazach druku. Każdy zarejestrowany uczestnik będzie mógł sam zdecydować, w jakich pozostałych prezentacjach i wycieczkach weźmie udział.

W programie m.in.: pokazy druku; zwiedzanie fabryki (z naciskiem na technologię ekscymerową i produkcję komponentów); zastosowania przemysłowe technologii UV i zwiedzanie laboratorium; krótkie wykłady (drukowana elektronika, kontrola wydajności utwardzania, niska migracja w UV i inne); spotkania Print City Breakout (wartość dodana w opakowaniach); spotkanie DFTA z bezpłatnym transportem z IST (15 maja): pokazy druku na żywo w centrum technologicznym Akademii Fleksodruku; warsztaty zrób to sam (utwardzanie za pomocą UV i LED); premiera nowego urządzenia laboratoryjnego z ekscymerem; motywacyjna przemowa współzałożyciela InPrint – Frazera Chestermana. Wszystkie elementy programu (z wyjątkiem spotkania DFTA) będą miały miejsce kilka razy dziennie.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne – wystarczy zarejestrować się na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu