Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Trwają targi FESPA Global Print Expo 2021

Trwają targi FESPA Global Print Expo 2021

W centrum wystawienniczo-konferencyjnym RAI w Amsterdamie do piątku 15 października br. trwają – po 18-miesięcznej przerwie – targi FESPA Global Print Expo i European Sign Expo. W wydarzeniu bierze udział „Świat DRUKU”, dostępne jest również cyfrowe wydanie naszego miesięcznika. W tym roku organizatorzy targów podjęli liczne specjalne środki bezpieczeństwa i higieny, m.in. goście targów mogą uzyskać dostęp do czasopism, broszur i informacji o produktach w formie online, za pośrednictwem kodów QR. Na zwiedzających czekają liczne i ważne premiery produktowe, strefa inspiracji Printeriors, warsztaty oklejania pojazdów i zawody World Wrap Masters Europe oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących. Dla uczestników, którzy nie mogą przyjechać do Amsterdamu, organizatorzy przygotowali transmisje na żywo, a my mamy dla Państwa bieżącą minirelację.

Międzynarodowe targi FESPA Global Print Expo od lat przyciągają specjalistów z branży cyfrowego druku wielkoformatowego, sitodruku i drukowania tekstyliów, zdobienia odzieży i oznakowania. W tym roku, po półtorarocznej przerwie wynikającej z pandemii, wydarzenie to, odbywające się pod hasłem „Bringing Color Back” (Przywrócić kolor), cieszy się jeszcze większą popularnością, tym bardziej, że wielu wystawców zapowiedziało, że premierowo zaprezentuje swoje ważne nowości produktowe. W tym gronie znalazły się m.in.: zupełnie nowa flagowa drukarka atramentowa firmy Agfa; ekskluzywna premiera Brothera; nowa drukarka płaska firmy Durst; seria urządzeń firmy Mimaki, w tym wysokonakładowa drukarka z płaskim stołem UV, seria szybkich drukarek wysokiej jakości oraz pełnokolorowa biurkowa drukarka 3D; maszyny DTG trzeciej generacji firmy ROQ International oraz płaski ploter firmy swissQprint. Firmy, w tym bergertextiles, Canon, Guangdong Italia i Roland DG, również po raz pierwszy zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania na żywo.

Stoisko firmy Durst

Stoisko firmy swissQprint

Stoisko firmy Mimaki

Nie zabrakło także popularnych wydarzeń towarzyszących – strefy Printeriors (sektor poświęcony dekoracji wnętrz, gdzie prezentowane są kolekcje szytych na miarę dekoracji wnętrz, począwszy od miękkich mebli i akcesoriów, aż po tekstylia stołowe, dekoracje okienne i okleiny ścienne) oraz strefy oklejania pojazdów World Wrap Masters (poza codziennymi warsztatami zaplanowano europejski etap konkursu oklejania pojazdów; na przyszłorocznej Fespie odbędzie się finał zawodów, w którym wezmą udział zwycięzcy wszystkich regionalnych edycji).

 

Wydanie nr 7-8, przygotowane na targi Fespa 2021

Dla uczestników, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach ze względu na bieżące ograniczenia w podróżowaniu, FESPA przeprowadzi na żywo serię wywiadów z wiodącymi dostawcami i członkami stowarzyszenia. Transmisje na żywo skupiają się głównie na innowacjach i trendach rynkowych, a widzowie mogą zobaczyć niektóre z najnowszych produktów wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich 18 miesięcy i na żywo podczas wystawy. Wśród uczestników są Brother, Canon, Durst, Mimaki, Roland DG i wielu innych. Transmisja na żywo będzie dostępna od 12 października przez pierwsze trzy dni targów na www.fespaglobalprintexpo.com w zakładce „FESPA Live”.

Stoisko firmy Agfa

Stoisko firmy Canon

Stoisko firmy EFI Reggiani

Równocześnie z targami Fespa odbywa się wystawa European Sign Expo, poświęcona oznakowaniom i komunikacji wizualnej.

Organizatorzy targów podjęli liczne środki bezpieczeństwa – rejestracja na targi była możliwa tylko przed wydarzeniem, wszyscy uczestnicy są zobowiązani do okazania certyfikatu pełnego zaszczepienia lub dowodu potwierdzającego niedawne przebycie COVID albo otrzymania negatywnego wyniku testu. Podróżni z Europy mogą okazać unijny cyfrowy certyfikat DCC. Działania mają na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa na targach. Dodatkowo każdy uczestnik targów przed wejściem musi odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących zdrowia. Uczestnicy, którzy nie są w stanie przedstawić dowodu szczepienia, mogą odwiedzić targi FESPA. Jednak aby to zrobić, będą musieli wypełnić formularz deklaracji kwarantanny i zaznaczyć pole wskazujące, że należą do specjalnej kategorii osób zwolnionych ze szczepienia. Uczestnicy, którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą również musieli codziennie przedstawiać negatywny wynik testu (wyniki testu są ważne tylko przez 24 godziny). Bezpłatne szybkie testy antygenowe będą dostępne na miejscu w centrum RAI. Mimo że zgodnie z najnowszymi wytycznymi rządu holenderskiego dystansowanie się i noszenie masek nie są już obowiązkowe, jednak organizatorzy zalecają, aby każdy uczestnik podjął środki ostrożności, które pomogą mu poczuć się bezpiecznie. W tym celu odwiedzający mogą nosić czerwoną, pomarańczową lub zieloną plakietkę, która umożliwi każdemu określenie swoich osobistych preferencji dotyczących kontaktu. Przygotowano także szersze korytarze i czytelne oznaczenia na podłodze, szczególnie w miejscach, gdzie mogą tworzyć się kolejki.

Kolejne targi FESPA Global Print Expo odbędą się w Berlinie w terminie 31 maja – 3 czerwca 2022 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.