Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Udany początek sezonu we Frankfurcie

Udany początek sezonu we Frankfurcie

Jak co roku sezon dla handlu i przemysłu otworzyły frankfurckie targi Paperworld, poświęcone nowinkom z branży papierniczo-biurowo-szkolnej. Odbyły się one w dniach 25–28 stycznia br. razem z targami Creativeworld (skierowanymi do artystów i hobbystów) oraz Christmasworld (skupiającymi się na tematyce ozdób świątecznych i okolicznościowych). Przestrzeń wystawienniczą Messe Frankfurt tradycyjnie odwiedziły tysiące gości z całego świata.

Jak podaje organizator wszystkich trzech wydarzeń, tegoroczna edycja targów przyciągnęła około 84 tys. odwiedzających ze 163 krajów. Swoje nowe produkty do dekoracji (także świątecznych), papiery, materiały biurowe i artykuły piśmienne, hobbystyczne i rzemieślnicze, a także urządzenia i usługi do ich produkcji (przygotowanie projektów, druk i obróbka po druku), zaprezentowało ponad 3 tys. wystawców z 74 krajów (z czego 1,6 tys. w strefie targów Paperworld). Oferta targów obejmuje szeroki zakres produktów i usług, dzięki czemu nabywcy ze wszystkich poziomów sprzedaży i dystrybucji (handlowcy hurtowi i detaliczni, spedytorzy, firmy handlowe, także działające w systemie wysyłkowym), znajdują tam potrzebne im rozwiązania oraz nowinki przyciągające uwagę klientów. „Trio targowe nie zwalnia biegu i pozostaje niezbędną platformą dla przemysłu i handlu. Oprócz wyznaczania trendów branżowych, które będą obowiązywać w nadchodzących miesiącach, nasze targi łączą użytkowników branży z całego świata i skupiają ich w jednym miejscu. To właśnie ten osobisty kontakt jest kluczem do sukcesu całego sektora dóbr konsumpcyjnych w erze cyfrowej” – mówi Detlef Braun, dyrektor zarządzający Messe Frankfurt.

Podczas czterech dni trwania targów Paperworld najbardziej zauważalnymi trendami były „biuro przyszłości” i zrównoważony rozwój. Oprócz oferty wystawienniczej zaplanowano strefy inspiracji, poświęcone różnym zakresom tematycznym – wśród nich Future Office (pokazujące inteligentne rozwiązania dla biura, łączące świat cyfrowy i analogowy), strefę Paperworld Trends (prezentującą trendy na sezon 2020/21, łączące nowoczesne środowisko pracy z modnym stylem życia oraz personalizacją przestrzeni poprzez wykorzystanie kolorów, mebli, dodatków czy materiałów biurowych), czy obszar Mr Books & Mrs Paper (skierowany do księgarzy i sprzedawców detalicznych, którzy chcą skutecznie łączyć w swoim punkcie sprzedaży książki i różnego rodzaju artykuły papiernicze). We wszystkich grupach produktów silnie obecna była tendencja do oszczędzania zasobów, recyklingu, upcyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym. Ekologia w miejscu pracy jest zagadnieniem przyszłości, ponieważ służy nie tylko ochronie i ochronie środowiska, ale także idzie w parze z względami ekonomicznymi.

Kolejne targi odbędą się ponownie we Frankfurcie, w dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2021 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.