Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Uzyskaj tytuł inżyniera i magistra poligrafa

Uzyskaj tytuł inżyniera i magistra poligrafa

Chcesz dowiedzieć się, jak „robi się pieniądze”, co można zrobić ze zdjęciem przed jego wydrukowaniem, jak powstają książki i ulotki, e-booki lub różnego typu media reklamowe, jak wybrać odpowiednią technikę drukowania lub uszlachetnić wyrób poligraficzny? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy możesz nauczyć się od wysoko wykwalifikowanej kadry dydaktycznej Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska ma najdłuższe w Polsce tradycje kształcenia w zakresie technologii poligraficznych. W związku z intensywnym rozwojem technik cyfrowych przykładamy duże znaczenie do kształcenia w tym zakresie, nie zapominając jednocześnie o innych podstawowych zagadnieniach poligraficznych, wyróżniających nasz kierunek spośród innych. Nasze studia inżynierskie i magisterskie prowadzone są według nowego, elastycznego programu, dostosowanego do zmian zachodzących w poligrafii światowej.
Studia Poligraficzne I stopnia obejmują 7 (studia stacjonarne) lub 8 (studia niestacjonarne) semestrów zakończonych przygotowaniem pracy dyplomowej inżynierskiej. Od semestru 2013/2014 oferujemy również studia II stopnia (3-semestralne – na studiach dziennych, i 4-semestralne – na studiach niestacjonarnych) kończące się obroną pracy dyplomowej magisterskiej.
Dla osób posiadających już dyplom w innej dziedzinie, a pragnących poszerzyć wiedzę z zakresu nowoczesnej poligrafii, oferujemy studia podyplomowe, które cieszą się dużym powodzeniem.
Nasi studenci zyskują wiedzę i umiejętności w zakresie: komputerowego przygotowania publikacji, profesjonalnej grafiki komputerowej, cyfrowych metod wytwarzania form drukowych, technik klasycznego drukowania (offset, fleksografia, wklęsłodruk, sitodruk, tampondruk) oraz technologii drukowania cyfrowego, barwometrii i systemów sterowania barwą, materiałoznawstwa poligraficznego, technologii wytwarzania mediów reklamowych, projektowania publikacji elektronicznych (e-book) i tworzenia aplikacji na różne media cyfrowe, technologii uszlachetniania produkcji poligraficznej, nowych metod obróbki introligatorskiej, projektowania i wytwarzania opakowań drukowanych, standaryzacji procesów produkcyjnych, cyfrowych systemów zarządzania produkcją poligraficzną.
Nasi absolwenci pracują w dużych i małych zakładach poligraficznych, wydawnictwach i agencjach reklamowych, jak również w przedstawicielstwach firm krajowych i zagranicznych oferujących różne materiały oraz urządzenia dla przemysłu poligraficznego i pokrewnych. Duże grono absolwentów prowadzi własne zakłady i przedsiębiorstwa poligraficzne, reklamowe oraz handlowe.
Zapraszamy do uzyskania dyplomu Inżyniera Politechniki Warszawskiej na kierunku Papiernictwo i Poligrafia, a inżynierów do zdobycia kolejnego stopnia zakończonego tytułem magistra poligrafa!
Zakład Technologii Poligraficznych
www.ip.hoff.pl
Informacja o zasadach przyjęć: Biuro ds. Przyjęć na Studia, Gmach Główny PW, pok. 66, tel. 22 629 60 70, 234 74 12, rekrutacja@pw.edu.pl

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.