Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / VSOP – spotkanie użytkowników maszyn KBA

VSOP – spotkanie użytkowników maszyn KBA

W ramach inicjatywy założonego w tym roku klubu VSOP (Very Smart Offset Printers Club) w dniach 11-13 grudnia 2014 r. ok. 100 polskich, czeskich i słowackich użytkowników maszyn produkcji Koenig & Bauer spotkało się w przystrojonym bożonarodzeniowo Dreźnie i zakładach produkcyjnych w Radebeul, by wymienić informacje i doświadczenia.

Podczas spotkania w dwóch blokach panelowych zaprezentowano aktualne trendy na rynku, nowości techniczne i technologiczne offsetowych maszyn arkuszowych KBA Rapida, nowe usługi serwisowe dla drukarń i paletę produktów w segmencie druku cyfrowego.
Pierwszą z prezentacji poprowadził prezes zarządu KBA CEE Sp. z o.o. Jan Korenc, który rozpoczął oficjalną część spotkania członków klubu VSOP, przedstawiając dokonania swojego zespołu na rynku polskim, czeskim i słowackim w 2014 r. Następnie głos zabrał Sven Strzelczyk – wiceprezes działu sprzedaży KBA AG, przedstawiając kierunki rozwoju koncernu, a także obecną pozycję w poszczególnych sektorach maszyn drukujących.
Prezentację o druku cyfrowym, pt. „Druk cyfrowy – made by KBA”, poprowadził menedżer ds. projektów Klaus Eppich. Skupił się przede wszystkim na dalszym rozwoju rotacyjnej maszyny inkjetowej RotaJET 76 i nowej, modułowej platformy przystosowanej do elastycznego dopasowania do bieżących wymagań w segmencie.
Ogromnym zainteresowaniem spotkała się również prezentacja Dirka Winklera, odpowiedzialnego za technologiczną stronę procesu drukowania maszyn KBA, który poprzez dynamiczne zestawienie rozwiązań automatyzujących pracę maszyn Rapida wprowadził uczestników do części praktycznej spotkania. Pokazy druku rozpoczęto od wykorzystaniu możliwości sześciokolorowej offsetowej maszyny KBA Rapida 106. Przy jej użyciu zadrukowano folię IML podawaną ze zwoju, następnie wytłoczono na niej folię na zimno, zadrukowano i uszlachetniono lakierem dyspersyjnym inline. Po błyskawicznym przezbrojeniu urządzenia drukarz wprowadził w miejsce zwoju stos z arkuszami folii samoprzylepnej, na której następnie zadrukowano logotypy klubu VSOP. Wydrukowany nakład został poddany na żywo dalszej obróbce w drugiej części pokazów praktycznych.
Następnie przy użyciu półformatowej maszyny arkuszowej KBA Rapida 75 zaprezentowano druk plakatu farbami UV z suszeniem w technologii LED w trzech różnych wariantach uszlachetniania: bez lakierowania, z lakierowaniem pełnopowierzchniowym lakierem UV i lakierowaniem przy użyciu specjalnego lakieru dekoracyjnego. W dalszej części spotkania na sześciokolorowej maszynie KBA Rapida 145 wykonano produkcję trzech różnych zleceń w trybie nonstop z automatyczną wymianą stosów przy prędkości 17 tys. arkuszy na godzinę. Zmiana zleceń w locie, najwyższy stopień automatyzacji, mycie zespołów farbowych w trakcie trwającej produkcji, a także dynamiczna zmiana tulei rastrowych spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zaproszonych gości.
Członkowie klubu VSOP mogli również zobaczyć maszynę sztancującą DC R105 w akcji, która najpierw wykonała bigowanie i sztancowanie wcześniej wydrukowanych opakowań, a następnie po przezbrojeniu, wykonała na żywo rycowanie wydrukowanych uprzednio na maszynie KBA Rapida 106 etykiet samoprzylepnych. Na koniec części demonstracyjnej dziesięciokolorowa KBA Rapida 106 z systemem odwracania arkuszy, niezależnymi napędami cylindrów płytowych i systemami suszenia LED-UV zaprezentowała błyskawiczną zmianę kilku zleceń „w locie”, drukując kalendarium na rok 2015.
Oprócz przekazania bogatej wiedzy fachowej zadbano również o możliwość wymiany doświadczeń w luźniejszej atmosferze podczas zwiedzania najsłynniejszego w Europie bożonarodzeniowego rynku świątecznego, zwiedzania Drezna i wspólnej wieczornej kolacji.
„Dziękuję wszystkim użytkownikom technologii produkcji Koenig & Bauer AG za przybycie na naszą pierwszą uroczystość klubu VSOP (Very Smart Offset Printers). Podczas gali wręczania dyplomów członkowskich został on określony mianem klubu drukarń umiejących wykorzystać nowości technologiczne jutra i dopasować je do swoich dzisiejszych wyzwań poligraficznych, bo tylko wtedy można być krok przed konkurencją. Spotkanie w gronie osób mających na co dzień kontakt z produkcją poligraficzną jest również dla nas bogatym doświadczeniem, pokazującym realne zapotrzebowanie rynku. Mam nadzieję, że w przyszłym roku do naszego grona dołączą kolejne drukarnie, abyśmy mogli również i ich gościć w naszej fabryce offsetowych maszyn arkuszowych w Radebeul. Już teraz serdecznie zapraszam” – Jan Korenc – prezes zarządu KBA CEE.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.