Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / W czerwcu Europejskie Forum Etykietowe 2022

W czerwcu Europejskie Forum Etykietowe 2022

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT organizuje 7. edycję Europejskiego Forum Etykietowego i towarzyszącą mu 64. doroczną konferencję. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1–3 czerwca 2022 r. w Grand Hotel Dino we włoskim Baveno nad jeziorem Lago Maggiore.

Tegoroczna edycja European Label Forum będzie pierwszym spotkaniem w formule tradycyjnej organizowanym przez FINAT od czerwca 2019 r. – w 2020 r. wydarzenie się nie odbyło, a w 2021 r. miało formułę online. „Odkąd w 2015 r. wprowadziliśmy nowy format konferencji, European Label Forum przekształciło się w doroczny szczyt wykonawczy dla europejskiej społeczności producentów etykiet, na którym liderzy biznesowi z łańcucha wartości gromadzą się w celu nawiązywania kontaktów, zdobywania wiedzy i prowadzenia dialogu w sprawach o strategicznym znaczeniu dla branży – mówi Jules Lejeune, dyrektor zarządzający FINAT. – Choć pandemia wiele zmieniła, jedna rzecz pozostała stała – to potrzeba osobistego kontaktu, bez którego niemożliwe jest budowanie i podtrzymywanie relacji i nawiązywanie nici porozumienia. Po trzech latach przymusowego zastoju członkowie naszego stowarzyszenia nie mogą doczekać się ponownego spotkania i odnowienia kontaktów ze swymi kolegami z całej Europy, zwłaszcza teraz, gdy targi Labelexpo Europe zostały przełożone”.

Forum odbędzie się w czasie, gdy europejska branża etykiet stoi w obliczu wielkich wyzwań, zarówno w perspektywie krótko-, jak i średnioterminowej. W pierwszych miesiącach pandemii, w 2020 roku, branża zdała „test skrajnych warunków” i uporała się z podwyższonym popytem (na podstawowe produkty żywnościowe, higieny osobistej i medyczne) i zakłóceniami w dostawach surowców oraz ograniczoną dostępnością pracowników. W 2021 r. sektor etykiet ponownie osiągnął szczyt, tym razem dzięki szybkiemu ożywieniu gospodarczego po złagodzeniu pandemii. Teraz natomiast, w 2022 r., przed branżą pojawiły się inne, liczne trudności – przede wszystkim bezprecedensowy w skali niedobór komponentów, surowców i materiałów eksploatacyjnych, spotęgowany przez strajki; niedobór wykwalifikowanej siły roboczej i talentów gotowych na cyfrową transformację; przyspieszone procesy konsolidacji połączone z dużą dostępnością kapitału i wyzwaniami wynikającymi z procesów sukcesji w firmach; szanse i wyzwania związane ze zmieniającymi się zachowaniami konsumentów i handlem elektronicznym; wyzwania wynikające z Przemysłu 4.0 i Big Data; unijny Zielony Ład i związany z nim ogrom przepisów, regulacji i wytycznych przyspieszających przechodzenie na gospodarkę obiegu zamkniętego; i wreszcie – od końca lutego – globalna niepewność polityczna i gospodarcza związana z wojną w Ukrainie.

Tegoroczny program Forum obejmie nie mniej niż sześć paneli eksperckich oraz liczne specjalistyczne prezentacje dotyczące wspomnianych tematów. Formuła spotkania przewiduje maksymalną interakcję uczestników i wymianę doświadczeń.

Szczegółowe informacje na temat spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie www.europeanlabelforum.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT podało dane dotyczące stanu europejskich rynków etykiet samoprzylepnych w 3. kwartale 2022 r. Z informacji tej wynika, że w tym okresie popyt na materiały etykietowe w Europie znacznie wzrósł po słabej pierwszej połowie roku – co było spowodowane niedoborami papieru wynikającymi z przedłużającego się strajku w Finlandii. W całym okresie pierwszych trzech kwartałów europejski przemysł etykietowy odnotował skromny wzrost o 1,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.