Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Warszawskie Targi Książki już w czwartek

Warszawskie Targi Książki już w czwartek

Blisko 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń – tak zapowiadają się rozpoczynające się 18 maja 8. Warszawskie Targi Książki, największe międzynarodowe wydarzenie tej branży w Polsce.
W tegorocznej ósmej już edycji Warszawskich Targów Książki weźmie udział blisko 800 wystawców z 32 krajów: Argentyny, Australii, Belgii, Białorusi, Chile, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei, Kostaryki, Litwy, Macedonii, Niemiec, Peru, Polski, Portoryko, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Miłośnicy książek i czytania będą mieli niepowtarzalną okazję do zdobycia autografów, zakupu nowości i uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach. Z czytelnikami podczas czterech majowych dni na PGE Narodowym spotka się około 1000 twórców. Organizatorzy wraz z partnerami przygotowali niezwykle bogatą ofertę – 1500 pozycji programowych: spotkań z autorami, debat, konferencji, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw.

Niemcy Gościem Honorowym
Od 18 do 21 maja 2017 roku Niemcy będą Gościem Honorowym 8. Warszawskich Targów Książki. Motto programu przygotowanego przez Frankfurckie Targi Książki oraz Goethe-Institut we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec brzmi „Worte bewegen. Siła słów“. Program prezentuje literaturę jako przestrzeń otwartego dialogu oraz wymiany myśli, emocji i informacji. Stoisko Niemiec stanie się miejscem prezentacji różnorodności niemieckiej kultury i książki. Jego szczególnym gościem będzie laureatka literackiej Nagrody Nobla, Herta Müller. W skład silnej reprezentacji przedstawicieli literatury niemieckiej wejdą m.in.: autorka wielu bestsellerowych powieści – Charlotte Link, a także Wolfgang Bauer, Artur Becker, Jakob Hein oraz Alice Pantermüller i Daniela Kohl. W sumie Warszawę odwiedzi 11 autorów z Niemiec. W programie nie zabraknie debat na ważne i nie tylko literackie tematy, spotkań branżowych oraz warsztatów i zajęć dla dzieci. Będzie też okazja do spotkania i poznania oferty niemieckich wydawców – na Warszawskich Targach Książki 66 wystawców zaprezentuje około 800 książek.

Targi, jak co roku, będą niepowtarzalną okazją do spotkań z najbardziej lubianymi, znanymi i nagradzanymi twórcami literatury polskiej i światowej, wszystkich gatunków, tłumaczami, ilustratorami i ludźmi świata kultury. Naszymi gośćmi będą oprócz autorów z Niemiec, także: Hanna Krall, Józef Hen, prof. Zbigniew Mikołejko, prof. Karol Modzelewski , prof. Jerzy Bralczyk, Jarosław Mikołajewski, Tomasz Jastrun, Adam Zagajewski, Marcin Świetlicki, Wioletta Grzegorzewska, Jonathan Carroll, Evald Flisar, Maria Nurowska, Krzysztof Varga, Szczepan Twardoch, Łukasz Orbitowski, Janusz Rudnicki, Agata Tuszyńska, Artur Domosławski, Ziemowit Szczerek, Filip Springer, Wojciech Kuczok, Elżbieta Cherezińska, Janusz Leon Wiśniewski, Katja Kettu, Jacek Pałkiewicz, Wojciech Cejrowski, Mariusz Czubaj, Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Jakub Ćwiek, David Lagercrantz, Maxime Chattam, Graham Masterton.

Bogaty program spotkań, warsztatów i zajęć dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży oraz rodziców z dziećmi
Dzięki współpracy programowej, m.in. z portalem Czas Dzieci, Festiwalem Literatury dla Dzieci, Wszechnicą PAN, Muzeum Literatury, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Etnograficznym, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Ośrodkiem KARTA, Uniwersytetem im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Wszechnicą PAN, przygotowaliśmy niezwykle bogaty program dla dzieci i młodzieży. Lekcje literatury i historii, warsztaty, spotkania z twórcami książek dziecięcych i młodzieżowych oraz wystawy. Atrakcji nie zabraknie, zwłaszcza że w WTK udział weźmie łącznie 115 twórców – autorów i ilustratorów książek dla dzieci i młodzieży, m.in.: Margarett Borroughdame, Alice Pantermüller i Daniela Kohl, Martin Widmark, Ifi Ude, Bohdan Butenko, Edward Lutczyn, Maciej Wojtyszko, Joanna Olech, Ewa Chotomska, prof. Joanna Papuzińska, Joanna Rusinek, Barbara Kosmowska, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Widłak, Agnieszka Stelmaszyk, Cezary Harasimowicz i Marcin Szczygielski. Nie zabraknie też nowości wydawniczych!
Interesujący program spotkań branżowych
Goście branżowi WTK: wydawcy, księgarze, bibliotekarze i drukarze znajdą dla siebie wiele ciekawych spotkań, debat i warsztatów, współorganizowanych m.in. przez Polską Izbę Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Bibliotekę Narodową, Instytut Książki, Instytut Adama Mickiewicza oraz m.st. Warszawę. Szczególnie polecamy spotkania dot. szeroko rozumianego rynku wydawniczego Niemiec, Francji i Chin oraz te dotyczące książek dziecięcych i ich roli w kształtowaniu nawyków czytelniczych. WTK to także specjalnie wydzielona strefa agentów literackich, ważnego elementu rynku wydawniczego.

Katalog Książek WTK OnLine to wspólny projekt Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego i organizatora wykonawczego Warszawskich Targów Książki – firmy Murator EXPO. Katalog zbudowany jest w oparciu o Bazę Polskiego Rynku Wydawniczego LibriKo. Jest narzędziem zawierającym łatwe do wyszukania informacje o książkach, wprowadzonych na rynek w ubiegłych latach, z oferty wydawnictw uczestniczących w Targach. Dzięki dostępowi przez internet i w informacji bezpośrednio na targach, Katalog ułatwi odwiedzającym Warszawskie Targi Książki odnalezienie konkretnych publikacji na stoiskach wydawców.

Wirtualne Targi Książki
Wirtualne Targi są dopełnieniem Warszawskich Targów Książki i odbędą się w dniach 15–28 maja 2017 roku pod adresem etargi-ksiazki.waw.pl. Przy wykorzystaniu nowoczesnej platformy internetowe, firmy związane z branżą wydawniczą i księgarską mają możliwość zaprezentowania swojej oferty analogicznie do targów tradycyjnych. Organizacja targów w sieci umożliwia zapoznanie się z ofertą wystawców wszystkim tym, którzy nie mogą uczestniczyć w targach tradycyjnych, oraz tym, którym nie udało się nawiązać kontaktu z ulubionymi wystawcami. Główną zaletą Wirtualnych Targów jest dłuższy czas trwania – targi w sieci trwają 14 dni – oraz większa dostępność – każdy internauta może je odwiedzić w dowolnym momencie, bez żadnych ograniczeń oraz bez konieczności wychodzenia z domu. Poruszanie się po wirtualnych targach ułatwia podział na sektory branżowe oraz rozbudowany, tematyczny katalog prezentowanych ofert.

Piątek Dniem Książki Akademickiej i Naukowej – 11. Targi ACADEMIA

Jedenasty już raz odbędą się w Warszawie Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Po raz piąty towarzyszyć będą Warszawskim Targom Książki na stadionie PGE Narodowy. Przedsięwzięcie, zainicjowane przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej, od lat realizuje na ich zlecenie spółka Murator EXPO. Wydawcy akademiccy i naukowi po raz kolejny zaprezentują swoją ofertę w reprezentacyjnej przestrzeni Biznes Klubu Stadionu. Ważnym wydarzeniem każdej edycji targów jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA. W Konkursie oceniane są książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze, tłumaczenia. Na uczestników, obok Nagrody Głównej i wyróżnień, czekają też prestiżowe wyróżnienia rektorskie: Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa, 56 wydawców zgłosiło do niego ponad 130 książek. Na uroczyste spotkanie środowiska wydawców naukowych i akademickich, połączone z ogłoszeniem wyników Konkursu ACADEMIA 2017, zapraszamy w piątek 19 maja br. o godzinie 16.00 do sali Amsterdam w PGE Narodowym.

Mocne akcenty warszawskie

Stołeczne stoisko „Zaczytana Warszawa” poświęcone będzie głównie Nagrodzie Literackiej m.st. Warszawy, która obchodzi właśnie swoje dziesięciolecie. Wystawa poświęcona historii nagrody, prezentacja książek laureatów i autorów nominowanych do nagrody oraz spotkania z twórcami to mocne akcenty warszawskiego programu WTK. Warszawa jest także fundatorem drugiej ważnej nagrody literackiej – na stoisku można będzie zobaczyć i kupić książki-laureatki Nagrody za Reportaż Literacki im. Ryszarda Kapuścińskiego. Na stoisku m. st. Warszawy nie zabraknie też warszawskich instytucji kultury. Bogatą kolekcję wydawnictw poświęconych historii miasta i jego współczesności, a także kulturze i sztuce, zaprezentują: Dom Spotkań z Historią, Muzeum Postania Warszawskiego, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Warszawy. Stołeczne Biuro Turystyczne zachęcać będzie gości targów do zapoznania się z atrakcjami Warszawy i do zwiedzania stolicy.

Sobota Dniem Reportażu na WTK

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki jest rówieśniczką Warszawskich Targów Książki. Oba wydarzenia są ze sobą związane od początku istnienia. Tradycyjnie już sobota na Warszawskich Targach Książki jest Dniem Reportażu. Przez cały dzień odbywać się będą spotkania z finalistami ósmej edycji nagrody. To niepowtarzalna okazja, by spotkać się z twórcami najwartościowszych książek reporterskich, podejmujących ważne problemy współczesności i pogłębiających wiedzę o nas samych i innych kulturach. W programie m.in. spotkanie z Martínem Caparrósem, autorem „Głodu” (Wydawnictwo Literackie) z udziałem tłumaczki Marty Szafrańskiej-Brandt, Cezarym Łazarewiczem, autorem książki „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” (wyd. Czarne), Anetą Prymaka-Oniszk, autorką reportażu „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” (wyd. Czarne) oraz z gościem specjalnym: Paolo Rumizem, włoskim pisarzem i dziennikarzem, przyjacielem Ryszarda Kapuścińskiego, z udziałem Joanny Malawskiej, tłumaczki „Legendy żeglujących gór” (wyd. Czarne).

Festiwal Komiksowa Warszawa
Festiwal to największa i najlepsza komiksowa impreza w Warszawie, od początku związana z WTK. W programie spotkania z autorami komiksów z całego świata, warsztaty i wystawy komiksowe. Na tegorocznym festiwalu będziemy gościć, autorów światowej sławy takich jak: Dave McKean (brytyjski rysownik, premiera powieści graficznej „Klatki”), Gipi (włoski autor komiksów), James Sturm (amerykański autor powieści graficznych). Poza nimi wielu znanych polskich i zagranicznych autorów komiksów dla dzieci i dojrzałych czytelników. Szczególnym wydarzeniem będzie obecność francuskich autorów komiksu „Irena”, o Irenie Sendlerowej, którego polska premiera ma miejsce zaledwie dwa miesiące po francuskiej.

Konkursy, nagrody, wyróżnienia i nominacje

Warszawskie Targi Książki to wyjątkowy czas dla czytelników i twórców. Co roku w czasie ich trwania poznajemy nominowanych do: Nagrody Literackiej GDYNIA, Nagrody Literackiej NIKE i Nagrody Literackiej dla Autorki GRYFIA oraz laureatów: Honorowej Nagrody WTK IKAR, Międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Nagrody w Konkursie za najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS, Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej, Nagrody Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Bibliotekarz Roku”, Nagrody Magellana za najlepszą książkę turystyczną, 57. edycji Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych „Wydawcy wybierają Drukarnie”.

8. Warszawskie Targi Książki 2017

18 maja 2017 (czwartek) 10.00–18.00
19 maja 2017 (piątek) 10.00–19.00
20 maja 2017 (sobota) 10.00–19.00
21 maja 2017 (niedziela) 10.00–17.00

Uroczyste otwarcie 8. Warszawskich Targów Książki i 11. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA odbędzie się 18 maja o godz. 12.00 na Scenie Głównej.
Bilety dostępne będą w kasach targowych w dniach i godzinach otwarcia Targów. Przedsprzedaż biletów na Warszawskie Targi Książki prowadzimy na stronie internetowej twojbilet24.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W odpowiedzi na potrzeby milionów osób pracujących z domu Epson poszerzył ofertę o dwie wielofunkcyjne drukarki, zaprojektowane z myślą o małych firmach i domowych biurach: WorkForce Pro WF-4745 i EcoTank L6580. Te energooszczędne, oparte na nie wykorzystującej ciepła w procesie druku technologii piezoelektrycznej urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drukarek z wymiennymi kartridżami.

Firma Zeller+Gmelin wraz z innymi członkami grupy Print City organizuje cykl webinarów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące łączenia celów środowiskowych i wyjątkowych opakowań z drukiem wysokiej jakości i jego wykończeniem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 grudnia (g. 14–16), kolejne w dniach 19, 21 i 26 stycznia. Niemiecki producent farb poligraficznych poinformował także o poszerzeniu swojej oferty o dwie serie farbowe do arkuszowego i rolowego druku offsetowego.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zwróciła się z apelem do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, o ujęcie branży reklamowej we wsparciu przedsiębiorstw poszkodowanych skutkami pandemii. Sektor reklamowy, m.in. jako ogniwo zamrożonej branży eventowej, konferencyjnej i targowej wyraźnie odczuwa następstwa regresu gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.