Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / „Warsztaty Młodych Edytorów” po raz 17.

„Warsztaty Młodych Edytorów” po raz 17.

W dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”, organizowana przy współpracy z Kołem Edytorów KUL. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design.

Coroczna konferencja jest organizowana naprzemiennie (od 2003 r.) przez Koło Naukowe Edytorów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Rabce-Zdroju oraz Koło Edytorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Kazimierzu nad Wisłą. Projekt ten zrzesza nie tylko studentów edytorstwa powyższych uniwersytetów, ale także m.in. studentów następujących uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Dzięki temu wydarzenie ma wymiar ogólnopolski.

Na przełomie piętnastu lat zakres tematyczny „Warsztatów Młodych Edytorów” wzrastał, nadążając skutecznie za nowymi problemami, wymaganiami, ale także niuansami świata edytorskiego. Konferencja nie skupia się wyłącznie na tradycyjnym edytorstwie, ale także na nowoczesnym, przyszłościowym, z którym będzie musiał się zmierzyć każdy młody edytor. Wśród przykładowych tematów z poprzednich lat warto wymienić:

 • O problemach edytorskich w twórczości Tadeusza Różewicza
 • Inspiracje typografią PRL-u we współczesnym projektowaniu publikacji
 • Digital Rights Management w zarysie
 • O estetyce publikacji cyfrowych
 • Od prawej do lewej. Jak powstają komiksy manga
 • Hiszpańska książka dziecięca i jej związek z polskim rynkiem wydawniczym
 • Czy książka naukowa musi być brzydka?
 • Typografia w służbie kartografii. O czytelności i funkcjonalności krojów pisma stosowanych na mapach
 • Wykorzystanie elementów heraldycznych we współczesnym projektowaniu logo
 • Poezja wizualna – rola typografii, tradycja, nowe kierunki rozwoju
 • Font jako przedmiot ochrony prawa autorskiego – problematyka licencji oraz dopuszczalności wykorzystywania fontów

„Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.