Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Warsztaty Tekstylne w Atrium Centrum Ploterowym

Warsztaty Tekstylne w Atrium Centrum Ploterowym

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu bezpłatne Warsztaty Tekstylne. Wydarzenie to pozwoli gościom zapoznać się z ofertą flagowych modeli ploterów do druku i wycinania na tekstyliach, a tym samym pomoże przedsiębiorcom w przygotowaniu ciekawszej, szczegółowej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami. W zamyśle organizatora warsztaty stanowić będą także okazję do wymiany doświadczeń i licznych inspiracji.
Jaki jest program warsztatów?

Podczas wydarzenia będą prezentowane trendy na sezon 2022/23, będzie można dowiedzieć się o najnowszych technologiach wykorzystywanych w druku i zdobieniu tkanin. Wydarzenie to okazja do wejścia (lub poszerzenia swojej oferty) o wysokomarżowy biznes znakowania tekstyliów. Jest to unikalna możliwość zapoznania się z materiałami i urządzeniami potrzebnymi do przygotowania i produkcji nadruków na tekstyliach, w tym: tkaninami, dzianinami, papierami i flagami do sublimacji, a także bezzapachowymi, ekologicznymi i ekonomicznymi atramentami do sublimacji. W czasie trwania warsztatów nie zabraknie atrakcyjnych promocji.

W programie:

1. Prezentacje i pokazy najnowszych rozwiązań do produkcji nadruków w technologii DTF – plotera DTF 30 (przeznaczony do pracy z niewielkimi partiami koszulek, znakowania odzieży roboczej i technicznej, odzieży sportowej, a nawet obuwia; obsługuje szeroką gamę materiałów – większość tekstyliów i tkanin dostępnych na rynku: od naturalnych, takich jak bawełna, czy skóra, po poliester) oraz kompaktowego produkcyjnego zestawu drukującego DTF Mutoh 628, składającego się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku (rozwiązanie to jest przeznaczone do dużych nakładów; urządzenie drukuje na folii, którą następnie wgrzewa się w materiały różnego rodzaju, metodą druku pośredniego DTF; stosowane tu atramenty mają certyfikat Oeko-Tex, ponadto zestaw ten oferuje niskie koszty eksploatacji – zużycie atramentu, oszczędność używanych mediów, a także odzysk proszku).

2. Druk sublimacyjny na tekstyliach w wykorzystaniem ploterów Mutoh XpertJet 1642WR i Mutoh RJ-900 XG.

3. Folie flex i flock, tkaniny, dzianiny, flagi, papiery sublimacyjne, atramenty. Zaplanowano:
- warsztaty aplikacji folii typu flex i flock z wykorzystaniem plotera tnącego Summa S-One D60;
- prezentację atramentów sublimacyjnych, w tym nowości w ofercie – atramentu Ultra Vision Sublimacja Plus (wysokowydajny atrament na bazie barwników rozproszonych, przeznaczony do druku metodą sublimacji pośredniej i bezpośredniej ploterami wyposażonymi w głowice Epson od DX4 do TFP, oferujący bardzo dobre odwzorowanie kolorów, błyszczącą i żywą kolorystykę, szybkie schnięcie, podwyższona odporność na pranie; dostępny w kolorach CMYK i fluo pink oraz fluo yellow);
- warsztaty druku termotransferowego na papierach do sublimacji umożliwiających uzyskanie bardzo dobrych efektów w zakresie zdobienia oraz żywych, powtarzalnych kolorów;
- prezentację nowości w ofercie Ikonos – tekstyliów z linii Home Decor (szeroki wachlarz tkanin do druku sublimacyjnego i transferowego, sprawdzających się jako materiały dekoracyjne i elementy wykończenia wnętrz);
- prezentację flag do sublimacji Ikonos (to wysokiej jakości klasyczny materiał flagowy bez papieru podkładowego do druku sublimacyjnego bezpośredniego oraz pośredniego przy użyciu papieru do sublimacji; zapewnia doskonałe nasycenia kolorów po obu stronach drukowanego materiału, nie zawiera PCV);
- prezentację klasycznej linii tekstyliów do druku, w skład której wchodzą dzianiny i tkaniny.

Udział w Warsztatach Tekstylnych jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja – formularz znajdą Państwo TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.