Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Warsztaty oklejania pojazdów i ploterowy dzień otwarty w Atrium

Warsztaty oklejania pojazdów i ploterowy dzień otwarty w Atrium

12 grudnia 2019 r. Ikonos i Atrium Centrum Ploterowe organizują w Opolu już po raz 27. teoretyczne i praktyczne szkolenie z oklejania pojazdów pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Jest to stałe wydarzenie w kalendarzu producenta i dystrybutora folii, odbywające się od ponad 10 lat wiosną i jesienią. Natomiast już jutro, 5 grudnia, odbędzie się ploterowy dzień otwarty, podczas którego goście będą mogli poznać możliwości blisko dwudziestu urządzeń do druku wielkoformatowego i postprodukcji oraz porozmawiać z ekspertami.

Szkolenie z car wrappingu od kilku lat przebiega w nie zmienionej formule. Warsztaty przeprowadzone będą przez jednego z czołowych polskich aplikatorów z firmy Media Target. Użyta zostanie folia wylewana i laminat wylewany Ikonos Grafityp. Jak podaje producent, zestaw ten jest ceniony rynku za długi czas pozycjonowania i jest przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Może być wielokrotnie przyklejany i odklejany nawet przez 30–45 minut. Inna zaleta tego systemu to możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, czyli tzw. pełnym trójwymiarze.

Podczas prezentacji i warsztatów specjalista wyjaśni wszelkie niuanse, które towarzyszą sztuce oklejania. Każdy z uczestników będzie miał możliwość pod okiem mistrza wykonać próbne, podstawowe aplikacje, sprawdzić charakterystykę folii, nauczyć się prawidłowej pracy z nagrzewnicą, folią i raklą.

Rozpoczynająca szkolenie część merytoryczna będzie miała na celu przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji różnego rodzaju folii. Omówione zostaną cechy folii kalandrowanych i wylewanych, jak i sposoby ich dobierania w zależności od aplikacji. Teoretyczna część spotkania to także omówienie procesu oklejania pojazdów, które można podzielić na kilka etapów. Zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu i przystosowanie go na dany samochód. Dalsze etapy to zatwierdzenie projektu, drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie pojazdu do samej aplikacji. Najważniejszym punktem szkolenia będzie oczywiście proces pozycjonowania, naklejania i repozycjonowania folii, a także sposób jej zdejmowania, które zostaną zaprezentowane zostaną we wspomnianej części pokazowej i warsztatowej.

„Mamy za sobą już blisko trzydzieści edycji cyklu Aplikacje Samochodowe od A do Z. W tym czasie przeszkoliliśmy ponad tysiąc osób, nie tylko rozpoczynających przygodę z car wrappingiem, ale też często już posiadających doświadczenie w tym zakresie. Szkolenia prowadzone są przez nas, czyli dystrybutora folii Ikonos z ponad 25-letnim doświadczeniem oraz zawodowych aplikatorów, legitymujących się tytułami mistrzowskimi w aplikacjach. Warsztaty mają na celu przede wszystkim na celu postawienie pierwszych, prawidłowych kroków w pracy z folią wylewaną” – mówi prowadzący szkolenie Jakub Soluch z Atrium Centrum Ploterowe, i dodaje: „Wiemy, że po takim szkoleniu, którego koszt porównywalny jest z zaledwie kilkoma metrami folii wylewanej, uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować, aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze ogromną wiedzę producenta folii i zawodowych aplikatorów, można tę drogę skrócić, a przez to zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu”.

Udział w szkoleniu jest odpłatny. Więcej informacji na stronie organizatora.

- - -

Podczas jutrzejszego Dnia Otwartego (5.12.2019 r.) eksperci serwisu omówią wybrane zagadnienia techniczne z zakresu obsługi drukarek wielkoformatowych i oprogramowania do druku oraz zaprezentują około 20 urządzeń marki Artemis i Mutoh. W programie m.in.: obsługa drukarek wielkoformatowych, omówienie funkcji menu kalibracja plotera, ustawienie posuwu mediów konserwacja plotera, wymiana podstawowych części eksploatacyjnych, omówienie różnic w konserwacji i czyszczeniu drukarek, ćwiczenia praktyczne. Ponadto: omówienie możliwości oprogramowania RIP do ploterów (ONYX, PhotoPrint), dobór odpowiednich profili do druku mediów, ustawienia nasycenia kolorów, tworzenie szablonów (Quick Set) w oprogramowaniu ONYX, przygotowanie grafiki do wydruku na drukarkach LED UV (np. kolory spotowe), przygotowywanie prac do automatycznego wycinania na ploterach tnących, Onyx Thrive – praca drukarek w sieci.

Aby wziąć udział w tym bezpłatnym wydarzeniu, wystarczy się zarejestrować poprzez stronę organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drugie w tym roku wydanie naszego magazynu przygotowujemy z myślą o organizowanej przez nas w ramach Akademii Wiedzy 3. edycji konferencji Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, która odbędzie się 3 marca br. w Nadarzynie. Z tym wydaniem pojawimy się także na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 03–05.03) oraz Film Video Foto (Łódź, 02–04.04 br.).
O czym będziemy pisać?

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr. inż. Krzysztofa Stępnia – wieloletniego wykładowcy Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, przyjaciela „Świata DRUKU”.

Rodzinie i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Zespół „Świata DRUKU”

Pogrzeb odbędzie się 3 lutego br. (poniedziałek) o godz. 12.30 na cmentarzu Zarzew przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.

Firma Electronics For Imaging wprowadza na rynek nową linię drukarek atramentowych typu roll-to-roll – modele VUTEk D3r i D5r LED. Bazują one na sprawdzonych rozwiązaniach drukarek EFI VUTEk 3r+ i 5r+. Symbol „D” w nazwie nowych drukarek odnosi się do słowa „Design” i oznacza, że w nowych maszynach do zaawansowanych możliwości ich poprzedniczek dodano funkcje oferujące nowe możliwości profesjonalistom działającym na polu reklamy i grafiki.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.