Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Warsztaty produktowe Canon

Warsztaty produktowe Canon

W dniach 21 i 22 listopada br. firma Canon przeprowadziła warsztaty dla swoich akredytowanych partnerów, podczas których zapoznano ich z nowymi ploterami drukującymi imagePROGRAF serii TM. Spotkania odbywały się w zmienionej formule, w której znacznie większy nacisk niż dotychczas położono na poznanie prezentowanych maszyn w praktyce, podczas wykonywania konkretnych działań.

W dwóch sesjach warsztatowych wzięło udział 40 osób. Miały one okazję zapoznać się z obsługą i funkcjami urządzeń imagePROGRAF TM. Nowe plotery zapewniają wysoką jakość druku aplikacji CAD/GIS/POS, szybszy druk i wyższą ogólną wydajność niż konkurencyjne urządzenia; ponadto płynniejsze cięcie, mniejsze wibracje i hałas zmniejszony aż o 60 proc. w stosunku do poprzednich serii. Maszyny odznaczają się kompaktową budową, oferują także rozbudowane funkcje bezpieczeństwa – w tym także uwierzytelniania i kontroli użytkowników.

W czasie spotkań rozmawiano także o nowych mediach eksploatacyjnych Canon LFP, 5-kolorowych wodoodpornych atramentach pigmentowych systemu Canon Lucia TD, zastosowanym w urządzeniach oraz różnych rodzajach oprogramowania Canon, które może ułatwić pracę na urządzeniu. To m.in. program Direct Print & Share, który ułatwia drukowanie plików PDF, JPEG, TIFF i HP-GL/2 bez potrzeby otwierania aplikacji źródłowej. Pozwala także bezproblemowo dzielić się plikami z innymi osobami za pośrednictwem usług pamięci masowej w chmurze. Innym przykładem jest PosterArtist Lite, aplikacja, która umożliwia projektowanie i drukowanie profesjonalnych plakatów w zaledwie czterech prostych krokach. Zawiera ponad 1300 szablonów, zdjęć i klipartów z wzorami, które sprawdzą się w wielu różnych środowiskach biznesowych. Wreszcie użytkownicy imagePROGRAF serii TM mogą skorzystać także z oprogramowania Free Layout Puls, które pozwala na ułożenie wielu różnych wydruków na jednym arkuszu w trybie podglądu wydruku.

Pod koniec każdego ze spotkań organizatorzy inicjowali dyskusję na temat docelowych adresatów produktów z serii imagePROGRAF TM. Spotkania zwieńczył konkurs z wiedzy na temat urządzeń serii TM.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu