Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Wielkimi krokami zbliżają się targi FESPA Global Print Expo 2020

Wielkimi krokami zbliżają się targi FESPA Global Print Expo 2020

Fespa 2019

W dniach 24–27 marca 2020 r. w stolicy Hiszpanii, po 18-letniej nieobecności, odbędzie się kolejna edycja FESPA Global Print Expo. W pięciu salach Feria de Madrid ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją ofertę z zakresu sitodruku, wielkoformatowego druku cyfrowego, zadruku tekstyliów, odzieży i dekoracji wnętrz, oklejania pojazdów, opakowań i oznakowania reklamowego.
W związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa organizatorzy tego międzynarodowego wydarzenia wydali oświadczenie, w których informują o przedsięwziętych środkach ostrożności.
UWAGA!
Dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na wydarzenie.

Motywem przewodnim kampanii promującej najbliższe targi FESPA jest hasło „Where Color Comes Alive”. Ma ono podkreślać rolę żywych, kreatywnych aplikacji, które wielkoformatowy druk cyfrowy i sitodruk oferują branży reklamowej i kreatywnej, i które można znaleźć na wystawie; motto ma również eksponować rolę samej imprezy jako corocznego centrum innowacji i pomysłów dla twórców grafik wielkoformatowych, druku przemysłowego i tekstylnego.

Wydarzeniu będą towarzyszyć dwie inne wystawy: European Sign Expo (poświęcona oznakowaniom i komunikacji wizualnej w formie drukowanej) oraz debiutująca Sportswear Pro (skupiona na najnowszych technologiach dotyczących projektowania, produkcji i dekoracji odzieży sportowej). Właśnie z tym nowym projektem połączona zostanie jedna z kluczowych atrakcji wydarzenia – interaktywna strefa o nazwie Print Make Wear, poświęcona drukowaniu na elementach odzieży. Podczas ubiegłorocznej edycji targów Fespa cieszyła się ona największą popularnością zwiedzających, a w tym roku dotyczyć będzie produkcji odzieży sportowej.

Print Make Wear można opisać jako tętniącą życiem przestrzeń, w której goście będą mogli zobaczyć i wręcz uczestniczyć w kompleksowym procesie powstawania spersonalizowanej odzieży na żądanie – od momentu projektu i przygotowania do druku poprzez kolejne etapy produkcji: drukowanie, suszenie, cięcie, szycie i ozdabianie, aż po pakowanie i ekspozycję detaliczną. W tym roku dodatkowo organizatorzy przygotowują dwa równolegle odbywające się przepływy pracy. Pierwszy z nich będzie pokazywał, jak powstaje odzież personalizowana na żądanie z wykorzystaniem uszytych, „czystych” ubrań sportowych – odwiedzający będą mogli wybrać element odzieży damskiej lub męskiej w danym rozmiarze i kolorze oraz zamówić konkretny nadruk. Drugi proces roboczy poświęcony będzie drukowaniu z roli na rolę i obejmie cały proces produkcji odzieży od druku tkaniny poprzez szycie i wykańczanie aż po dostawę do zamawiającego. Końcowe produkty powstałe na miejscu w obu procesach będą eksponowane zarówno na ekranach, jak i na modelach na wybiegu.

„Chcemy dać naszym gościom możliwość bezpośredniego doświadczenia, w jaki sposób technologia druku cyfrowego, oprogramowanie i automatyzacja mogą zrewolucjonizować produkcję odzieży sportowej i zdefiniować potencjalne nowe sposoby zaistnienia na rynku. Jednocześnie położymy nacisk na aspekt zrównoważonego rozwoju, który uważamy za niezbędny składnik przyszłych technologii wykorzystywanych w różnych branżach produkcyjnych, także naszej. Będziemy podkreślać, w jaki sposób produkcja na żądanie pomaga znacznie zmniejszyć ilość odpadów. Ponadto większość używanych przez nas, drukowanych tkanin pochodzi z materiałów organicznych lub pochodzących z recyklingu, a fizyczne elementy kompilacji zostaną ponownie wykorzystane na przyszłych wystawach” – mówi Debbie McKeegan, FESPA Textile Ambassador.

Neil Felton, dyrektor generalny FESPA, dodaje: „Odzież sportowa i personalizowana to dwa najbardziej dynamicznie rozwijające się sektory w naszej społeczności zajmującej się drukowaniem tekstyliów. Print Make Wear jest idealnie zaprojektowanym miejscem do tego, aby pokazać naszym gościom nie tylko wspólne punkty między tymi dwoma specjalnościami, ale też aby mogli oni zrozumieć, że niezależnie od poziomu wiedzy i inwestycji mogą ulepszyć i zróżnicować procesy stosowane we własnej działalności”.

W programie madryckich targów nie zabraknie także innych, stałych wydarzeń towarzyszących, takich jak Color L*A*B*, Trend Theatre, konkurs World Wrap Masters czy Printeriors.

UWAGA!

Dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na wydarzenie. Wystarczy przy rejestracji online na stronie www.fespaglobalprintexpo.com podać kod

FESA235 lub FESH243.

Bez kodu rejestracja kosztuje 40 euro przy zakupie online i 70 euro na miejscu. Kody promocyjne są ważne do 23 marca br.

- - - - - - - -

INFORMACJA nt. epidemii

Organizatorzy potwierdzają, że targi odbędą się w zaplanowanym terminie i miejscu i informują o podjęciu kroków w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 w ich trakcie. Zarząd FESPA i zespół zarządzający aktywnie monitorują wszystkie zmiany z tym związane i śledzą doniesienia WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Jak podkreślają przedstawiciele organizatora, aktywne zapewnienie bezpieczeństwa zdrowia i dobrego samopoczucia wystawców, uczestników, partnerów, personelu, a także społeczeństwa w Madrycie jest dla nich priorytetem. FESPA ściśle współpracuje z centrum targowym IFEMA i władzami Madrytu.

Poczynając od 20 lutego przedstawiciele FESPA oficjalnie kontaktują się ze wszystkimi wystawcami z Chin, którzy zadeklarowali udział w targach, wymagając od nich przedstawienia udokumentowanych dowodów, że wszystkie osoby biorące udział w wystawach (w tym podwykonawcy) nie przebywały w Chinach ani nie odwiedzały Chin w po 5 marca 2020 r. (dwa tygodnie poprzedzające rozpoczęcie targów). Wystawcy firm z Chin niespełniający tego wymogu nie będą mogli uczestniczyć w targach; osoby te otrzymają na piśmie szczegółowe informacje od przedstawicieli FESPA w Chinach. FESPA prosi, by zarejestrowani uczestnicy targów powstrzymali się od przyjazdu, jeśli odwiedzili Chiny po 5 marca 2020 r.

Do podjętych środków bezpieczeństwa należą ponadto: ustanowienie procedur i informowanie o działaniach, które należy podjąć w przypadku wykrycia zakażenia wirusem (jeśli przypadek wirusa zostanie wykryty, nastąpi natychmiastowa aktywacja odpowiedniego protokołu działania, a chory zostanie skierowany do wskazanego szpitala); rozszerzenie oznakowania jednostek służby zdrowia (aby osoby biorące udział w wydarzeniu były świadome ich istnienia i w razie potrzeby mogły je szybciej zlokalizować); zwiększenie rozpowszechnianie zaleceń WHO (będą one widoczne we wszystkich strategicznych punktach obiektu) i zapewnienie oznakowanie lokalizacji i rozpowszechnienie numeru telefonu alarmowego służby medycznej IFEMA; poprawienie dostępu do środków higieny w różnych częściach pomieszczeń.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. HP, Atrium czy Ptak Warsaw Expo – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.
Zobacz, jak możesz pomóc.

Od kwietnia br. Heidelberg wprowadzi na rynek – jak zapowiada – najbardziej inteligentnego i zautomatyzowanego Speedmastera do produkcji seryjnej. Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera. Wiele nowych cyfrowych systemów wspomagających, takich jak Wash Assistant lub Intellirun na Wallscreen XL, zmienia pulpit obsługi Prinect w nowoczesną stację roboczą z nowym, większym 24-calowym ekranem dotykowym i oświetleniem LED.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.