Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Wirtualna drupa coraz bliżej

Wirtualna drupa coraz bliżej

Przygotowania do wydarzenia o nazwie virtual.drupa, zaplanowanego na 20–23 kwietnia br., nabierają rozpędu. Jak informują organizatorzy, trwają prace nad jego trzema filarami – przestrzenią wystawienniczą, konferencyjną oraz umożliwiającą spotkania interesantów w czasie rzeczywistym.

Rejestracja dla wystawców trwa od końca stycznia, a obecny stan rezerwacji, jak podkreślają organizatorzy, jest bardzo pozytywny – jak czytamy w komunikacie, swój udział potwierdziło już ok. 100 wystawców z 23 krajów (w tym BOBST, Esko Graphics, Kama, Konica Minolta, Kyocera, Müller Martini, Windmöller & Hölscher, a także Platynowy Partner Eventu Leonhard Kurz i Złoty Partner Eventu DuPont de Nemours), na liście wstępnej rezerwacji odwiedzających widnieje ok. 5 tys. osób z całego świata. Nieco mniejszy entuzjazm wykazują jednak uczestnicy wymienieni na stronie wydarzenia, wskazując na potwierdzenia udziału otrzymane póki co od mniej niż 100 firm; swojego udziału nie potwierdził także żaden z producentów maszyn offsetowych. Wydaje się, że potencjalni wystawcy rozważają zalety i wady uczestnictwa w imprezie i porównują jej wartość z własnymi wirtualnymi pokazami.

virtual.drupa zaoferuje firmom możliwość wirtualnej prezentacji oferty poprzez internetowe showroomy. Wystawcy będą mogli przedstawić swoje kluczowe kompetencje, technologie i produkty, a także innowacje. Ponadto eksperci przygotują i zaprezentują je w sesjach internetowych na żywo, oferując odwiedzającym z całego świata możliwość bezpośredniej interakcji, zadawania pytań i dowiedzenia się więcej o ich produktach i usługach.

Drugim kluczowym filarem wydarzenia będzie Networking Plaza – strefa wirtualnych sal konferencyjnych, gdzie podczas kameralnych (do czterech osób) spotkań w czasie rzeczywistym uczestnicy będą mogli przeprowadzić bardziej szczegółową, osobistą wymianę. Szczególnie istotna jest tu funkcja kojarzenia interesantów – inteligentny algorytm na podstawie m.in. indywidualnych wyszukiwań kluczowych słów oferuje sugestie dotyczące łączenia potencjalnie odpowiednich biznesowo firm i kontaktów. Funkcja kojarzenia będzie dostępna jeszcze do końca października 2021 r.

Strefa Konferencyjna oferuje wystawcom i odwiedzającym rozbudowany program prezentacji światowych trendów i istotnych tematów branżowych. Międzynarodowi eksperci branżowi, właściciele marek i prelegenci z różnorodnych rynków zapewnią cenny transfer wiedzy za pomocą studiów przypadków, przemówień i własnych spostrzeżeń. Ponadto harmonogram konferencji pięciu forów specjalnych – drupa cube, touchpoint Packaging, touchpoint fabric, drupa next age i 3D fab + print – wyznaczy agendę dla internetowego transferu wiedzy (np. międzynarodowi prelegenci przedstawią historie sukcesów technologii przyszłości, kreśląc kierunki rozwoju branży). Wśród najważniejszych poruszanych tematów, które nadal będą miały decydujący wpływ na branżę, znajdą się: sztuczna inteligencja, gospodarka o obiegu zamkniętym, połączona gospodarka konsumencka i platformy ekonomiczne. Ze względu na tak szeroki wachlarz zagadnień, odwiedzający będą mogli zaplanować swój udział w konkretnych spotkaniach wcześniej, już od połowy marca. Podobnie jak w przypadku spotkania twarzą w twarz, odwiedzający będą mieli swobodę wchodzenia i wychodzenia z wirtualnych pokazów specjalnych, a następnie uczestniczenia w sesjach internetowych na żywo w salonach wystawców.

Niewątpliwie społeczność poligraficzna coraz wyraźniej domaga się spektakularnej, globalnej imprezy branżowej, a organizatorzy virtual.drupy wkładają wiele wysiłku, by taką zaoferować. Czy energia włożona w przygotowanie tego bezprecedensowego wydarzenia zapewni mu sukces – przekonamy się już za kilka tygodni.

Zwiedzający mogą już bezpłatnie rejestrować i planować udział w wydarzeniu – formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie virtual.drupa.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.