Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Wokół innowacji w branży wydawniczej

Wokół innowacji w branży wydawniczej

Czołowi wydawcy, producenci i dystrybutorzy książek spotkali się w dniach 20–21 listopada br. w Monachium na dorocznym, już siódmym Future Book Forum, organizowanym przez firmę Canon. Hasłem tegorocznego spotkania było „Grow with communities”, odnoszące się do budowania społeczności i ich angażowania wokół działalności wydawniczej. Celem wydarzenia jest poszukiwanie nowych inspiracji do dalszego rozwoju, poznanie wdrożeń najnowszych technologii oraz zastanowienie się nad tym, jak poprzez ściślejszą współpracę zapewnić branży stabilną przyszłość.

„Future Book Forum stało się ważną platformą dla istotnych dyskusji na temat przyszłych modeli biznesowych, zmieniających się potrzeb konsumentów, zmiany formatów treści, roli danych w usprawnianiu customer journey oraz potrzeby współpracy i automatyzacji dla odniesienia sukcesu przez branżę wydawniczą” – wyjaśnia Peter Wolff, Vice President, Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing, Canon Europe. Zgodnie z tym jednym z elementów tegorocznego Forum były historie skupione wokół wartości wynikających z budowania sieci konsumentów, przekładających się na przyszłe wzrosty przychodów.

Wydarzeniu przewodniczył autor publikacji i doradca biznesowy Peter Fisk, który jest przekonany o sile społeczności w łączeniu na nowo marek z nabywcami, co stanowi paliwo do dalszego wzrostu biznesu. Twierdził on, że „konsumenci są dziś głównymi motorami rozwoju branży wydawniczej, a wydawcy mają okazję zgromadzić ich w społecznościach, w których czytelnicy mogą dzielić się swoimi pasjami. Jest to szansa na fundamentalną zmianę sposobu, w jaki wydawcy angażują się na swoich rynkach, przechodząc od zwykłej sprzedaży do kreowania potrzeb, od transakcji do relacji, od podaży do wsparcia, od pełnienia roli wydawcy do bycia moderatorem rynku”.

Drugi dzień Future Book Forum skoncentrowany był na kwestiach praktycznych. Poprowadził go Sven Fund, ekspert w zakresie systemowej automatyzacji i zarządzania procesami w wydawnictwach. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać o tym, w jaki sposób model biznesowy crowdfundingu w połączeniu z rozwiązaniami druku cyfrowego tworzy możliwości rozwoju zarówno dla wydawców, jak i drukarzy, czy o tym, jak druk cyfrowy umożliwia indywidualizację ścieżek edukacyjnych, przekształcając ofertę edukacyjną. Z kolei sesje roundtable umożliwiły słuchaczom zapoznanie się z kilkoma tematami dotyczącymi technologii i innowacji biznesowych, o których opowiedzieli niezależni dostawcy rozwiązań, eksperci i użytkownicy technologii.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały cyfrowe maszyny drukarskie Canon ProStream 1000 i ColorStream 6000 Chroma (druk atramentowy na papierze ciągłym), VarioPrint i-series (druk atramentowy na papierze ciętym) oraz imagePRESS C10000VP i VarioPrint 6000 TITAN (toner). Zostały one zintegrowane z technologiami do finishingu, których dostarczają partnerzy Canon: Hunkeler, Tecnau, Horizon, SDD i CP Bourg, aby zaprezentować różne scenariusze produkcji wydawniczej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Trioplast Nyborg inwestuje w wielkoformatową maszynę fleksograficzną Evo XG 8 LR, przeznaczoną do zadruku folii polietylenowych o maksymalnej długości zadruku 1.400 mm oraz maksymalnej szerokości 1.650 mm. Ta przeznaczona do produkcji dużych nakładów opakowań przemysłowych maszyna ma rozpocząć pracę w drugim kwartale 2021 r.

Firma Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów tnących, poinformowała o mianowaniu Takahiro Hirakiego na stanowisko dyrektora zarządzającego. W tej roli zastąpił Yuji Ikedę.

Firma Trotec, jak co roku, zapowiada swoją obecność na 12. edycji targów FestiwalDruku.pl, która odbędzie się już w dniach 9–10 września br. w Expo XXI Warszawa. Na stoisku firmy będzie można przetestować wybrane systemy laserowe i porozmawiać o materiałach grawerskich, oraz – przede wszystkim – zapoznać się z ofertą firmy, w tym z nowościami.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.