Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Wrzesień poligraficznych inspiracji

Wrzesień poligraficznych inspiracji

Jesienią, w dniach 9–10 września 2020 r. w warszawskim EXPO XXI, odbędzie się kolejna, 12. już edycja FestiwalDruku.pl. Jest to największa w drugiej połowie roku impreza wystawiennicza w branży poligraficznej, która jak co roku obfitować będzie w premiery, nowości, pokazy, warsztaty i szkolenia.

Targi ponownie zostaną podzielone na dwa sektory branżowe: jeden przeznaczony dla dostawców mediów i maszyn oraz drugi skupiający przedstawicieli branży reklamowej oraz marketingowo-eventowej. Ta segmentacja sprawdziła się podczas poprzednich edycji i spełniła oczekiwania zarówno wystawców, jak i odwiedzających targi. „Rola spotkań face-to-face, wbrew wielu przewidywaniom, nie słabnie. Wręcz przeciwnie, w dobie szumu komunikacyjnego i zalewu przekazami reklamowymi, to właśnie możliwość spotkania, rozmowy i zobaczenia wydruku »na żywo« ma nadal ogromne znaczenie w komunikacji i biznesie. Dlatego konsekwentnie od ponad 10 lat wspieramy rynek reklamowy i pomagamy budować bezpośrednie relacje” – mówi Monika Opałka, dyrektor sprzedaży OOH magazine, organizatora Festiwalu.

Wystawcy stawiają na aktywne uczestnictwo w targach i przyciągnięcie odwiedzających dodatkowymi atrakcjami. Nie zabraknie premier wielozadaniowych urządzeń i instalacji maszyn do druku. Dla zwiedzających organizatorzy przygotowali różnorodne wydarzenia dodatkowe: konferencje, warsztaty pokazy oraz szkolenia. W ramach Akademii Wiedzy odbędzie się siódma już edycja warsztatów: „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, którą poprowadzi wydawnictwo Polski Drukarz.

Kolejną edycję będą miały także popularne wśród zwiedzających warsztaty „Car Wrap Workshops”, przybliżające uczestnikom proces oklejania foliami pojazdów i powierzchni 3D (od stworzenia spersonalizowanej grafiki na samochód, poprzez jej wydruk, a następnie oklejenie folią auta). Warsztaty są prowadzone przez certyfikowanego trenera 3M – Rafała Żmudę – jedynego Polaka należący do elitarnego grona najlepszych aplikatorów świata („Masters Of Branding”), posiadającego akredytacje do przeprowadzania egzaminów na aplikatorów folii 3M o znaczeniu międzynarodowym. Inne wydarzenia i szkolenia są obecnie w fazie przygotowań i organizacji.

Tradycyjnie również zostanie przeprowadzony konkurs o Złoty Medal Festiwalu – na najbardziej innowacyjne produkty prezentowane przez wystawców. Ponownie także będzie organizowany konkurs POS STARS na najlepsze displeje reklamowe. Ubiegłoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby zgłoszeń – było ich aż 49. W obu przypadkach głosowanie odbywa się z udziałem profesjonalnego jury. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kolejna publikacja Raportu Dostawców Mediów i Maszyn – największego wydawnictwa o rynku poligrafii reklamowej.

Bezpłatna rejestracja online na targi rusza w maju na www.festiwaldruku.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.