Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Wykrawanie rotacyjne z prędkością 17 tys. arkuszy na godzinę

Wykrawanie rotacyjne z prędkością 17 tys. arkuszy na godzinę

Pokazy zintegrowanych systemów workflow i drukowania autonomicznego oraz warsztaty z druku materiałów reklamowych i opakowań to niektóre z atrakcji przygotowanych przez KBA-Sheetfed dla uczestników Dni Innowacji Druku i Postpressu, odbywających się między 29 listopada a 1 grudnia w siedzibie firmy w Radebeul. Ponad 250 gości z 30 krajów przybyło tam, aby dowiedzieć się więcej na temat automatyzacji druku materiałów reklamowych, etykiet i opakowań oraz innowacyjnych rozwiązań postpress.

Uczestników spotkania przywitał Ralf Sammeck, prezes KBA-Sheetfed i członek zarządu Koenig & Bauer, który przedstawił nowy wizerunek marki oraz jej plany na przyszłość. Przemawiający w dalszej kolejności Sascha Fischer opowiedział zaś o najnowszych osiągnięciach firmy w dziedzinie automatyzacji procesów drukowania. Należą do nich nowe mechanizmy do zmiany form drukowych z odczuwalnie zredukowanym czasem zmian pół-, średnich i dużych formatów, z możliwością ładowania płyt bez uprzedniego zaginania tylnych krawędzi, oraz rozwiązania pomiarowe takie jak Print Check i PDF Check, wykorzystujące jeden wspólny system kamer, mające zapewniać precyzję inspekcji i kontroli. Jak zapewnił przedstawiciel Koenig & Bauer, system ErgoTronic AutoRun już wkrótce będzie mógł samodzielnie zaprogramować zmianę prac, bez ingerencji operatora. W zautomatyzowanym środowisku produkcyjnym ma również znaleźć zastosowanie aplikacja Rapida LiveApp, umożliwiająca podgląd aktualnego statusu maszyny z informacją o wykonywanym zadaniu, planowanie czynności konserwacyjnych i kontrolę zużycia materiałów eksploatacyjnych wraz z wykazem stanów magazynowych. Aplikacja współpracuje z narzędziem PressCall Mobile która pozwala operatorowi bezpośrednio komunikować się serwisem.

W części praktycznej spotkania zademonstrowano druk etykiet i kartonów na sześciokolorowej maszynie Rapida 106 z modułem foliowania na zimno Vinfoil Micro. Najwięcej uwagi poświećono korzyściom wynikającym z niskoemisyjnej produkcji w technologii LED-UV, elastyczności i prostoty cechujących stosowanie folii na zimno oraz produkcji z prędkością do 20 tys. arkuszy na godzinę, osiąganej zarówno na foliach do etykiet IML z roli, jak i na tekturze i samoprzylepnych podłożach ze stosu.

W kolejnym pokazie, z udziałem dwóch ośmiokolorowych pras, prezentowano możliwości technologii Rapida w zakresie druku komercyjnego z wykorzystaniem farb konwencjonalnych i utrwalanych promieniowaniem UV. Pierwsza z maszyn drukowała magazyn dla klientów „Koenig & Bauer Report”. Za zarządzanie sekwencją zadań odpowiadał system ErgoTronic AutoRun – po osiągnięciu zdefiniowanej wielkości nakładu proces zmiany zadania uruchomił się automatycznie. Narzędzia Print Check i PDF Check na bieżąco monitorowały jakość.

W prasie wyposażonej w technologię LED-UV produkowano najpierw ilustrowaną broszurę, a następnie kartonowy piórnik. W ramach pokazu, po wydrukowaniu wyznaczonego nakładu maszyna samodzielnie rozpoczęła produkcję kolejnego zlecenia. Ręcznej interwencji operatora wymagała jedynie zmiana podłoża.

Podczas wydarzenia zaprezentowano także wykrawarkę rotacyjną Rapida RDC 106, przystosowaną do współpracy z maszynami drukującymi z rodziny Rapida. Oprócz wykrawania i dziurkowania etykiet, model Rapida RDC 106 może być wykorzystywany do wytłaczania, bigowania i wycinania produktów opakowaniowych. Maszyna może wycinać z prędkością do 15 tys. arkuszy na godzinę, w zależności od rodzaju podłoża i specyfikacji zadania. Prezentacja pojedynczej jednostki Rapida RDC 106 obejmowała przetwarzanie etykiet typu in-mould i samoprzylepnych, wydrukowanych wcześniej na sześciokolorowej maszynie Rapida 106 z modułem powlekania i foliowania na zimno. Wykrawarka sprawnie poradziła sobie z przejściem od klasycznego wykrawania do wykrawania metodą kiss-cutting. Na zakończenie pokazów produkcji etykiet samoprzylepnych na Rapidzie RDC 106, maszynę rozkręcono do rekordowej prędkości 17 tys. arkuszy na godzinę.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.