Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / XIX edycja targów Plastpol już za nami

XIX edycja targów Plastpol już za nami

W dniach 26–29 odbyły się XIX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Jak podają organizatorzy, tegoroczna edycja była rekordowa – swoją ofertę zaprezentowało ponad 800 firm z 30 krajów całego świata. Ekspozycja zajęła obszar 30 tys. m2. Targi odwiedziło ponad 18 tys. specjalistów.

Na wystawie jak co roku obecni byli przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe i producenci maszyn. Goście targów mogli oglądać m.in. maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty i technologie recyklingu.
Oprócz gotowych produktów firmy zaprezentowały także linie technologiczne i proces przetwórczy produktów. Szczególnym wydarzeniem podczas tegorocznej edycji Plastpolu była konferencja prasowa Plastics Europe, na której zaprezentowane zostały najnowsze dane dotyczące m.in. pozycji polskich firm na tle europejskiego rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dane Plastics Europe wskazują, że przemysł tworzyw sztucznych w Polsce dynamicznie się rozwija – zapotrzebowanie na tworzywa odnotowało znaczący (o ponad 7,1%) wzrost w roku 2014 w porównaniu z rokiem poprzednim i przekroczyło 3,1 mln ton. Ta wielkość stanowi ok. 6,5% zużycia tworzyw w Europie i stawia Polskę na szóstej pozycji po Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.
Targi Plastpol były nie tylko szansą na zaznajomienie się z najnowszą ofertą branży. To także miejsce ważnych merytorycznych spotkań i seminariów branżowych. Podczas tegorocznej edycji miały miejsce m.in. seminarium techniczne Plastech Nfo odbywające się pod hasłem „Tworzywa sztuczne – materiały i projektowanie w XXI wieku”, spotkania brokerskie i polsko-niemieckie spotkania gospodarcze, a najlepszym przyznano nagrody i wyróżnienia podczas prestiżowej gali PlatinumPlast. Organizatorzy ogłosili już termin kolejnej edycji targów – odbędą się one w dniach 17–20 maja 2016 roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.