Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / XIX edycja targów Plastpol już za nami

XIX edycja targów Plastpol już za nami

W dniach 26–29 odbyły się XIX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Jak podają organizatorzy, tegoroczna edycja była rekordowa – swoją ofertę zaprezentowało ponad 800 firm z 30 krajów całego świata. Ekspozycja zajęła obszar 30 tys. m2. Targi odwiedziło ponad 18 tys. specjalistów.

Na wystawie jak co roku obecni byli przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe i producenci maszyn. Goście targów mogli oglądać m.in. maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty i technologie recyklingu.
Oprócz gotowych produktów firmy zaprezentowały także linie technologiczne i proces przetwórczy produktów. Szczególnym wydarzeniem podczas tegorocznej edycji Plastpolu była konferencja prasowa Plastics Europe, na której zaprezentowane zostały najnowsze dane dotyczące m.in. pozycji polskich firm na tle europejskiego rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dane Plastics Europe wskazują, że przemysł tworzyw sztucznych w Polsce dynamicznie się rozwija – zapotrzebowanie na tworzywa odnotowało znaczący (o ponad 7,1%) wzrost w roku 2014 w porównaniu z rokiem poprzednim i przekroczyło 3,1 mln ton. Ta wielkość stanowi ok. 6,5% zużycia tworzyw w Europie i stawia Polskę na szóstej pozycji po Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.
Targi Plastpol były nie tylko szansą na zaznajomienie się z najnowszą ofertą branży. To także miejsce ważnych merytorycznych spotkań i seminariów branżowych. Podczas tegorocznej edycji miały miejsce m.in. seminarium techniczne Plastech Nfo odbywające się pod hasłem „Tworzywa sztuczne – materiały i projektowanie w XXI wieku”, spotkania brokerskie i polsko-niemieckie spotkania gospodarcze, a najlepszym przyznano nagrody i wyróżnienia podczas prestiżowej gali PlatinumPlast. Organizatorzy ogłosili już termin kolejnej edycji targów – odbędą się one w dniach 17–20 maja 2016 roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.