Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Xeikon 3030 i GM DC550 w Drukarni Infodruk

Xeikon 3030 i GM DC550 w Drukarni Infodruk

W listopadzie ub.r. w poznańskiej drukarni Infodruk został zainstalowany pierwszy w Polsce system do druku etykiet Xeikon 3030 wraz z urządzeniem do końcowej obróbki etykiet DCoat. Zainstalowana maszyna wyposażona jest w 5 kolorów (CMYK + W), gdzie biały kryjący kolor może być też zastąpiony przez inny kolor specjalny, udostępniany przez producenta. Dostępne są również tonery specjalistyczne, stosowane do zabezpieczania produktów, takie jak m.in. transparentny toner świecący w świetle UV lub toner magnetyczny.

Etykiety drukowane są z natywną rozdzielczością 1200 dpi (przy 4-bitowej głębi barwy), z wykorzystaniem tonera QA-I, który jako w 100% ekologiczny może być stosowany do bezpośredniego kontaktu z żywnością i posiada certyfikat FDA. Xeikon 3030 zadrukowuje szeroki zakres podłoży o szerokości zwoju do 330 mm: papierowe, kartonowe, transferowe i oczywiście samoprzylepne, w tym folie BOPP, OPP i PP, a także PET, winyl i folie koekstruzyjne. Tak wysoka rozdzielczość pozwala również na mikrodruk czcionkami wielkości już od 1 punktu, również z wybrania. RIP, w który wyposażone jest urządzenie, daje szerokie możliwości personalizacyjne, takie jak druk praktycznie nieograniczonej ilości elementów zmiennych na etykiecie typu kody kreskowe (również 2D typu QRCode), kody alfanumeryczne czy nawet elementy graficzne.
Dostarczona wraz z urządzeniem drukującym linia konwertująca Dcoat/DC550, duńskiego producenta Grafisk Maskinfabrik, w wersji offline, obejmuje takie funkcje, jak: lakierowanie UV, złocenie na zimno, lakierowanie z efektem lustra (SuperGloss), laminowanie, sztancowanie, cięcie wzdłużne i przewijanie.
W przypadku drukarki Xeikon 3030 można będzie w przyszłości zastosować upgrade do wyższego modelu, nawet wersji Xeikon 3500, który ma szerokość druku 508 mm i wydajność ponad trzykrotnie większą (594 m2/h) od obecnego rozwiązania.
Drukarnia Infodruk istnieje od roku 1988, produkuje etykiety samoprzylepne i etykiety typu booklet dla branży spożywczej, motoryzacyjnej, chemicznej, farmaceutycznej. Wysoki poziom satysfakcji klientów i ich wygórowane oczekiwania skłoniły firmę do podjęcia kroków zmierzających do podwyższenia standardu produkcji. Poskutkowało to uzyskaniem w 2003 roku certyfikatu TÜV Rheinland na zgodność ze standardem ISO 9001 oraz certyfikatu PZN na nadruk pismem Braille'a. Dotychczas etykiety produkowane były przy uzyciu maszyn typograficznych. Zakup najnowszej drukarki cyfrowej Xeikon 3030 otwiera przed firmą możliwości zagospodarowywania niskich i średnich nakładów produkcyjnych w najwyższej dostępnej jakości cyfrowej.
Dystrybucją urządzeń Xeikon z serii 3000 zajmuje się w Polsce Scorpio sp. z o.o.

  • Obecnie 3,5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 3.666667/5 (3 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.