Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Xeikon na Labelexpo

Xeikon na Labelexpo

Firma Xeikon (stoisko 9B/C50) na targach Labelexpo oficjalnie wprowadzi do sprzedaży nową drukarkę etykiet Xeikon CX3, która bazuje na technologii druku cyfrowego Xeikon Cheetah. Jak mówi producent, Xeikon CX3 jest najszybszą cyfrową 5-kolorową drukarką w swojej klasie. Obok niej można będzie zobaczyć też urządzenie Xeikon 3300 do druku wąskowstęgowego (szer. wstęgi od 200 do 330 mm).

Targi będą też okazją do pokazania szerszej publiczności dwóch nowych tonerów, MatteSilver i PalladiumSilver, które mają poszerzyć możliwości zarówno projektantów, jak i drukarń etykiet oraz opakowań, a także użytkowników cyfrowych technologii druku firmy Xeikon. Jak podaje producent, MatteSilver zapewnia metaliczne wykończenie podłoża, a PalladiumSilver, dostępny wyłącznie dla technologii druku cyfrowego firmy Xeikon, pozwala na uzyskanie efektu srebrnego, mieniącego się połysku. Tonery MatteSilver i PalladiumSilver zostaną zaprezentowane podczas targów „w akcji”, z wykorzystaniem maszyny Xeikon Cheetah. Ponadto promowana będzie nowa wersja VariLane, software’u służącego do impozycji, pracującego z DFE (digital front-end) Xeikon X-800. Dedykowany produkcji etykiet VariLane 4.0 jest w pełni zintegrowany z systemem workflow X-800 4.0.
Pokazywane będą również naświetlarki ThermoFlexX, w tym premierowa ThermoFlexX 60.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.