Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Xerox otrzymał nagrodę BERTL's BEST

Xerox otrzymał nagrodę BERTL's BEST

Rozwijana przez Xeroxa technologia stałego atramentu – Solid Ink – została nagrodzona w kategorii Best Eco-Friendly Ink Technology. Amerykańska firma konsultingowa BERTL, zajmująca się m.in. badaniami i testowaniem rozwiązań technologicznych stosowanych w branży poligraficznej, przyznała Xeroxowi wyróżnienie m.in. za łatwe w obsłudze i przyjazne środowisku rozwiązania. Urządzenia oparte na technologii stałego atramentu produkują nawet do 90% mniej odpadów niż porównywalne drukarki laserowe. Wyróżnienia potwierdza bardzo mocną pozycję Xeroxa na rynku nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań biurowych.

Eksperci BERTL docenili technologię stałego atramentu rozwijaną przez Xeroxa. Wyróżnienie przyznano m.in. za łatwość w obsłudze, rozwiązania przyjazne dla środowiska oraz najwyższą jakość wydruku.
„Pozbawione plastikowych, pracochłonnych w montażu kaset materiały eksploatacyjne są tanie, łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska naturalnego. Drukarki i urządzenia wielofunkcyne firmy Xerox na stały atrament produkują nawet o 90% mniej odpadów i o 30% mniej dwutlenku węgla niż porównywalne produkty laserowe” – wyjaśnia Arkadiusz Zieliński, Product Manager w Xerox Polska.
Technologia stałego atramentu została wprowadzona na rynek w 1991 roku. Od tamtego czasu nadal ewoluuje i jest stosowana w nowych segmentach produktowych Xeroxa, poczynając od drukarek ColorQube 8570 i ColorQube 8870, poprzez urządzenia wielofunkcyjne formatu A4 Phaser 8860MFP, po duże systemy biurowe ColorQube 9300. Kostki stałego atramentu przypominają wyglądem i konsystencją materiał, z którego są wykonane kredki świecowe. Podgrzane w drukarce do około 90 stopni Celsjusza przechodzą w postać płynną, są natryskiwane na bęben obrazowy, z niego na kartkę, na której natychmiast zastygają. Tak uzyskany obraz jest wodoodporny, a uzyskana kolorystyka wyrazista, nawet na papierze ekologicznym czy niskiej jakości.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.