Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Z wizytą w zakładach produkcyjnych Fujifilm i w europejskiej siedzibie firmy Komori

Z wizytą w zakładach produkcyjnych Fujifilm i w europejskiej siedzibie firmy Komori

Ponad trzydzieści osób, reprezentujących drukarnie offsetowe z całej Polski, wzięło udział w wyjeździe do Holandii, zorganizowanym przez firmę Reprograf i polski oddział Fujifilm Europe. Pierwszy dzień ich wizyty poświęcono na zwiedzanie zakładów produkcyjnych Fujifilm w Tilburgu – największej na świecie fabryki płyt offsetowych tego producenta. W drugim dniu goście wzięli udział w Dniach Otwartych firmy Komori Europe, a następnie odwiedzili drukarnię Ipskamp Drukkers – użytkownika maszyny wyposażonej w unikalną technologię H-UV.

Listopadowa wizyta polskich drukarzy w Holandii stanowiła swego rodzaju podsumowanie prawie rocznej już współpracy Fujifilm i Reprografu. W wyjeździe wzięli udział zarówno obecni, jak i potencjalni użytkownicy płyt offsetowych pierwszej z wymienionych firm. Nie zabrakło też przedstawicieli drukarń, które pracują na offsetowych maszynach drukujących firmy Komori, reprezentowanej od niemal dziesięciu lat w naszym kraju przez Reprograf. Ta synergia – uwzględniająca rozwiązania dwóch japońskich producentów – zaowocowała rozbudowanym programem wizyty.
Zakłady Fujifilm Europe w Tilburgu to największa na świecie fabryka materiałów eksploatacyjnych tej firmy dedykowanych dla branży poligraficznej. Istniejąca od 1982 roku, obsługująca cały rynek europejski, a także Afrykę i Środkowy Wschód. Przedstawiciele polskich drukarń mieli okazję obejrzeć z bliska jedną z linii produkcyjnych, na której wytwarzane są fioletowe i termiczne płyty offsetowe. Duże zainteresowanie wzbudziły centrum testowe płyt (gdzie zgromadzono maszyny drukujące i naświetlarki różnych dostawców) oraz magazyn wysokiego składowania, gdzie na stałe „leżakuje” około 400 gigantycznych, kilkutonowych zwojów z przygotowanym do produkcji aluminium.
Zwiedzanie części produkcyjnej poprzedziła prezentacja współprowadzona przez Bartosza Grzędę - kierownika sprzedaży rozwiązań poligraficznych w polskim oddziale Fujifilm Europe. Przedstawiono podczas niej sylwetkę firmy, z naciskiem na portfolio działu systemów graficznych, którego roczne przychody przekraczają 2 mln euro. Gros z nich stanowi sprzedaż materiałów eksploatacyjnych, przede wszystkim płyt offsetowych, które w coraz większym stopniu charakteryzuje nie tylko wysoka jakość i wydajność, ale też proekologiczność (sporo miejsca poświęcono m.in. nowym, bezchemicznym płytom PRO-T3). Prezentacja uwzględniła też poszczególne etapy procesu produkcji płyt, realizowanym obecnie na trzech liniach wytwórczych. Najnowsza z nich została uruchomiona przed dwoma laty. Produkty wychodzące z każdej linii trafiają do wspólnego, prowadzonego przez firmę zewnętrzną centrum dystrybucyjnego, działającego w ramach zakładów w Tilburgu. Stąd zaś wysyłane są do licznych klientów firmy Fujifilm, także z Polski.
Podczas przebiegających pod hasłem „Printology H-UV” Dni Otwartych, zorganizowanych przez firmę Komori Europe, duży nacisk położono na innowacyjną technologię suszenia H-UV. Była ona zarazem tematem wiodącym sesji prezentacyjnej przygotowanej przez przedstawicieli firmy Reprograf. Po powitaniu ze strony Akihiro Komori, prezesa Komori International Europe, głos zabrał Tadeusz Figurski – wiceprezes firmy Reprograf. Przedstawił najważniejsze zalety technologii H-UV, m.in.: możliwość natychmiastowej obróbki arkuszy, wydajną realizację prac niskonakładowych, redukcję miejsca potrzebnego na posadowienie maszyny, eliminację prószenia itd. Co istotne, Reprograf wykorzystuje efekt synergii maszyn Komori H-UV i dedykowanych im płyt firmy Fujifilm. Następnie ze szczegółami wyposażenia maszyn posiadających system H-UV, a także z technicznymi aspektami samej technologii, gości z Polski zapoznali regionalni szefowie sprzedaży w firmie Reprograf – Stefan Piotrowski i Paweł Szpil.
Podczas Dni Otwartych prezentowane były trzy maszyny Komori, z których największe zainteresowanie wzbudził model Lithrone GL-540+C, pokazywany w wersji 5-kolorowej z wieżą lakierującą oraz z wbudowanym systemem H-UV. Demonstracje „na żywo” objęły kilka prac, realizowanych na różnych podłożach, uwzględniających w pełni automatyczną zmianę form drukowych. Do dyspozycji gości były też liczne próbki z wydrukami wykonanymi z zastosowaniem technologii H-UV; część z nich wykonano na nietypowych, trudnych w obróbce podłożach takich jak choćby IML.
Ostatnim punktem programu była wizyta w specjalizującej się w produkcji wysoko przetworzonych akcydensów drukarni Ipskamp Drukkers, będącej użytkownikiem dwóch arkuszowych maszyn offsetowych Komori Lithrone GL40P: 2-kolorowej oraz 8-kolorowej. Obie są wyposażone w system odwracania arkusza, druga z nich posiada także system suszenia H-UV, z lampami UV zamontowanymi po 4. zespole drukującym oraz na wykładaniu.
Mówi Tadeusz Figurski, wiceprezes firmy Reprograf: „Cieszymy się, że przedstawiciele polskich drukarń offsetowych tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Mamy nadzieję, że wizyty zarówno w zakładach Fujifilm, jak też w Europejskim Centrum Demonstracyjnym Komori, przybliżające m.in. tematykę technologii H-UV, były dla nich interesujące. Liczymy, że wyjazd ten przyczyni się do pogłębienia, a w przypadku kilku drukarń do rozpoczęcia współpracy z naszą firmą”.
Bartosz Grzęda, kierownik sprzedaży rozwiązań poligraficznych w polskim oddziale Fujifilm Europe, dodaje: „Większość uczestników wyjazdu do Holandii to nasi obecni klienci, dla których był on okazją do zobaczenia, jak przebiega proces wytwórczy płyt offsetowych Fuji. Mamy nadzieję, że wizyta utwierdziła ich w przekonaniu, że wybierając producenta materiałów eksploatacyjnych postawili na właściwego partnera”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.