Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za nami Taropak 2012

Za nami Taropak 2012

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak zakończyła się ogromnym sukcesem wystawców. W komunikacie MTP czytamy, że cieszą się również organizatorzy, którzy mogą pochwalić się samymi wzrostami.

Odbywające się na terenie 30 tys. m2 targi Taropak tworzyło niemal 600 firm z 30 krajów świata. W ciągu czterech dni targi odwiedziło 44 600 zwiedzających. Ta imponująca statystyka stawia tę imprezę w panteonie gwiazd Międzynarodowych Targów Poznańskich, a także w europejskiej czołówce targów skierowanych do odbiorców najnowszych produktów i usług z dziedziny pakowania oraz logistyki. A tych wystawcy zgłosili tym razem 130 i wiele z nich miało swoją premierę właśnie w Poznaniu. Innowacyjność i przebojowość aż 15 produktów została zauważona przez Jury Konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Prestiżowe nagrody wręczono podczas uroczystości otwarcia imprezy, połączonej z Galą Nagród, gdzie wystawcy otrzymali również statuetki Acanthus Aureus. Złote Akanty przyznano za stoiska, które w najlepszy sposób odzwierciedlały strategię marketingową danego wystawcy.
Odwiedziny targów Taropak były okazją do zapoznania się z ofertą wystawców, ale także do wzięcia udziału w ciekawych pokazach oraz konferencjach organizowanych wspólnie z partnerami Targów Poznańskich. Przez cztery dni targowe trwały prezentacje na przestrzeni IN4LOG Innovations for logistics – modelowym magazynie, zawierającym obszary składowania, komplementacji, transport wewnętrzny oraz system klasy WMS służący do zarządzania. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się Sztaplar Show – prezentacja wózków widłowych na terenie otwartym. Dzięki zaangażowaniu wiodących producentów zwiedzający targi mogli przyjrzeć się najnowszym modelom, a także podziwiali umiejętności kierowców walczących o cenne nagrody. Targi obfitowały także w ciekawe konferencje i spotkania o charakterze branżowym.
Odbył się I Kongres Przemysłu Opakowań, którego uczestnicy omawiali aktualne problemy branży. Zwieńczeniem tego spotkania jest cenna monografia pt. „Przemysł Opakowań w Polsce”, zawierająca najważniejsze informacje o krajowym rynku opakowań. Wiele ciekawych informacji przyniosły również specjalistyczne konferencje: Benning Traction Day 2012, „Logistyka produkcji Agile Pupply Chain”, „Innowacyjne opakowania” oraz „Zarządzanie produkcją w praktyce”.
Bardzo ciekawa, różnorodna, zlokalizowana w sześciu pawilonach oraz na terenie otwartym ekspozycja targowa, a także pokazy i konferencje to nie jedyny powód do dumy dla poznańskiego lidera przemysłu targowego. Największym plusem imprezy byli przede wszystkim profesjonalni zwiedzający. Pod tym hasłem kryją się potencjalni i obecni inwestorzy, poszukujący najlepszych dróg rozwoju swoich przedsiębiorstw. Dla organizatorów targów priorytetem stał się komfort przybyłych na targi gości. Nowością, która umacnia pozycję lidera targów poznańskich, jest nie tylko system rejestracji zwiedzających, ale także wersja mobilna internetowych stron targowych, dostępna pod adresem m.mtp.pl. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnicy targów mają w zasięgu ręki najważniejsze informacje o odbywających się właśnie targach (katalog wystawców, mapa terenów targowych, program wydarzeń) za pośrednictwem smartfonów. Jest to bezcenne dla osób, które są w trakcie podróży do Poznania lub aktywnie chcą korzystać z tego narzędzia już na miejscu.
W tym samym miejscu i terminie odbyły się Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech, Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Polagra Gastro, Targi Wyposażenia Hoteli Invest Hotel. Dzięki obecności na targach profesjonalistów z sektorów związanych z branżą spożywczą, gastronomiczną oraz hotelarską – wystawcy targów Taropak zdobyli wiele ciekawych kontaktów mających duże przełożenie na zwiększenie portfela zamówień w najbliższym czasie.
Następna edycja targów Taropak odbędzie się za dwa lata, w 2014 roku. Natomiast w przyszłym roku branża opakowaniowa i spożywcza spotka się na Targach Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood, organizowanych przez MTP w dniach 23–26 września.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Włoska odsłona targów przeznaczonych dla branży marketingu, reklamy i komunikacji wizualnej – Viscom Italia – w tym roku odbędzie się w formule łączonej. W dniach 30 września – 2 października w przestrzeniach wystawienniczych Fiera Milano odbędą się targi w formule tradycyjnej, zaś ich przedłużeniem i rozwinięciem będzie wydarzenie wirtualne „Creative Digital Hub”, zaplanowane na 3–5 października.

GSP – północnoamerykański dostawca systemów identyfikacji wizualnej dla branży handlu detalicznego, zwiększył niedawno swoje moce produkcyjne. Zakupił pierwszy w USA, najnowszy ploter inkjetowy z oferty firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Wesprze on działania firmy w obsłudze kampanii marketingowych, realizowane w jej czterech drukarniach (posiadających certyfikat G7) i obejmujące ponad 70 tys. punktów sprzedaży rozsianych po całym kraju. Jest to już 12. rozwiązanie drukujące marki Agfa zakupione przez GSP.

Po raz kolejny firmy Sico Polska i Opinion Strefa Druku na prośbę człowieka-instytucji Jurka Owsiaka zdecydowały się użyczyć flagę sektorową, aby zaistniała jednocząc pozytywne idee na Pol'and'Rock Festival 2021, który w tym roku odbył się w dn. 29-31 lipca na Lotnisku Makowice-Płoty. Ten symbol siły płynącej ze współdziałania, zachęcający do odkrywania tego, co łączy ludzi i jednoczy wokół pozytywnych idei, został zaprezentowany w swojej okazałości w drugim dniu festiwalu, w trakcie koncertu zespołu Dżem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.