Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za nami Tydzień Innowacji Heidelberga 2021

Za nami Tydzień Innowacji Heidelberga 2021

W dn. 13–15 października firma Heidelberger Druckmaschinen AG zaprosiła swoich klientów na kolejną odsłonę Tygodnia Innowacji. Wydarzenie pod hasłem „Zawsze o krok z przodu” przyciągnęło do zakładów Wiesloch-Walldorf łącznie ponad 200 osób, w tym znaczącą reprezentację 30 osób z Polski. Zaprezentowano ważne nowości produktowe, przede wszystkim Print Shop Analytics – pierwszą aplikację Prinect w chmurze, opracowaną wspólnie z klientami, dostępną poprzez portal Heidelberg Plus, która zostanie udostępniona klientom w przyszłym roku.

Heidelberg Plus to nowa „brama” do rozbudowanego cyfrowego ekosystemu stworzonego przez producenta, do której klienci mogą wejść dzięki prostemu logowaniu (jeden login). Przyszłe aplikacje będą wykorzystywać technologię chmury, Internet Rzeczy, Big Data oraz sztuczną inteligencję, aby zaoferować użytkownikom wartość dodaną, ułatwiającą im kierowanie firmą. W ramach Heidelberg Plus niemiecki koncern opracował Prinect Print Shop Analytics – jest to narzędzie umożliwiające optymalizację produkcji poprzez monitorowanie wszystkich kluczowych wskaźników wydajności (KPI) w czasie rzeczywistym. Specjalna aplikacja rejestruje i ocenia, po czym, wykorzystując sztuczną inteligencję, wskazuje optymalne kierunki działania. Dostęp do aplikacji, po uwierzytelnieniu (pojedyncze logowanie), mają wszyscy upoważnieni użytkownicy z dowolnego miejsca na świecie. Producent zapewnił także system powiadamiania, który na bieżąco informuje użytkownika o wszelkich problematycznych obszarach.

Jak podkreśla Heidelberg, to właśnie możliwość wykorzystania urządzeń mobilnych do monitorowania pracy maszyn, zakupu materiałów eksploatacyjnych lub tworzenia zgłoszeń serwisowych, jest najbardziej cenioną przez klientów (zarówno duże firmy posiadające zakłady w kilkudziesięciu krajach, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa) wartością dodaną. Dlatego producent łączy istniejące aplikacje i dodaje nowe, aby jeszcze bardziej rozszerzać korzyści dla swoich klientów. W przyszłości użytkownicy będą potrzebowali pojedynczego punktu dostępu, aby uzyskać pełny przegląd wszystkich cyfrowych narzędzi i usług z portfolio niemieckiego koncernu. Dzięki temu możliwe będzie szybkie i proste uzyskanie informacji, dokonanie zakupu (eShop) i monitorowanie własnej działalności. Z Heidelberg Assistant (HDA) korzysta już ponad 1,8 tys. drukarni.

„Dzięki pierwszej aplikacji Prinect dostępnej w Heidelberg Plus nasz cyfrowy ekosystem nabiera rozpędu, a korzyści dla użytkowników wynikające z cyfryzacji stają się coraz bardziej widoczne. Badania rynkowe wykazały, że nasi klienci pilnie potrzebują w takich aplikacjach jak Prinect Print Shop Analytics funkcji, które mogą wykorzystać do szybkiego zwiększenia wydajności podczas pracy systemów, a także do jednoczesnego obniżenia kosztów” – mówi Ludwig Allgoewer, globalny dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Heidelberg.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.