Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za nami pierwsze Wirtualne EXPO firmy Windmöller & Hölscher

Za nami pierwsze Wirtualne EXPO firmy Windmöller & Hölscher

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

W celu zapewnienia wszystkim uczestnikom wydarzenia możliwości pełnego skorzystania z bogatego programu targów, uwzględniając strefy czasowe, Wirtualne EXPO odbywało się na żywo trzy razy dziennie. Dwa pokazy maszyn oraz osiem sesji technologicznych były transmitowane w streamingu z Centrum Technologicznego W&H w Lengerich w Niemczech, które zajmuje ponad 10 tys. m², oraz z Akademii W&H. Ponadto goście z całego świata mieli możliwość uczestniczenia w wirtualnych sesjach dyskusyjnych zarówno grupowych, jak i indywidualnych.

Jednym z najważniejszych punktów programu była prezentacja podczas pracy drukarki fleksograficznej NOVOFLEX II, która zawiera nowe rozszerzenie systemu RUBY Check IoT do analizy danych produkcyjnych w celu optymalizacji procesu, oraz nowo zaprojektowanej drukarki rotograwiurowej HELIOSTAR II.

Webinaria zostały specjalnie dostosowane do potrzeb poszczególnych sektorów branży, reprezentowanych przez drukarnie opakowań, producentów folii oraz toreb przemysłowych i papierowych. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudził produkt All PE Pouch, który został już wcześniej zaprezentowany na targach K w 2019 roku. Zawiera on wyłącznie materiały PE i stanowi przyjazną dla środowiska alternatywę dla saszetek stojących, które są zazwyczaj wykonane z mieszanki materiałów PET/PE. Podczas webinariów zajmowano się także innymi tematami związanymi z opakowaniami giętkimi – omawiano m.in. rozwiązania z zakresu obsługi rękawa do wielkoformatowych drukarek fleksograficznych, rozwiązania dotyczące druku worków przemysłowych, wytłaczania folii FFS do ciężkich worków, a także zdalnej obsługi i produkcji toreb papierowych przy użyciu maszyn z firmy Garant Maschinen, spółki zależnej od W&H. Zespół sprzedaży W&H dysponuje nagraniami pokazów i spotkań i może je przekazać wszystkim zainteresowanym.

„Ostatnie miesiące były dla wszystkich wyzwaniem. Niemniej jednak przemysł opakowań giętkich działa na niezmiennie wysokich obrotach. Dlatego tak ważne było dla nas zorganizowanie Wirtualnego Expo. Dzięki takiej formule wydarzenia mogliśmy zaprezentować naszym klientom nowe dostępne technologie i zastosowania, które pomogą im w jeszcze bardziej wydajnej produkcji” – mówi Peter Steinbeck, dyrektor sprzedaży W&H.

Wirtualne EXPO zostało zrealizowane w ciągu zaledwie sześciu tygodni. Jak podsumowuje Peter Steinbeck, bilans jest bardzo pozytywny: „W ciągu ostatnich kilku miesięcy udało nam się wdrożyć wiele rzeczy w sposób cyfrowy – od rozmów handlowych po testy maszyn, wsparcie serwisowe i wirtualne targi. Doświadczenia i spostrzeżenia, które zdobyliśmy w tym procesie, są nieocenione. Jednak uważamy, że nie zastąpi to całkowicie wartości spotkań osobistych, które są bardzo ważne w budowaniu i utrzymywaniu partnerstw opartych na zaufaniu. Zarówno komunikacja cyfrowa, jak i osobista mają swoje miejsce i swoje uzasadnienie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już w czwartek, 24 września, spotkamy się z Państwem na IX konferencji "Tektura falista – najnowsze technologie" w Ranchu pod Bocianem. Jesteśmy przekonani, że wydarzenie, w którego organizację włożyliśmy wiele pracy i serca, by zapewnić nie tylko bogatą dawkę wiedzy, możliwość integracji i nawiązania kontaktów oraz oczywiście maksymalne bezpieczeństwo, spełni Państwa oczekiwania.
Specjalnie dla tych z Państwa, którzy z przyczyn niezależnych nie mogą osobiście uczestniczyć w konferencji, przygotowaliśmy możliwość zdalnego udziału. Aby wziąć udział w transmisji online, zapraszamy jeszcze dziś, w środę, do kontaktu telefonicznego z p. Wojtkiem Szymczakiem, który sprawuje pieczę zarówno nad rejestracją gości, jak i stroną techniczną webinaru (nr tel.: 601 979 668).
Również w czwartek, w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Przez dwa dni czekamy na Państwa na naszym stoisku – nr B12. Podobnie jak organizatorzy wydarzenia, zapewniamy pełne bezpieczeństwo uczestnictwa.
Zapraszamy na długo oczekiwane rozmowy przy dobrej kawie : )

BOBST zaprezentował nową maszynę do wklęsłodruku, przeznaczoną do zadruku podłoży elastycznych – Expert RS 6003. To rozwiązanie nowej generacji jest odpowiedzią producenta na potrzeby branży opakowaniowej, która oczekuje wsparcia w czasie przemian i dominujących trendów wymuszających coraz krótsze czasy realizacji zleceń, niezmiennie wysokiej jakości i jednocześnie dbałości o środowisko.

Firma Miraclon ogłosiła rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do konkursu Global Flexo Innovation Awards, którego celem jest wyróżnienie firm przewodzących transformacji branży druku fleksograficznego. Organizator do udziału w rywalizacji zaprasza firmy, które chciałyby zyskać uznanie za swoje kreatywne, innowacyjne projekty opakowań komercyjnych wydrukowanych przy użyciu płyt Kodak Flexcel NX Plates. Konkurs skierowany jest zatem do przygotowalni do druku, drukarń oraz właścicieli marek (zalecane są zgłoszenia zespołowe).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.