Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za nami pierwsze Wirtualne EXPO firmy Windmöller & Hölscher

Za nami pierwsze Wirtualne EXPO firmy Windmöller & Hölscher

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

W celu zapewnienia wszystkim uczestnikom wydarzenia możliwości pełnego skorzystania z bogatego programu targów, uwzględniając strefy czasowe, Wirtualne EXPO odbywało się na żywo trzy razy dziennie. Dwa pokazy maszyn oraz osiem sesji technologicznych były transmitowane w streamingu z Centrum Technologicznego W&H w Lengerich w Niemczech, które zajmuje ponad 10 tys. m², oraz z Akademii W&H. Ponadto goście z całego świata mieli możliwość uczestniczenia w wirtualnych sesjach dyskusyjnych zarówno grupowych, jak i indywidualnych.

Jednym z najważniejszych punktów programu była prezentacja podczas pracy drukarki fleksograficznej NOVOFLEX II, która zawiera nowe rozszerzenie systemu RUBY Check IoT do analizy danych produkcyjnych w celu optymalizacji procesu, oraz nowo zaprojektowanej drukarki rotograwiurowej HELIOSTAR II.

Webinaria zostały specjalnie dostosowane do potrzeb poszczególnych sektorów branży, reprezentowanych przez drukarnie opakowań, producentów folii oraz toreb przemysłowych i papierowych. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudził produkt All PE Pouch, który został już wcześniej zaprezentowany na targach K w 2019 roku. Zawiera on wyłącznie materiały PE i stanowi przyjazną dla środowiska alternatywę dla saszetek stojących, które są zazwyczaj wykonane z mieszanki materiałów PET/PE. Podczas webinariów zajmowano się także innymi tematami związanymi z opakowaniami giętkimi – omawiano m.in. rozwiązania z zakresu obsługi rękawa do wielkoformatowych drukarek fleksograficznych, rozwiązania dotyczące druku worków przemysłowych, wytłaczania folii FFS do ciężkich worków, a także zdalnej obsługi i produkcji toreb papierowych przy użyciu maszyn z firmy Garant Maschinen, spółki zależnej od W&H. Zespół sprzedaży W&H dysponuje nagraniami pokazów i spotkań i może je przekazać wszystkim zainteresowanym.

„Ostatnie miesiące były dla wszystkich wyzwaniem. Niemniej jednak przemysł opakowań giętkich działa na niezmiennie wysokich obrotach. Dlatego tak ważne było dla nas zorganizowanie Wirtualnego Expo. Dzięki takiej formule wydarzenia mogliśmy zaprezentować naszym klientom nowe dostępne technologie i zastosowania, które pomogą im w jeszcze bardziej wydajnej produkcji” – mówi Peter Steinbeck, dyrektor sprzedaży W&H.

Wirtualne EXPO zostało zrealizowane w ciągu zaledwie sześciu tygodni. Jak podsumowuje Peter Steinbeck, bilans jest bardzo pozytywny: „W ciągu ostatnich kilku miesięcy udało nam się wdrożyć wiele rzeczy w sposób cyfrowy – od rozmów handlowych po testy maszyn, wsparcie serwisowe i wirtualne targi. Doświadczenia i spostrzeżenia, które zdobyliśmy w tym procesie, są nieocenione. Jednak uważamy, że nie zastąpi to całkowicie wartości spotkań osobistych, które są bardzo ważne w budowaniu i utrzymywaniu partnerstw opartych na zaufaniu. Zarówno komunikacja cyfrowa, jak i osobista mają swoje miejsce i swoje uzasadnienie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.