Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zakopiańskie seminarium Atrium – podsumowanie

Zakopiańskie seminarium Atrium – podsumowanie

Jesienią ubiegłego roku Zakopane gościło seminarium wielkoformatowe zorganizowane przez Atrium Centrum Ploterowe. Było to największe branżowe wydarzenie opolskiego dystrybutora w ostatnim kwartale roku.

O seminarium opowiada Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium:
„W historii firmy było to już drugie wydarzenie w Zakopanem. Staramy się każdego roku organizować duże wydarzenie w innym regionie kraju. Latem zdecydowaliśmy, że ponownie to będzie stolica polskich gór. Podczas dwu dni seminarium gościliśmy ponad setkę uczestników z całej Polski. Cieszymy się, że udało nam się zaprosić na kraniec Polski tak liczne grono profesjonalistów branży druku wielkoformatowego. Na naszych gości czekało 10 prelegentów z kraju i zagranicy oraz kilkanaście maszyn i urządzeń. Wykłady prowadzili zaproszeni przez nas goście, reprezentujący naszych partnerów technologicznych. I tak, przedstawiciel firmy Mutoh Kenji Yasuhara przedstawił sposób działania korporacji Mutoh. Jego kolega z niemieckiego oddziału Mutoh opowiedział o trzech nowych ploterach, które zadebiutowały na rynku w 2014 roku, czyli ekosolwentowym ValueJet 628, LED-owym ValueJet 426UF i hybrydowym ValueJet 1626 UH. Podsumowania charakterystyki i funkcjonalności japońskich urządzeń dokonał Wojciech Milewski z firmy Atrium. Po nim wystąpił przedstawiciel polskiego producenta materiałów do druku wielkoformatowego Ikonos, który objaśnił sposób działania fabryki na przykładzie kilku materiałów. Pierwszą cześć prelekcji zakończyli opowiadając o najnowszych materiałach na rynku specjaliści z działu mediów firmy Atrium. Po przerwie o środkach na rozwój wielkoformatowego biznesu mówił Tomasz Leśków z firmy doradczej Zaga, specjalizującej się w pozyskiwaniu dotacji i funduszy unijnych. Stołowy ploter tnąco-grawerujący był tematem kolejnej, technicznej prezentacji, którą poprowadzili goście zagraniczni z firmy Summa. Temat sublimacji i biznesu z nim związanego poruszyła Karolina Warkoczyńska, przedstawicielka firmy Margot, kooperującej z Atrium Centrum Ploterowym w zakresie technologii termotransferowych. Nie mogło też zabraknąć technologii UV. Po wstępie teoretycznym Marka Mroza z firmy Atrium wystąpił przedstawiciel nowej marki ploterów UV z oferty opolskiego dystrybutora. Wykłady zakończył pokaz profilowania „na żywo” z wykorzystaniem plotera Mutoh ValueJet 1324 i oprogramowania Onyx w wykonaniu Grzegorza Budkiewicza z Atrium.
Po wykładach i drugiego dzień spotkania goście uczestniczyli w pokazach druku na kilkunastu urządzeniach. Technologie ekosolwentowe reprezentowane były przez plotery ValueJet 1324 i ValueJet 1624. Druk twardosolwentowy odbywał się na dwóch 3-metrowcach, Artemis 3200 i 3224. Największą maszyną w zakopiańskim Hotelu Tatra był flatbed UV Artemis 250, który budził też największe zainteresowanie. Nie zabrakło nowości Mutoha: drukarki do gadżetów VJ-426 pracującej w technologii LED-UV, oraz 62-centymetrowej VJ-628. Druk na koszulkach pokazaliśmy w dwojaki sposób. W technice bezpośredniej t-shirty zadrukowywała drukarka Artemis DTG 1 a w technice termotransferu – Mutoh RJ-900X Sublistation. Cięcie folii samoprzylepnych było domeną cuttera Summa, z kolei kartony i inne sztywne podłoża ciął flatbed Summa F1612. Goście mieli też okazję zapoznać się z cięciem laserowym plexi na ploterze Artemis BDR 1309X. Były też urządzenia dodatkowe, akcesoria, trymery i oczywiście materiały Ikonos.
Tak więc uczestnicy seminarium Atrium przez dwa dni mieli możliwość poznać w szerokim zakresie najlepsze technologie wielkoformatowe. Mogli porozmawiać z przedstawicielami producentów, doradcami z naszej firmy, wymienić informacje w kuluarach, jak i rozerwać się zakopiańskim Teatrze Witkacego”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.