Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zbliża się IV Kongres Przemysłu Opakowań

Zbliża się IV Kongres Przemysłu Opakowań

2 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się czwarta edycja Kongresu Przemysłu Opakowań, którego organizatorem jest Polska Izba Opakowań. Tematem wiodącym Kongresu jest „Transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)”, zaś jego główny cel stanowi zainicjowanie zmian w projektowaniu i procesach wytwarzania opakowań, mające skutkować zwiększeniem odzysku surowców i materiałów z odpadów opakowaniowych.

GOZ to niezwykle aktualne zagadnienie, interesujące cały cywilizowany świat. Na początku 2018 r. Komisja Europejska poświęciła mu wiele uwagi, i w efekcie debaty przyjęła pierwszą w historii ogólnoeuropejską strategię postępowania z tworzywami sztucznymi, które są jednym z filarów projektu GOZ. Również Rząd Polski, w ślad za działaniami KE, przyjął projekt dokumentu pt. „Mapa drogowa transformacji gospodarki w kierunku Gospodarki w Obiegu Zamkniętym”. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Środowiska objęły także patronat honorowy nad Kongresem.

Całodzienny program wydarzenia podzielono na pięć sesji referatowych, których prelegentami i uczestnikami są zarówno projektanci i producenci opakowań oraz materiałów opakowaniowych, użytkownicy opakowań, organizatorzy i realizatorzy zbiórki, selekcji, odzysku i recyklingu opakowań, a także przedsiębiorcy realizujący obowiązek rozszerzonej odpowiedzialności producentów za opakowania. Omówione zostaną takie zagadnienia jak: społeczne, prawne, technologiczne, edukacyjne i kulturowe uwarunkowania transformacji przemysłu opakowań w kierunku GOZ; szanse i zagrożenia płynące z umieszczania tworzyw sztucznych ropopochodnych w opakowaniach; tworzywa biodegradowalne i biokompostowalne w opakowaniach jako rozwiązanie problemu zaśmiecania Ziemi; ekoprojektowanie paradygmatem na drodze opakowań do GOZ; opakowania wielomateriałowe oraz z tektury i aluminium.

Szczegółowy program Kongresu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie organizatora: www.pio.org.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.