Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zbliża się IV Kongres Przemysłu Opakowań

Zbliża się IV Kongres Przemysłu Opakowań

2 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się czwarta edycja Kongresu Przemysłu Opakowań, którego organizatorem jest Polska Izba Opakowań. Tematem wiodącym Kongresu jest „Transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)”, zaś jego główny cel stanowi zainicjowanie zmian w projektowaniu i procesach wytwarzania opakowań, mające skutkować zwiększeniem odzysku surowców i materiałów z odpadów opakowaniowych.

GOZ to niezwykle aktualne zagadnienie, interesujące cały cywilizowany świat. Na początku 2018 r. Komisja Europejska poświęciła mu wiele uwagi, i w efekcie debaty przyjęła pierwszą w historii ogólnoeuropejską strategię postępowania z tworzywami sztucznymi, które są jednym z filarów projektu GOZ. Również Rząd Polski, w ślad za działaniami KE, przyjął projekt dokumentu pt. „Mapa drogowa transformacji gospodarki w kierunku Gospodarki w Obiegu Zamkniętym”. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Środowiska objęły także patronat honorowy nad Kongresem.

Całodzienny program wydarzenia podzielono na pięć sesji referatowych, których prelegentami i uczestnikami są zarówno projektanci i producenci opakowań oraz materiałów opakowaniowych, użytkownicy opakowań, organizatorzy i realizatorzy zbiórki, selekcji, odzysku i recyklingu opakowań, a także przedsiębiorcy realizujący obowiązek rozszerzonej odpowiedzialności producentów za opakowania. Omówione zostaną takie zagadnienia jak: społeczne, prawne, technologiczne, edukacyjne i kulturowe uwarunkowania transformacji przemysłu opakowań w kierunku GOZ; szanse i zagrożenia płynące z umieszczania tworzyw sztucznych ropopochodnych w opakowaniach; tworzywa biodegradowalne i biokompostowalne w opakowaniach jako rozwiązanie problemu zaśmiecania Ziemi; ekoprojektowanie paradygmatem na drodze opakowań do GOZ; opakowania wielomateriałowe oraz z tektury i aluminium.

Szczegółowy program Kongresu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie organizatora: www.pio.org.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.