Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zmodyfikowane plotery Summa S2 Class 75T

Zmodyfikowane plotery Summa S2 Class 75T

Summa S2 Class 75T to ploter tnący przeznaczony do profesjonalnych zastosowań. Model z literą „T”, oznacza że maszyna wyposażona jest w nóż aktywny, który – w odróżnieniu od wleczonego – pozwala na osiągnięcie jeszcze większej precyzji i szybkości cięcia. Ma to znaczenie szczególnie przy bardzo drobnych elementach, gdzie kierunek noża aktywnego zostaje ustawiony dużo szybciej, niż ma to miejsce w przypadku noża wleczonego.

Summa S2 Class 75T z nożem aktywnym przeznaczony jest do wysokonakładowego cięcia folii samoprzylepnych, folii odblaskowych i folii kamieniarskich – nacisk noża wynosi 600 g. Maksymalna prędkość cięcia sięga 1414 mm/sek. Ploter obsługuje materiały o szerokości do 742 mm. Polskim dystrybutorem ploterów Summa jest Atrium Centrum Ploterowe.
Jak podaje producent, ploter Summa S2 Class 75T został wyposażony w 7 razy szybszy procesor, czego efektem jest szybsza obróbka danych dotyczących cięcia. Dzięki przyspieszonej transmisji danych przez USB ploter może wyciąć znacznie więcej w ciągu dnia roboczego niż jego poprzednik. Urządzenie posiada 16 MB pamięci RAM, trzy mocne serwomotory oraz trzeciej generacji system OPOS X, który umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze), nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych, a także na różnego rodzaju laminatach. Dzięki systemowi OPOS X plotery tnące są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych tak, aby dostosować wycinanie do ułożenia folii.
Ploter Summa S2 Class 75T wyposażony jest jeszcze w inne rozwiązania, takie jak system podawania mediów pozwalający szybko załadować, a następnie ciąć grube i ciężkie rolki z folią do piaskowania lub odblaskową. Opatentowane systemy prowadzenia mediów pozwalają na dokładne pomiary materiałów do wycinania, co daje możliwość optymalizacji ułożenia elementów na folii. Wszystkimi parametrami pracy plotera można sterować zarówno bezpośrednio z panelu, jak i z komputera.
Opatentowana technologia Opti Cut niweluje błędy cięcia pojawiające się w miarę zużywania się końcówki noża, która ulega stępieniu podczas codziennej pracy. Funkcja Opti Cut przeciwdziała temu, umożliwiając dalsze dokładne cięcie nawet niedużych elementów. Do urządzenia zaimplementowano także obsługę technologii czytania kodu kreskowego (Barcode). Aby maksymalnie wykorzystać materiał oraz zminimalizować straty, można ustawić tryb rozszerzony, który umożliwia cięcie poza standardową szerokością (poza rolkami).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.