Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zostań w domu i weź udział w webinarach o barwie i druku

Zostań w domu i weź udział w webinarach o barwie i druku

Pozostanie w domu nie musi oznaczać braku możliwości edukacji – każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę z zakresu druku i zarządzania barwą, może wziąć udział w otwartym, bezpłatnym cyklu webinarów interaktywnych poświęconych tej tematyce. Głównym prowadzącym jest uznany w branży ekspert, znany Wam z naszej Akademii Zarządzania Barwą i łamów „Świata DRUKU” – Marcin Dąbrowski, który gościł będzie także wykładowców wyższych uczelni artystycznych w Polsce, zaś partnerem akcji jest Konica Minolta. Pierwszy z planowanego cyklu sześciu wykładów odbył się 23 marca o godz. 19.

Webinary edukacyjne skierowane są do szerokiego grona osób działających w branży poligraficznej – m.in. drukarzy, studentów, agencji reklamowych, grafików. Każde spotkanie składać się będzie z dwóch części – 60-minutowego wykładu oraz półgodzinnego panelu dyskusyjnego.

Pierwsze spotkanie (23 marca br.) było w pełni poświęcone teorii barwy – tematy webinaru to: historia barwy i psychologia jej percepcji; RGB i CMYK (modele addytywne i subtraktywne) oraz to, co poza nimi (metaliczne, fluo); światło jako kontrast i tło barwne; wychowanie odbiorcy w percepcji barwnej (otoczenie, kultura, przyzwyczajenia); jaka jest prawdziwa barwa lakieru do paznokci, a jaka lakieru samochodowego; męskie i niemęskie kolory; dawne nazewnictwo barwne (ugier, siena palona etc.); kąt obserwatora i odbiór obrazów.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 25.03.2020 (środa) – temat zostanie ogłoszony po zakończeniu pierwszego webinaru.

Aby wziąć udział w webinarze, należy kliknąć TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. HP, Atrium czy Ptak Warsaw Expo – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.
Zobacz, jak możesz pomóc.

Od kwietnia br. Heidelberg wprowadzi na rynek – jak zapowiada – najbardziej inteligentnego i zautomatyzowanego Speedmastera do produkcji seryjnej. Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera. Wiele nowych cyfrowych systemów wspomagających, takich jak Wash Assistant lub Intellirun na Wallscreen XL, zmienia pulpit obsługi Prinect w nowoczesną stację roboczą z nowym, większym 24-calowym ekranem dotykowym i oświetleniem LED.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.