Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / „Zrównoważony rozwój” – wystawa na drupie

„Zrównoważony rozwój” – wystawa na drupie

Branżowe stowarzyszenie Medienproduktioner e.V. zapoczątkowało międzynarodową inicjatywę Media Mundo, która, we współpracy z Messe Düsseldorf, przedstawi branży drogę, którą należy podążać, aby osiągnąć zrównoważony rozwój. Specjaliści reprezentujący rynek poligraficzny stwierdzili, że na targach drupa 2012 nie może zabraknąć zagadnień związanych z najbardziej aktualnym obecnie tematem – „sustainability”.

Podczas targów planowana jest specjalna wystawa „Media Mundo @ drupa” (ok. 200 m2 powierzchni), na której rozpowszechniane będą informacje dla odwiedzających, odbywać się również będą dyskusje oraz prezentacje prowadzone przez ekspertów na żywo. Mają one inspirować zarówno firmy, jak i organizacje międzynarodowe. Szczególny nacisk położony zostanie na dialog. Wykłady będą transmitowane na żywo przez Internet, pytania będą mogły być zadawane za pośrednictwem czatu oraz Twittera.
Przekrój tematyczny obejmuje wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju przemysłu poligraficznego i papierowego: zrównoważona gospodarka zasobami leśnymi i papierem; energia, efektywność energetyczna a zmiany klimatyczne; recykling i efektywne zarządzanie materiałami; optymalizacja procesów i zrównoważone prowadzenie przedsiębiorstwa; zrównoważone projektowanie produktu; druk jako medium społeczne.
Najważniejsze aktualne trendy i nowości przedstawione zostaną podczas czwartego kongresu dotyczącego zrównoważonej produkcji mediów, organizowanego przez Media Mundo, który odbędzie się tuż przed targami drupa, w dniach 20–21 marca 2012 w Düsseldorfie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.