Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / drupa 2016: touch the future

drupa 2016: touch the future

Po strategicznej reorganizacji targi drupa, uważane za najważniejszą imprezę w zakresie poligrafii i crossmediów, doczekają się wprowadzenia zasadniczych zmian w nomenklaturze i nowych słów kluczowych. Pod hasłem „Touch the future” (Dotknij przyszłości) targi skoncentrują się na innowacjach stając się platformą dla przyszłościowych technologii.

„Żadne inne targi, ani regionalne, ani międzynarodowe, ani branżowe, nie trafiają w podobny sposób do całego przemysłu. Drupa prezentuje nowości i trendy, dostarcza wiedzy o branży druku i mediów z pierwszej ręki, uczy, jak wcielać wizje w życie i otrzymywać nowoczesne produkty – powiedział podczas konferencji Werner Matthias Dornscheidt, President & CEO Messe Düsseldorf. – W ciągu ponad 60 lat, drupa była wielokrotnie testowana i ani razu nie zawiodła oczekiwań. Targi drupa 2016 podtrzymają tę tradycję”.
Zmiany ogłoszono na konferencji prasowej w czasie targów interpack 2014, na których targi drupa 2016 miały swoje stoisko. Poligrafia przechodzi radykalne zmiany strukturalne i daleko sięgające procesy konsolidacyjne. Jednocześnie nowe technologie, takie jak druk przemysłowy, drukowana elektronika i druk 3D, które znacznie zwiększyły swój udział w rynku, zapewniają duże możliwości rozwoju i potencjał wzrostu. To samo dotyczy aplikacji i rozwiązań w obszarze druku cyfrowego, zadruku opakowań i etykiet, a także segmentu produkcji przemysłowej.
„Na tych właśnie obszarach skupia się strukturalna reorganizacja i działania repozycjonujące, to jest przemysłowa siła innowacji – mówił W.M. Dornscheidt. – Razem z naszymi partnerami z VDMA, firmami członkowskimi, m.in. Heidelberger Druckmaschinen, Koenig & Bauer, Kolbus, Leonhard Kurz, manroland web systems, Polar-Mohr, technotrans, Voith, Windmöller & Hölscher, i graczami na globalnym rynku takimi jak Bobst, Canon, EFI, Gallus, Hewlett-Packard, Ricoh, Xerox, rozwinęliśmy koncepcję targów drupa”.
Nadal będą się one opierać na działaniach w zakresie „Print & Crossmedia Solutions”. Na targach drupa 2016 będą prezentowane wszystkie procesy techniczne związane z obszarami druku i crossmediów, cały zakres zastosowań i obszarów biznesowych. Uwaga zostanie poświęcona rozwiązaniom technologicznych i aplikacjom, jak również innowacyjnym pomysłom na biznes i przykładom najlepszych praktyk. Ważną rolę wciąż będą odgrywać: zadruk opakowań, w tym cyfrowy druk etykiet, wielokanałowe publikowanie i „zielony”, ekologiczny druk.
Zmianie uległ wizerunek korporacyjny targów drupa i słowa kluczowe, który obecnie podkreślają rolę innowacji. Zachowano sprawdzone elementy identyfikacji – „pikselowe” logo i kolor czerwony.
Profil targów drupa, tzw. nomenklaturę, poprawiono i zaktualizowano. Siedem dotychczasowych głównych kategorii przekształcono w sześć: 1. Prepress/Druk, 2. Premedia/Wielokanałowość, 3. Postpress/Przetwarzanie/Zadruk opakowań, 4. Technologie przyszłości, 5. Materiały, 6. Wyposażenie/Serwis/Infrastruktura.
Firmy mogą rejestrować się na targi drupa 2016 – formularze w formie elektronicznej są dostępne na stronie www.drupa.de. Rejestracja potrwa do 31 października br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.