Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Przyszłościowe technologie drukarskie i opakowaniowe

Firma Sistrade – dostawca rozwiązań oprogramowania zarządzającego dla przemysłu drukarskiego i opakowaniowego – podsumowała swój udział w tegorocznej edycji drupy, oceniając go jako sukces. Jednym z głównych celów targowych była demonstracja najnowszych osiągnięć w zakresie oprogramowania zarządzającego, dostarczająca jasne informacje na temat tego, jak oferta firmy zwiększa efektywność operacyjną, usprawnia procesy i wspiera zrównoważony rozwój firm.

Pokazali jak przejść z druku analogowego na cyfrowy

Konica Minolta oceniła swój udział w targach drupa 2024 jako duży sukces, podkreślając, że przyczyniło się do niego „olbrzymie zainteresowanie branży, silne partnerstwa biznesowe z klientami oraz otrzymanie prestiżowej nagrody”. Stoisko firmy o powierzchni 2,4 tys. m2, zlokalizowane na dwóch piętrach, było siódmym co do wielkości na wystawie i przyciągnęło wielu zainteresowanych.

Zaprezentowali proekologiczne rozwiązania dla branży opakowań

Firma Sun Chemical, pomimo braku własnego stoiska, aktywnie włączyła się w różne inicjatywy podczas zakończonych niedawno targów drupa 2024. Większość z nich realizowała z kluczowymi partnerami biznesowymi, koncentrując się na rynku opakowań. Producent skupił się na aspektach proekologicznych, bazując i czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń rynkowych.

Rekordowa edycja targów drupa przeszła do historii

Organizator targów drupa – Messe Düsseldorf – podsumował zakończoną kilka dni temu edycję tej największej na świecie wystawy poświęconej szeroko rozumianej poligrafii. Jak podano, trwające 11 dni wydarzenie „przekroczyło wszelkie oczekiwania i otrzymało najwyższe oceny od gości z całego świata, którzy opuścili targi z nowymi pomysłami, jasnymi perspektywami na przyszłość i podpisanymi licznymi umowami”. Poniżej zestawienie najważniejszych informacji.

Targi drupa 2024 z perspektywy Müller Martini

Bruno Müller – dyrektor generalny Müller Martini – podkreśla, że udział w targach drupa okazał się dla firmy dużym sukcesem. Złożyły się na niego wysoka frekwencja na stoisku przez wszystkie jedenaście dni trwania wystawy, wiele podpisanych umów sprzedażowych i znakomita praca zespołowa, na równi z ekspozycją maszyn przyciągająca uwagę gości.

Heidelberg podsumowuje targi drupa

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG z dużym zadowoleniem podsumowała udział w targach drupa w Düsseldorfie. Stoisko firmy cieszyło się dużym zainteresowaniem klientów z całego świata, którzy również zainwestowali w prezentowane rozwiązania. Duża liczba zamówień złożonych podczas wydarzenia doprowadziła do ożywienia napływających zamówień w firmie na początku roku obrotowego 2024/2025, a w konsekwencji do wyższego wykorzystania mocy produkcyjnych. Krótki czas pracy w niemieckich zakładach zakończy się już w czerwcu 2024 r.

Drupowy zawrót głowy trwa

Jeszcze do piątku 7 czerwca w Düsseldorfie trwają targi drupa. Aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez tę megawystawę, wiele firm w połowie jej trwania wymieniło składy zespołów na stoiskach.Zapraszamy na profile społecznościowe „Świata DRUKU” (TUTAJ i TUTAJ), gdzie znajdą Państwo galerie zdjęć prosto z hal Messe Düsseldorf.
A dziś na targach drupa odbywa się „polski dzień” – Polska Izba Druku wraz z Polskim Bractwem Kawalerów Gutenberga, Instytutem Gutenberga oraz Wydziałem Dziennikarstwa UW organizuje premierową oficjalną prezentację X edycji Raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” – unikalnej publikacji przedstawiającej aktualny stan oraz prognozy dla polskiej poligrafii i rynku opakowań. W tym roku zaprezentowana zostanie także pierwsza edycja raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Ukrainie”.

Rozwiązania pomagające wykorzystać pełny potencjał nowych technologii

Müller Martini od pierwszych dni targów drupa informuje, że stoisko firmy cieszy się dużym zainteresowaniem gości wystawy. Producent postawił na pokazy „na żywo” czterech połączonych linii produkcyjnych, w tym światowej premiery falcerki Starbook Sheetfolder marki Hunkeler. Celem ekspozycji jest pokazanie, jak oferowane rozwiązania z zakresu introligatorni towarzyszą klientom i pomagają im wykorzystać pełny potencjał nowych technologii drukujących zarówno w produkcji konwencjonalnej, jak i cyfrowej.

Innowacje i partnerstwa kreujące przyszłość świata opakowań

BOBST na targach drupa 2024 skupił się na prezentacji swoich najnowszych rozwiązań i partnerstw strategicznych. Poprzez łączenie całych linii produkcyjnych, umożliwianie płynnego, kompleksowego przepływu pracy, producent chce pokazać, że możliwe jest realne kształtowanie przyszłości branży opakowań i kreowanie nowej ery w tym sektorze.

Zrównoważone rozwiązania zwiększające wydajność i rentowność

Firma Kodak podczas targów drupa 2024 prezentuje wiele zaawansowanych technologicznie nowości dla cyfrowej i konwencjonalnej produkcji poligraficznej. Jak podaje producent, rozwiązania pozwalające na szybki druk atramentowy oferują większą wszechstronność produkcji i możliwości w trybie inline; rozwiązania w technologii offsetowej poprawiają wydajność, automatyzację i pozwalają firmom prowadzić bardziej zrównoważoną działalność.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.