Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Wspólny projekt Chespy i Asahi

Asahi Photoproducts, specjalista w dziedzinie rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, wspólnie z Esko podpisał umowę z firmą Chespa, której celem jest zaoferowanie obecnym i potencjalnym klientom biodegradowalnych i/lub kompostowalnych opakowań o wysokiej barierowości, drukowanych przy użyciu specjalistycznych farb Chespa na bazie roślinnej, z wykorzystaniem najnowszego systemu rastrowania Crystal V firmy Esko i systemu naświetlania XPS Crystal Exposure, a także z pomocą wodowymywalnych płyt Asahi Photoproducts AWP CleanPrint, neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

HP i Canva ogłaszają współpracę

Firma HP Inc. ogłasza strategiczną współpracę z firmą Canva, która prowadzi jedyną na świecie kompleksową platformę do komunikacji wizualnej. Umożliwi to milionom użytkowników Canvy projektowanie online, tworzenie treści wizualnych i ich lokalne drukowanie. Globalne partnerstwo ma na celu zwiększyć możliwości zrównoważonego drukowania dla klientów na całym świecie wraz z lokalnymi opcjami druku. Canva będzie korzystać z rozległej globalnej sieci HP Industrial Print i HP Large Format, aby dotrzeć do dostawców usług druku wyposażonych w urządzenia HP. HP staje się jednym z pierwszych klientów Canva Enterprise.

Personalizacja i druk na żądanie motywem przewodnim stoiska Epson

Firma Epson demonstruje na targach drupa w Düsseldorfie pełne możliwości swoich komercyjnych i przemysłowych cyfrowych drukarek atramentowych. Od dużych maszyn do druku etykiet, przez wielkoformatowe urządzenia do drukowania oznakowań, druku sublimacyjnego i bezpośrednio na tkaninach, po wielokrotnie nagradzane kompaktowe urządzenia do kolorowych wydruków wysokiej jakości na różnych materiałach i podłożach.

Moc nowości na stoisku Fujifilm

Targi drupa 2024 są dla firmy Fujifilm okazją do premierowej prezentacji wielu rozwiązań. Wśród nich są: Acuity Triton – drukarka o szerokości 1,6 m, wykorzystująca atramenty Aquafuze (efekt współpracy z Mutoh); piezoelektryczne głowice Dimatix Skyfire SF600; Jet Press 1160CFG – drukarka na papier ciągły wyposażona w zespół wstępnego suszenia; nowe maszyny z rodziny Revoria Press – 5-kolorowe jednoprzebiegowe modele EC2100S i SC285S oraz 4-kolorowe EC2100 i SC285; Smart Flow – rozwiązania do automatyzacji przepływu pracy; model Acuity Ultra Hybrid Pro trzeciej generacji.

Canon prezentuje liczne nowości

Na rozpoczętych właśnie targach drupa 2024 Canon prezentuje kampanię „Power to move”, niosącą wiele nowych rozwiązań technologicznych (m.in. nowa generacja ploterów plotWAVE i colorWAVE, dodatki do serii Colorado M z systemem UVgel, czy nowe atramentowe urządzenie w formacie B2 – varioPRESS iV7) i ciekawych partnerstw (z firmą Heidelberg). Producent prezentuje także projekty społeczne (m.in. współpracę z organizacjami charytatywnymi i startupami). Ponadto na wystawie „World Unseen” Canon prezentuje możliwości druku warstwowego, a w ramach „The Core” – immersyjnej, multisensorycznej przestrzeni w samym sercu stoiska – pokazuje, w jaki sposób druk może angażować ludzi poprzez wzbudzanie ich emocji, a jednocześnie poprzez ich wzajemną współpracę, wspomaga transformację firmy.

Heidelberg i Canon współpracują w zakresie druku inkjetowego

Firmy Canon i Heidelberg dzień przed formalnym rozpoczęciem targów drupa ogłosiły globalną współpracę w zakresie produkcji i sprzedaży atramentowych systemów druku arkuszowego w formatach B3 i B2, opartych na technologii druku atramentowego Canon. Nowa rodzina Jetfire zostanie zintegrowana z ekosystemem Heidelberga za pośrednictwem platformy workflow Prinect, co umożliwi integrację maszyn w drukarniach i połączenie technologii offsetowych i cyfrowych. Heidelberg zapewni też obsługę serwisową i atramenty Saphira.

Z Polską Izbą Druku na targi drupa 2024

W Düsseldorfie rozpoczęła się największa globalna wystawa technologii poligraficznych. W 18 halach o całkowitej powierzchni prawie 140 tys. m2 ponad 1,5 tys. wystawców z 49 krajów – zarówno firmy o uznanej marce, jak i debiutujące start-upy – prezentują pełen przekrój współczesnych trendów oraz wizjonerskich pomysłów z obszaru druku. Polska Izba Druku zadbała o osoby pragnące odwiedzić targi drupa i zaproponowała im udział w jednym z dwóch kompleksowo zorganizowanych 5-dniowych wyjazdów (pierwszy w terminie 30 maja–3 czerwca, drugi w dn. 3–7 czerwca).

Nowości Duplo na targach drupa 2024

Firma Duplo podczas targów drupa w Düsseldorfie (28 maja – 7 czerwca br.) zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent – system broszurujący iSaddle Senshi. Na stoisku producenta będzie można zobaczyć także wiele innych urządzeń do wykańczania.

Ewolucja popularnego systemu inspekcji

Na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja – 7 czerwca br.) EyeC – globalny dostawca zautomatyzowanych systemów weryfikacji grafiki i kontroli obrazu druku – zaprezentuje premierowo urządzenie Proofiler 1200 DT o nowym designie. Oprócz ulepszeń technicznych zapewniających zoptymalizowaną szybkość, obsługę i łatwość konserwacji, nowe rozwiązanie do kontroli oparte na skanerze oferuje wyższy standard kontroli jakości wielkoformatowych próbek druku.

Nowe możliwości rozwoju biznesu dla drukarń komercyjnych

Kornit Digital, globalny dostawca cyfrowych rozwiązań w zakresie mody i produkcji tekstyliów na żądanie, podczas targów drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja – 7 czerwca br.) zaprezentuje pełne portfolio technologii pozwalających wytwarzać odzież „na żądanie”, umożliwiając drukarniom komercyjnym zwiększanie przychodów i marż oraz znaczne poszerzanie oferty poprzez zastosowanie technologii direct-to-wear. Producent zwróci uwagę gości na nowe możliwości biznesowe, wynikające z cyfrowej produkcji odzieży.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.