Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

KBA na targach drupa 2012: liczne innowacje w dziedzinie offsetu i druku cyfrowego

Podczas spotkania prasowego zorganizowanego 20 marca w Radebeul firma KBA zaprezentowała swoje plany związane z udziałem w zbliżających się targach drupa 2012. Niemiecki producent będzie na nich obecny z hasłem „Sprinting ahead”, a wśród targowych premier anonsowane są m.in.: cyfrowa maszyna zwojowa RotaJET 76; arkuszowa maszyna wielkoformatowa Rapida 145; maszyna Rapida 105, wyposażona w moduł inkjetowy; Rapida 106, oferująca prędkość 20 tys. arkuszy/h i podwójne lakierowanie inline; półformatowa maszyna Rapida 7; innowacje w zwojowych maszynach offsetowych C16 i Commander CL oraz wiele innych.

Ferag na targach drupa 2012

Na targi drupa 2012 firma Ferag AG przygotowała nowe i ulepszone rozwiązania mające zastosowanie w produkcji gazetowej, semikomercyjnej i czasopism.

Müller Martini: nowatorska obróbka po druku otwiera nowe szanse dla drukowanych produktów

Atrakcyjne produkty bardziej przyciągają uwagę, walka o odbiorcę rozstrzyga się w coraz większym stopniu również na etapie obróbki po druku. Müller Martini pokaże podczas targów drupa 2012, jak innowacyjne rozwiązania mogą być stosowane dla nowych modeli biznesowych, w rozsądny sposób uzupełniając istniejące systemy. Lakier z połyskiem, efektowne laminowanie, ślepe tłoczenie i papier z efektami haptycznymi (odwołujący się do zmysłu dotyku) to coś szczególnego dla zmysłów – tak samo jak kolorowy drut szyjący, zakładki okładkowe, wykrawanie konturowe, zakładki czytelnicze, próbki towarów czy gadżety. Produkty uszlachetniane w liniach zbierająco-szyjących, liniach do oprawy miękkiej i twardej wyróżniają się dzięki wartości dodanej. Dlatego obróbce po druku przypada decydująca rola w zwiększaniu atrakcyjności drukowanych produktów.

Ricoh na targach drupa

Podczas targów odwiedzający stoisko Ricoh będą mogli poznać szeroką gamę rozwiązań – urządzeń do druku i oprogramowania, zaprojektowanych z myślą o dostawcach druku, ale również usług związanych z szeroko rozumianym marketingiem i nowoczesnymi formami komunikacji. Na stoisku promowane będzie oprogramowanie TotalFlow, urządzenie Ricoh Pro C901 Graphic Arts Edition, najnowsze cyfrowe drukarki na papier cięty serii Pro C751 oraz systemy na papier ciągły InfoPrint VP 5000. Ricoh zaprezentuje również nowy program Carbon Balanced Printing, następną generację Ricoh Business Driver Programme oraz innowacyjne, kolorowe urządzenie szerokoformatowe.

Goss International – See Things Differently

Na stoisku Goss International, o powierzchni 1820 m2, pod hasłem „See Things Differently” (Spójrz na wszystko inaczej) odbywać się będą prezentacje na żywo nowoczesnych technologii wykorzystywanych w produkcji opakowań, w sektorze komercyjnym i gazetowym; goście będą mogli zapoznać się z innowacjami wprowadzonymi w istniejących już maszynach, dotyczącymi m.in. automatyzacji, formatów czy konfiguracji – nowe technologie wdrożono jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

Fujifilm – Power to Succeed

Stoisko targowe Fujifilm, największe jak dotąd w historii prezentacji firmy w Düsseldorfie, będzie skoncentrowane wokół motywu przewodniego: „Power to Succeed”. Wśród promowanych urządzeń i rozwiązań znajdą się przede wszystkim debiutujące XR-1200F (prośrodowiskowy reduktor odpadów i zużycia wody podczas obróbki płyt), płyta Brillia HD LH-PXE, nowe wersje oprogramowania XMF Workflow and Production Management Suite, system naświetlania płyt Flenex DLE, cyfrowa drukarka inkjetowa w formacie B2 do produkcji opakowań oraz nowe głowice SG-1024 Diamatix. Przedstawiona będzie również nowoczesna technologia RediJed oraz nowa strategia cyfrowego inkjetu.

Przed drupą w Lizbonie

W dniach 6 i 7 marca w Lizbonie odbyła się konferencja zorganizowana przez agencję duomedia. Poświęcona była nowościom przygotowywanym na targi drupa 2012 przez firmy Kodak, Esko i Enfocus, Xeikon i basysPrint, X-Rite i Pantone oraz Chili Publish.

Nowości HP w Tel Avivie

Firma HP w dniach 12-15 marca zorganizowała przeddrupowe spotkanie, na którym zaprezentowała nowości przygotowywane specjalnie na targi. Około 120 dziennikarzy z całego świata w Tel Avivie słuchało prezentacji i oglądało najmłodsze „dzieci” firmy HP prezentowane w laboratoriach firmy pod Tel Avivem, w Ness Ziona i Netanya.

Oprogramowanie ColorWare na drupa

Aby sprostać standardom ISO 12647 czy GRACol, drukarze muszą stale kontrolować jakość barwy, dlatego też premierowe pokazy udoskonalonego oprogramowania Printability Test Suite in PressView Printers na stoisku firmy ColorWare na targach drupa bez wątpienia znajdą szerokie grono zainteresowanych.

Atlas na targach drupa

Firma Atlas Converting Equipment Ltd., należąca do Bobst Group, na tegorocznych targach drupa zaprezentuje przewijarki Atlas i Titan. Nowa, wielozadaniowa platforma Titan SR9 będzie prezentowana na żywo z przewijarką Dual Turret.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.