Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Oprogramowanie w służbie hybrydowego druku

Hybrid Software – twórca oprogramowania dla producentów technologii druku cyfrowego i konwencjonalnego oraz dostawców OEM – na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) zamierza przedstawić swoją koncepcję działalności, polegającą na kompleksowym wspomaganiu produkcji poligraficznej zarówno w technologii cyfrowej, jak i konwencjonalnej. Na stoisku nie zabraknie nowości.

Więcej możliwości dla rynku opakowań z tektury i papieru

Highcon z myślą o targach drupa (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) przygotował nowe cyfrowe rozwiązania wyposażone w zaawansowane funkcje, przeznaczone dla szybko rozwijającego się rynku opakowań z papieru i tektury. Jak zaznacza producent, cyfrowe sztancowanie, oferujące wysoką produktywność i jakość, stanowi odpowiedź na potrzeby globalnego rynku w zakresie produkcji coraz krótszych partii produkcyjnych, skracania czasu dostaw, ekologiczności oraz lepszej obsługi klienta. Na targowym stoisku oprócz najnowszych i znanych już maszyn prezentowana będzie działalność klientów izraelskiej firmy.

Nowy standard w branży druku cyfrowego

Firma HP na targach drupa 2024 (28 maja – 7 czerwca br.) pokaże nowe rozwiązania produkcyjne dla branży druku komercyjnego oraz etykiet i opakowań, zapewniające wysoką produktywność i poprawiające rentowność druku cyfrowego (m.in. Indigo 120K i Indigo 18K Digital Press, udoskonaloną ofertę HP PageWide, HP Indigo 7K Secure Digital Press). W Düsseldorfie odwiedzający będą mogli zobaczyć osiem zautomatyzowanych linii produkcyjnych wyposażonych w najnowsze innowacje HP Industrial, obejmujące ponad 25 firm partnerskich i ponad 20 unikalnych rozwiązań w zakresie automatyzacji.

Koncepcja „The Power to Move”

Canon na targach drupa 2024 (28 maja – 7 czerwca br.) wystąpi pod hasłem „The Power to Move” i zaprezentuje liczne nowości technologiczne, usługi wsparcia oraz różnorodne koncepcje współpracy z klientami. Prezentacje obejmą pełne portfolio technologii druku produkcyjnego firmy, które zawiera m.in.: arkuszowe maszyny atramentowe i tonerowe, szybkie linie produkcyjne do druku atramentowego, plotery płaskie i rolowe do druku wielkoformatowego oraz cyfrowe urządzenia do druku etykiet i opakowań.

Różnorodny program targów drupa 2024

Przez jedenaście dni – od 28 maja do 7 czerwca – w Düsseldorfie podczas targów drupa 2024 będzie można nie tylko zobaczyć technologie, które ukształtują przyszłość całej branży, ale też nawiązać kontakty branżowe i poznać opinie i pomysły czołowych decydentów z branży poligraficznej, którzy podzielą się wiedzą na temat aktualnych globalnych trendów technologicznych i przełomowych osiągnięć oraz wynikających z nich nowych modeli biznesowych i szans dla firm. Pomoże w tym specjalnie skonstruowany program wydarzeń, którego bazę stanowią fora tematyczne: drupa cube, drupa touchpoint sustainability, drupa touchpoint textile, drupa touchpoint packaging oraz drupa next age (dna).

Nowoczesna fleksografia środkiem do osiągnięcia sukcesu

Miraclon ogłosił, że podczas targów drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) skupi się na prezentacji korzyści dla drukarń opakowaniowych płynących z nowoczesnych rozwiązań fleksograficznych. Jak podkreślono, celem firmy jest wspieranie drukarzy w osiąganiu celów w zakresie wydajności, zrównoważonego rozwoju i jakości, przy jednoczesnej maksymalizacji zwrotu z inwestycji w maszyny fleksograficzne.

Rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój

Firma EyeC na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) będzie obecna na dwóch stoiskach – zajmowanym przez swoją markę, gdzie będzie można poznać możliwości nowoczesnych, w pełni zautomatyzowanych systemów do inspekcji druku. Drugim miejscem, gdzie będzie można porozmawiać z ekspertami niemieckiego producenta oraz przekonać się o zaletach jego urządzeń wspierających zrównoważony rozwój przedsiębiorstw poligraficznych, będzie stoisko stowarzyszenia VDMA Printing and Paper Technology Association, zaaranżowane pod hasłem „Touchpoint Sustainability”.

Koszty w dół, konkurencyjność w górę

Heidelberg ogłosił, że podczas targów drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) będzie miała miejsce światowa premiera nowej generacji znanego rozwiązania dla sektorów druku komercyjnego, opakowań i etykiet – maszyny Speedmaster XL 106 Peak Performance. Jak podano, oferowana przez niemieckiego producenta ulepszona technologia zapewnia wzrost ogólnej produktywności nawet o 20%, obniża koszty, pomaga złagodzić niedobór wykwalifikowanych pracowników i poprawia zrównoważony charakter drukarni.

Landa wraca z nową generacją maszyn

Targi drupa (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) będą miejscem premiery kolejnej generacji nanograficznych maszyn drukujących firmy Landa Digital Printing – modeli S11 i S11P w formacie B1. Siedmiokolorowe urządzenia oferują zarówno rozwiązania znane ze starszych modeli (S10 i S10P), jak i znaczące ulepszenia (m.in. moduł PrintAI – sztucznej inteligencji, zwiększoną elastyczność produkcji – prędkość druku to 11,2 tys. ark./godz., czy nowy system suszenia atramentu).

Zróżnicowane portfolio GEW wzmocnione nowością

Firma GEW poinformowała, że podczas targów drupa 2024 zaprezentuje pełne portfolio systemów utwardzania, skupi się przy tym na promowaniu swojego najnowszego systemu UV LED. Na stoisku brytyjskiego producenta dostępny będzie również zespół ekspertów firmy, gotowy omówić wszelkie kwestie nurtujące klientów.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.