Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Dwie ważne nowości od Comexi

Comexi na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) będzie świętować 70. rocznicę istnienia firmy i zaprezentuje premierowo dwie maszyny. Pierwsza z nich to nowość rozszerzająca rodzinę rozwiązań fleksograficznych producenta – F1 Evolution. Druga to szerszy model offsetowy CI dla rynków opakowań giętkich i z papieru.

Rozwiązania dla druku atramentowego i tradycyjnego offsetu

Podczas targów drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) firma Kodak zaprezentuje rozwiązania oparte zarówno na technologii cyfrowej, jak i analogowe urządzenia do druku. Jak podkresla producent, każde z nich zostało zaprojektowane, aby pomóc drukarzom zwiększyć produktywność i rentowność.

Premierowe prezentacje firmy BAF na drupie

BAF – europejski producent rozwiązań z segmentu obracarek stosu, podnośników oraz automatycznych systemów do kaszerowania, przygotowuje na targi drupa (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca 2024 r.) premiery nowych rozwiązań.

Windmöller & Hölscher na targach drupa

Firma Windmöller & Hölscher poinformowała o swojej obecności na zbliżających się targach drupa (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.). Producent maszyn planuje skupić się na promowaniu najnowszych osiągnięć i innowacji w zakresie technologii druku dla branży opakowań giętkich. Ponadto w czasie targów zaprosi do swojej siedziby w Lengerich na Dni Otwarte (In-house EXPO).

Oferta Cartes na targi drupa 2024

Cartes, włoski producent urządzeń do uszlachetniania i konwertowania, na targach drupa (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) zamierza promować swoje autorskie technologie. Na stoisku będzie m.in. zautomatyzowana maszyna GE363VJL, oferująca zintegrowane funkcje cyfrowego ozdabiania etykiet i jednoczesnego ich wycinania, wykorzystuje technologię Jet D-Screen producenta oraz jego autorski system wykrawania laserowego.

Udział HP w transformacji branży

Podczas targów drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) firma HP nie zamierza ustępować pola i zaprezentować się jako jeden z liderów napędzających transformację branży. Na stoisku będzie można zobaczyć osiem zautomatyzowanych linii produkcyjnych zdolnych do obsługi 80 zadań i 25 różnych zastosowań, napędzanych innowacjami HP i wspieranych przez kompleksowy ekosystem partnerów.

Połączona automatyzacja według Komori

Firma Komori potwierdziła udział w targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) w roli wystawcy. Po ośmioletniej przerwie producent zamierza zaprezentować rozwiązania mające odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorstw, które funkcjonują w stale zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej; w ciągu ostatnich lat tempo zmian społecznych wzrosło, wzorce konsumpcji uległy zmianie, podobnie jak perspektywy rynkowe.

Miks możliwości na stoisku drupowym Kodaka

Na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca) firma Kodak zaprezentuje różnorodne produkty ze swojej oferty rozwiązań dla poligrafii, obejmujące zarówno technologię druku atramentowego, jak i rozwiązania oparte druku analogowym. Wszystkie zaprojektowane z myślą o wspieraniu drukarzy w osiąganiu maksymalnej rentowności w miarę rozwoju branży.

Transformacja cyfrowa wg Müller Martini

Müller Martini na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) wystąpi pod hasłem „Driving the Digital Transformation” (Prowadzenie transformacji cyfrowej). Na stoisku o powierzchni 1,4 tys. m2 producent zaprezentuje cztery wysoce zautomatyzowane, przemysłowe linie produkcyjne, zintegrowane z przepływem pracy Connex. Ekspozycja ma pokazać, że firma potrafi towarzyszyć swoim klientom w ich indywidualnych podróżach w coraz bardziej cyfrową przyszłość oraz że dzięki jej rozwiązaniom mogą oni konsekwentnie wykorzystywać potencjał nowych technologii.

drupa 2024 – spotkanie prasowe

Wieloletnim zwyczajem organizatorów drupy były spotkania dla prasy branżowej, poprzedzające te największe targi branży poligraficznej. Po ośmiu latach tej tradycji znów stało się zadość. 13 lutego br. przedstawiciele mediów poligraficznych z Europy Środkowej i Wschodniej zostali zaproszeni do Budapesztu. W spotkaniu wzięli udział dziennikarze z ośmiu krajów: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Serbii, Rumunii i Bułgarii.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.