Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Agfa Graphics: potęga druku

Agfa Graphics: potęga druku

Belgijski producent zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie cyfrowego prepressu i przemysłowego drukowania inkjetowego. Z myślą o zwiedzających z Polski przez cały okres targów na stoisku będą obecni przedstawiciele firmy Agfa Graphics. Z kolei dziennikarze prasy branżowej o prezentowanych na wystawie nowościach będą mogli dowiedzieć się podczas konferencji prasowej zaplanowanej na 4 maja w centrum kongresowym CCD.

Hasło przewodnie tegorocznej prezentacji Agfy na targach drupa brzmi: „Potęga druku”. Jest ono zgodne z wizją zarządu firmy, które uważa media drukowane za najważniejszy i wciąż najsilniejszy środek komunikacji. Obecność na targach w Düsseldorfie ma podkreślić zaangażowanie Agfa Graphics w dostarczanie innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań z zakresu cyfrowego prepressu dla branż: akcydensowej, opakowaniowej i gazetowej, jak też zaawansowanych systemów drukowania cyfrowego, przeznaczonych na rynki przemysłowej produkcji wielkoformatowej. Stoisko Agfa Graphics zostanie podzielone na kilka stref tematycznych, uwzględniających obszary rynkowe, na których jest obecny belgijski producent: produkcję gazetową, druk akcydensów i opakowań, przemysłowy druk inkjetowy, a także produkcję systemów oznaczeń i displejów. Każdego dnia targów na stoisku będzie eksponowany inny region świata, co ma podkreślać globalny i ponadnarodowy charakter działalności Agfa Graphics. Na tym opiera się m.in. koncepcja samego stoiska, które swoim klimatem i atmosferą ma przypominać port lotniczy. Podobnie jak lotnisko jest miejscem spotkań wielu różnych osób podążających do swoich miejsc przeznaczenia, tak rozwiązania oferowane przez Agfa Graphics łączą ze sobą różne obszary rynku poligraficznego. Podobieństw jest zresztą więcej: lotnisko, podobnie jak nowoczesna drukarnia, funkcjonuje dzięki wysoko wydajnym i zautomatyzowanym procesom, i jest zarządzane w profesjonalny sposób. Jest wreszcie, podobnie jak stoisko targowe Agfy, miejscem spotkań różnych kultur. Elementem ponadregionalnej strategii Agfa Graphics na tegorocznych targach drupa będzie też prezentacja obrazów z różnych stron świata w firmowej „galerii” czy też codzienne prezentacje swoich regionów ze strony osób odpowiedzialnych za dany obszar rynkowy.
Targi drupa 2012 będą miejscem światowej premiery najnowszej wersji oprogramowania workflow :Apogee Prepress 8.0 Przygotowane z myślą o klientach, zamknięte prezentacje będą uwzględniać m.in. zupełną nowość w ofercie Agfa Graphics – :Apogee StoreFront. Jest to oprogramowanie w technologii SaaS (Solution as a Sevice), zwiększające wydajność działań podejmowanych przez dostawców usług poligraficznych. Bazując na rozwiązaniu web-to-print, umożliwia szybkie uruchamianie opartych o zewnętrzną strukturę informatyczną sklepów internetowych, zintegrowanych z workflow :Apogee.
Podczas demonstracji „na żywo” będzie można zobaczyć m.in. wysoko wydajny system :Azura TS, w skład którego wchodzi wielkoformatowa naświetlarka CtP oraz urządzenie czyszcząco-gumujące :Azura CX125. Zaprojektowano go z myślą o drukarniach zużywających rocznie do 40 tys. m2 płyt rocznie. Na stoisku będzie też pracował nowy wysoko wydajny system gazetowy :Advantage N PL HS (z modułem ładowania płyt bezpośrednio z palety), połączony inline z urządzeniem :VXCF 85 i naświetlający bezchemiczne płyty :N94-VCF. Kolejna premiera to system :Advantage N TR HS, z funkcją ładowania płyt z wózka. Oba nowe modele pracują z prędkością do 350 płyt/h.
Podczas specjalnych, zamkniętych pokazów będzie można zapoznać się z oprogramowaniem Agfa Graphics, dedykowanym na rynek prasowy, m.in. z modułem :Arkitex Eversify, pozwalającym na tworzenie treści z myślą o różnych zastosowaniach (m.in. w mediach elektronicznych).
Z zakresu inkjetu będzie można zobaczyć pracujący wielkoformatowy system :M-Press Leopard, stworzony przez Agfę i Thieme, będący cyfrową alternatywą dla tradycyjnego sitodruku. Poza tym na stoisku będą drukować liczne plotery atramentowe, w tym dwa urządzenia :Jeti 3020 Titan – w wersji 36-głowicowej (CMYK z dodatkową bielą) i 48-głowicowej (CMYKLcLm); oba drukują na różnorodnych mediach giętkich i sztywnych. Agfa będzie też promować nowej generacji atramenty UV, dedykowane dla urządzeń z serii :Anapurna i :Jeti.
Agfa Graphics konsekwentnie stawia na tworzenie i dostarczanie na rynek rozwiązań możliwie najbardziej przyjaznych dla środowiska. Na targach będzie promować proekologiczne technologie, ale także doradzać klientom, jak mogą przekształcić swoje przedsiębiorstwa zgodnie z polityką środowiskową.

Zajrzyj także na stronę http://www.agfa-polska.pl/

Fot. Ifra Expo 2011

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.