Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Drugi raport drupa Global Insights Report

Drugi raport drupa Global Insights Report

Pierwsze wyniki drugiego raportu drupa Global Insights Report – „Dotknij przyszłości – aplikacje dające szansę na rozwój” – wykazały, że nowe zastosowania różnych technik druku są najbardziej wydajną drogą do dalszego rozwoju, ponadto istotne są przemyślane planowanie, integracja i wprowadzenie na rynek nowych produktów – czynniki te przyczyniają się do wzrostu znaczenia przedsiębiorstwa i powstania dodatkowego zysku szacowanego na 63 tys. dol.

Wiosną tego roku około 750 przedstawicieli firm świadczących usługi związane z drukiem, należących do panelu eksperckiego targów drupa, wzięło udział w ankiecie dotyczącej nowo zaimplementowanych technologii druku i ich praktycznego zastosowania. Badania jednoznacznie wskazały na to, że przedsiębiorcy dokładają wszelkich starań, żeby ich oferta była jak najbardziej dopasowana do coraz to nowszych oczekiwań klientów – szukają bowiem nowych zastosowań dla nowoczesnych technologii, którymi dysponują. W ankiecie wskazano 26 różnych możliwości zastosowania druku – każdy ankietowany wymienił średnio trzy z nich.
Koszt niektórych z wdrożonych nowych zastosowań zwrócił się szybciej niż innych – przykładowo nakłady na druk seryjny książek zwracają się dwa razy dłużej niż druk książek na żądanie. Na rynku druku akcydensowego inwestycje w marketing wielokanałowy zwracają się dwa razy szybciej niż inwestycje w druk komercyjny.
We wszystkich obszarach rynku zaobserwowano zarówno sukcesy, jak i porażki. W ankiecie dostawcy usług związanych z drukiem mieli wskazać, w jaki sposób postępowali, planując, integrując i wprowadzając na rynek nowe rozwiązania. Ankietowani przyznali, że wdrażając nowe rozwiązania, musieli zainwestować około 70 tys. dol. Dotyczy to wszystkich branż oprócz opakowaniowej, która, zgodnie z wypowiedziami ankietowanych, jest zdecydowanie bardziej wymagająca.
Wyniki raportu podano również, różnicując je według produktów, które powstawały dzięki zaimplementowanym technologiom. Wyjaśniono w nim, dlaczego w branży powinno się popularyzować nowoczesne zastosowania druku cyfrowego, który ułatwia m.in. komunikację międzyludzką na różnych płaszczyznach.
Mimo że liczba ludności w wielu krajach uprzemysłowionych utrzymuje się na tym samym poziomie, liczba ludności na świecie, zwłaszcza w Azji i Afryce, będzie wzrastać. Poprawiać się będzie standard życia w krajach rozwijających się i, co za tym idzie, zapotrzebowanie na produkty drukowane wzrośnie. Można się zatem spodziewać, że znaczenie druku jako środka komunikacyjnego będzie coraz większe. Internet stale zyskuje na popularności. W ubiegłym roku 42% ludności na świecie miało do niego dostęp, przy czym liczba użytkowników telefonów komórkowych i portali społecznościowych stale rośnie, mamy zatem do czynienia ze stałą zmianą sposobów komunikacji – szansą dla druku jest komunikacja wielokanałowa, dostawcy muszą jednak stale inwestować w nowe technologie, żeby móc nadążyć za zmianami.
Nowe technologie cyfrowe zmieniają nie tylko zachowania komunikacyjne użytkowników, ale przede wszystkim sposób, w jaki druk może spełniać zmieniające się oczekiwania odbiorców. Coraz więcej urządzeń może się ze sobą komunikować, zatem wymiana danych jest jednym z najistotniejszych czynników wzrostu dla przedsiębiorców. Szeroko rozumiana branża poligraficzna powinna stale brać to pod uwagę – druk cyfrowy i na żądanie, inteligentne systemy i automatyzacja – są to słowa klucze dla przyszłości przedsiębiorstw poligraficznych i opakowaniowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.