Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / EDC kupuje Ricoh Pro VC60000

EDC kupuje Ricoh Pro VC60000

EDC Expert Direct Communication to pierwsza firma poligraficzna w regionie, która zakupi nowoczesną linię produkcyjną Ricoh Pro VC60000. Umowę podpisano podczas trwających w Dusseldorfie targów drupa 2016.

„Poszukiwaliśmy urządzenia, które pozwoli nam elastycznie dostosowywać się do potrzeb klientów, zwłaszcza w zakresie szybkiego przygotowania wydruków krótkich serii. Jednocześnie zależało nam na obniżeniu kosztów eksploatacji. Cyfrowy wydruk atramentowy na roli za pomocą Ricoh Pro VC60000 jest odpowiedzią na te potrzeby. Teraz możemy personalizować korespondencję transakcyjną oraz materiały reklamowe na niezadrukowanym papierze, bez konieczności zakupu poddruku indywidualnego do każdego zlecenia. Cały proces będzie dużo szybszy (w przypadku niektórych zleceń – nawet pięciokrotnie) i tańszy” – wyjaśnia powody inwestycji Piotr Rogut, wiceprezes zarządu EDC Expert Direct Communication (dawniej Emerson Direct Communication).

Inwestycja w Ricoh Pro VC60000 ma na celu wspieranie strategii wzrostu EDC Expert Direct Communication.

„Działamy na silnie konkurencyjnym rynku, dlatego w naszych działaniach musimy być bardzo precyzyjni. Inwestycja została poprzedzona szczegółową analizą ekonomiczną oraz dokładnym sprawdzeniem dostępnych na rynku ofert. Wybraliśmy Pro VC60000, ponieważ urządzenie najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Przede wszystkim oferuje wysoką jakość wydruku, co jest dla nas kluczowe, a także elastyczność. Możemy szybciej dostarczyć wysokiej jakości końcowy produkt, przy jednocześnie niższych kosztach” – wyjaśnia Piotr Rogut.

Ricoh Pro VC60000 pozwala na wydruk 100 tys. arkuszy A4 na godzinę lub 120 metrów na minutę. Urządzenie jest w stanie wyprodukować do 40 milionów kopii miesięcznie. Pro VC60000 pozwala na wydruk w rozdzielczości do 1200 x 1200 dpi.

Umowa zakupu Ricoh Pro VC60000 została podpisana pomiędzy EDC Expert Direct Communication a Ricoh podczas targów drupa 2016. Urządzenie zostanie zainstalowane i uruchomione do końca września 2016 roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.