Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Heidelberg podsumowuje targi drupa

Heidelberg podsumowuje targi drupa

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG z dużym zadowoleniem podsumowała udział w targach drupa w Düsseldorfie. Stoisko firmy cieszyło się dużym zainteresowaniem klientów z całego świata, którzy również zainwestowali w prezentowane rozwiązania. Duża liczba zamówień złożonych podczas wydarzenia doprowadziła do ożywienia napływających zamówień w firmie na początku roku obrotowego 2024/2025, a w konsekwencji do wyższego wykorzystania mocy produkcyjnych. Krótki czas pracy w niemieckich zakładach zakończy się już w czerwcu 2024 r.

Codzienne prezentacje na stoisku producenta koncentrowały się na licznych nowościach dla sektora druku komercyjnego i opakowaniowego, pokazując, w jaki sposób klienci mogą korzystać z najnowocześniejszych technologii, aby optymalnie wykorzystać i rozwijać swój potencjał biznesowy. „Oferujemy całe spektrum od druku tonerowego po atramentowy i od offsetu po druk fleksograficzny – wszystko kontrolowane za pomocą wspólnego przepływu pracy Prinect. Duża liczba zamówień złożonych w obszarze wszystkich technologii oferowanych podczas targów podkreśla zaufanie, jakim klienci obdarzają naszą markę, i jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji” – mówi David Schmedding, szef sprzedaży i marketingu w Heidelbergu.

Firma zamierza wykorzystać współpracę z firmą Canon, co ogłoszono na targach drupa, aby wykorzystać swój potencjał wzrostu w druku atramentowym. Złożono już kilkadziesiąt zamówień na nowy system atramentowy Jetfire 50. Głównym celem nowo zaprezentowanego portfolio produktów jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania w sektorze akcydensów i produkcji przemysłowej opartej na technologii atramentowej.

Zintegrowane technologie offsetowe i cyfrowe stają się coraz ważniejsze, dlatego Heidelberg wykorzystał targi drupa do zaprezentowania kompleksowych rozwiązań opartych na jednym systemie obsługującym zarówno druk offsetowy, jak i cyfrowy. Możliwości te zapewniają maksymalną elastyczność i opłacalność, zwłaszcza w sektorze akcydensowym. Łącząc w ten sposób swoje doświadczenie w zakresie obu tych obszarów, firma zapewni klientom hybrydowe rozwiązanie zapewniające optymalną efektywność kosztową w przyszłości.

W segmencie opakowań Heidelberg rozszerzy zakres zastosowań nowej fleksograficznej maszyny zwojowej Boardmaster o obszar papieru (giętkie opakowania papierowe). Ze względu na rosnące globalne zapotrzebowanie na zrównoważone, opłacalne, nadające się do recyklingu lub kompostowania opakowania, obszar „Flexible Paper” będzie się pozytywnie rozwijał.

Heidelberg podczas targów zawarł wiele międzynarodowych umów sprzedaży. Pierwsza maszyna Jetfire 50 pojedzie do Szwajcarii do Grupy Schellenberg (firma inwestuje w technologię atramentową dla druku komercyjnego). Versafire LV kupiła firma Solo Druck z Kolonii (maszyna oferuje wysoką jakość druku i płynną kontrolę pracy dzięki oprogramowaniu Prinect). Aż 15 maszyn Speedmaster CX (format 70 × 100) kupiła chińska drukarnia internetowa Zhengzhou Shengda. W Speedmastera XL 106 najnowszej generacji zainwestowała firma Aumüller Druck z Niemiec (maszyna jest wyposażona w technologią Plate to Unit, drukuje z prędkością 21 tys. ark./godz.). Łącznie 38 zespołów drukujących dla maszyn Speedmaster XL 75 i CX 75 zakontraktowała firma Thung Hua Sinn z Tajlandii, produkująca etykiety arkuszowe. Na zakup nowego fleksograficznego systemu druku zwojowego inline Boardmaster zdecydowała się amerykańska firma Southern Champion Tray.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.