Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Innowacje firmy BOBST na drupie

Innowacje firmy BOBST na drupie

Jak zapowiada firma BOBST, targi drupa będą dla niej doskonałą okazją do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań, które znacząco zwiększą produktywność zakładów, otworzą przed klientami nowe możliwości i pozwolą zabezpieczyć ich inwestycje na całym świecie.

Jean-Pascal Bobst, prezes zarządu, mówi: „2016 będzie przełomowym rokiem dla naszej firmy. To właśnie w tym roku obchodzimy 125. rocznicę jej powstania. Podczas tegorocznych targów drupa jasno pokażemy, że prowadzimy działalność z niesłabnącym zaangażowaniem
i dynamizmem. To podejście ukształtowało naszą reputację w branży. Grupa BOBST nieprzerwanie rozwija technologie i usługi, dążąc do coraz lepszych rezultatów i wspierając wciąż rosnącą grupę klientów w zakresie różnych zastosowań. Pokażemy więc najnowsze rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby marek i ich dostawców pod kątem uzyskania maksymalnej wydajności, skrócenia czasu wprowadzenia produktu na rynek i optymalizacji procesów drukowania. Także nasza oferta usług serwisowych będzie rozwijana i uzupełniana
o kolejne propozycje dla klientów obejmujące całe portfolio produktów”.
BOBST oferuje technologie dla branży oparte na własnym rozległym know-how i stałym kontakcie zarówno z klientami, jak i właścicielami marek. W rezultacie firma wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do dostarczania branży rozwiązań, zarówno tych tradycyjnych, jak i cyfrowych.
Podczas targów drupa 2016 BOBST zaprezentuje między innymi:
• MASTERCUT 106 PER – będzie to światowa premiera tego urządzenia. To wydajna wycinarka płaska, oferująca wiele nowatorskich funkcji.
• MASTERFOIL 106 PR – to złociarka wyposażona w system FOIL UNWINDER+, który nie tylko poprawia wydajność maszyny nawet o 30%, ale też obniża zużycie folii do 50%.
• Oprócz wycinarki MASTERCUT i złociarki MASTERFOIL klienci poznają też nową składarko-sklejarkę oferującą więcej funkcji automatyzacji, krótsze czasy przezbrajania, niższe koszty eksploatacji i łatwiejszą obsługę. Dzięki temu producenci opakowań będą mogli prowadzić produkcję niemal bez usterek.
• M6 to całkowicie nowa wersja drukarki fleksograficznej UV, zaprojektowana pod kątem przetwarzania tektury litej. Jak zapewnia producent, to kolejna rewolucja w zakresie przetwarzania kartonu z nadrukiem offsetowym. Oferuje zmianę zlecenia w czasie krótszym niż jedna minuta – co jest możliwe dzięki technologii cyfrowego druku fleksograficznego Digital Flexo; wysokim prędkościom pracy i szybkiemu podawaniu arkuszy w linii. Arkusze wyprodukowane w linii można następnie przetwarzać w wycinarkach płaskich i składarko-sklejarkach BOBST.
• Innowacyjne i skuteczne alternatywy dla druku offsetowego w zakresie produkcji opakowań z tektury litej i materiałów giętkich. Korzystając z nowych farb utwardzanych UV o niskiej migracji i technologii Digital Flexo, BOBST pokaże urządzenia zapewniające porównywalne czasy przezbrajania w porównaniu z urządzeniami cyfrowymi z zachowaniem wysokiej wydajności.
• Drukowanie z rozszerzoną gamą kolorów (ECG) przy użyciu czterech lub siedmiu kolorów podstawowych na nowych drukarkach zoptymalizowanych pod tym kątem, z jednoczesnym wykorzystaniem najważniejszych rozwiązań technologii drukowania ECG.
• Nowe drukarki z centralnym cylindrem dociskowym, drukarki fleksograficzne in-line, drukarki cyfrowe i grawiurowe, kaszerownice, laminatory i urządzenia do nakładania hologramów. Wiele z nich zawiera funkcje cyfrowe umożliwiające łatwe, powtarzalne
i niezawodne działanie w przepływie pracy druku cyfrowego i przetwarzania.
• Oprogramowanie oprzyrządowania wymagane do produkcji wysokowydajnych wykrojników z wykorzystaniem elementów marki BOBST – arkusza wzorcowego, listew gumowych, przymiarów.
• Ulepszenia w zakresie usług internetowych firmy BOBST dotyczących konserwacji
i serwisu urządzeń oraz rozwiązanie nowej generacji Pick&Pay, które poprawia bezpieczeństwo operatora i skraca czas przestojów maszyny (jest to możliwe dzięki łatwemu dostępowi do części awaryjnych i zużywających się).
• Prezentacje zespołu specjalistów omawiające innowacyjne i wysokowydajne drukarki cyfrowe do tektury falistej oraz drukarki cyfrowe do tektury litej, papieru i folii.
Goście, którzy dokonają wstępnej rezerwacji wizyty na stoisku grupy BOBST, otrzymają tzw. Innovation Compass – aplikację na smarftony. Dzięki niej uzyskają szybki i łatwy dostęp do informacji o tych urządzeniach, które chcą poznać bliżej. Wstępnej rezerwacji można dokonać na stronie www.bobst.com/leading-innovation

Stephan März, globalny szef serwisu, podsumowuje: „BOBST od zawsze jest liderem innowacji. Staramy się być partnerem, który wyznacza kierunki rozwoju i pomaga swoim klientom odnosić sukcesy. Czynimy to na różne sposoby, świadcząc usługi, które pozwalają w pełni wykorzystywać maszyny, a także dostarczając wysokowydajnych rozwiązań w zakresie stałych procesów lub oferując przełomowe technologie, takie jak druk cyfrowy. Stoisko BOBST na targach drupa to miejsce, którego nie może pominąć żaden producent opakowań czy etykiet”.
Podczas targów drupa 2016 BOBST będzie ściśle współpracować z innymi nowoczesnymi dostawcami dla branży opakowań. Będą to między innymi firmy: Kodak (na stoisku Kodaka będzie można zobaczyć próbki opakowań lub porozmawiać w saloniku dla VIP-ów), Kurz (na stoisku tego dostawcy stanie najnowsza złociarka BOBST), Marbach, Hinderer + Mühlich, Baumer hhs, Metsä, Henkel, Gebr. Knauer oraz partnerzy projektu REVO Digital Flexo.
Niedawno firma BOBST ogłosiła szczegółowe wyniki za rok 2015. Wyniki są dostępne pod adresem investors.bobst.com. W 2015 r. grupa BOBST odnotowała zysk ze sprzedaży, pomimo negatywnego wpływu wyjątkowo silnego franka szwajcarskiego.
W nawiązaniu do strategii planowanej na 2016 r. Jean-Pascal Bobst zapowiada: „Będziemy nadal inwestować w pionierskie produkty wykorzystujące wspólne platformy i projekty modułowe. Będziemy inwestować także w sieć pomocy dla klientów. Zwiększymy naszą obecność w Azji i Afryce. Wzmocnimy jeszcze bardziej nasz serwis – chcemy, aby stał się wzorem dla całej branży”.

 

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas sesji online przedstawiciele belgijskiego producenta zaprezentowali ofertę uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Webinaria poprzedziła – przeprowadzona również w trybie online – konferencja prasowa, podczas której zaanonsowano poszczególne premiery rynkowe oraz udoskonalone wersje rozwiązań software’owych i sprzętowych. Wirtualny projekt nosił nazwę Studio 4D48 – taki miał być numer stoiska firmy na targach drupa 2020.

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Birografika MB, serbska firma zajmująca się produkcją etykiet, w ostatnim czasie zakupiła i zainstalowała swoją pierwszą maszynę fleksograficzną niderlandzkiej marki MPS – ośmiokolorowy model EFS 430, który oferuje druk na różnego rodzaju podłożach. Umowa została podpisana podczas targów Labelexpo 2019 (podczas których firma MPS sprzedała 12 maszyn).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.