Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Konferencje PBKG z okazji drupy

Konferencje PBKG z okazji drupy

Jakie wsparcie finansowe czeka na Ciebie w Ministerstwie Rozwoju? Jak rozmawiać z potencjalnym inwestorem? Jak uniknąć błędów w drodze po fundusze europejskie i gdzie szukać innowacyjnych technologii? Dlaczego warto być na drupa 2016? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo podczas konferencji organizowanych przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga i ECMA Polska we współpracy z firmami Henkel Polska, Heidelberg Polska, Grafikus – Systemy Graficzne i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Konferencje odbędą się 19 kwietnia w Warszawie (Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, ul. Bagatela 12) i 20 kwietnia w Krakowie (Hotel Sheraton, ul. Powiśle 7).
Celem konferencji jest przedstawienie dostępnych w agendach rządowych instrumentów finansowych i rozwiązań organizacyjnych wspierających działania eksportowe i inwestycyjne polskich przedsiębiorstw.
Organizatorzy zadbali, aby wiedzą z uczestnikami podzielili się najlepsi eksperci, którzy na co dzień tworzą politykę gospodarczą państwa w tym zakresie. Dzięki konferencji uzyskają państwo w jednym miejscu bogatą wiedzę o różnych formach wsparcia Waszego biznesu – od dofinansowania wyjazdu na targi zagraniczne po pomysły na skuteczne skorzystanie z funduszy europejskich.
Konferencja ma również przygotować promocję polskich drukarń w Europie w 2016 dzięki projektowi „Czas dla Polski”. Pod tym hasłem kryje się cykl wydarzeń podczas targów drupa, których celem jest zwrócenie uwagi zagranicznych zleceniodawców i inwestorów na potencjał polskich drukarń.

Agenda konferencji:
10.00–10.15 Słowo wstępne PBKG
10.15–10.45 Pomoc de minimis i inne instrumenty wsparcia eksportu dostępne w Ministerstwie Rozwoju, Tomasz Salomon z-ca dyrektora Departamentu Instrumentów Wsparcia Ministerstwo Rozwoju
10.45–11.10 Kredyty, akredytywy, gwarancje i ubezpieczenia czyli jak skuteczniej zdobywać zagraniczne rynki, Karol Rozenberg, ekspert BGK
11.10–11.30 Inwestycje zagraniczne i inwestowanie za granicą – szansa dla polskich firm poligraficznych?, Aleksander Libera PAIiIZ
11.30–12.00 Skuteczny eksport to gra zespołowa – nowe propozycje promocji dla polskiej poligrafii, Instytut Gutenberga
12.00–12.15 Przerwa
12.15–13.00 Fundusze europejskie 2014–2020 – pierwsze wnioski i wskazówki na przyszłość, Agnieszka Clarey, pełnomocnik PARP
13.00–13.30 Nowoczesne rozwiązania w nowoczesnej drukarni, czyli gdzie szukać innowacyjności, Krzysztof Pindral, prezes zarządu, Heidelberg Polska
13.30–14.00 Czy technologie energetyczne mogą być kluczem do funduszy unijnych dla polskich drukarni?, dr inż. Grzegorz Kunikowski Zakład Informatyki Gospodarczej PW
14.00 – Podsumowanie i dyskusja

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.