Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Konica Minolta po targach drupa

Konica Minolta po targach drupa

Konica Minolta na targach drupa 2016 firma oficjalnie wprowadziła na rynek AccurioJet KM-1, maszynę do druku atramentem UV, oraz bizhub PRESS C71cf do druku etykiet z roli na rolę, ogłaszając tym samym wejście na rynek druku przemysłowego.

AccurioJet KM-1 miał podczas tegorocznej drupy swój debiut. Na stoisku Konica Minolta, liczącym 2400 m2, został przedstawiony jako produkt gotowy do sprzedaży. Podczas samego pokazu zakup AccurioJet KM-1 potwierdziły już dwie amerykańskie firmy: PostcardMania i Cohber Press, co jest dowodem pierwszych sukcesów firmy Konica Minolta w segmencie druku przemysłowego. Równolegle na targach zaprezentowano również bizhub PRESS C71cf, maszynę do druku etykiet z roli na rolę, przeznaczoną dla firm zainteresowanych rozwojem swoich usług. Rozwiązanie daje możliwość zmniejszenia nakładów, skrócenia terminów realizacji, personalizacji czy wykonywania druku na żądanie. Jak zapewnia producent, urządzenie bizhub PRESS C71cf oferuje także wyjątkową wydajność, doskonałą jakość wydruku oraz zaskakującą prostotę obsługi, co czyni je odpowiednim narzędziem do rozwijania rynku usług.
Stoisko firmy Konica Minolta na drupie w tym roku odwiedziło 25% więcej gości w porównaniu z targami cztery lata temu. „W tym roku udało nam się wzmocnić pozycję Konica Minolta w obszarze druku przemysłowego jako firmy przodującej w średnim segmencie produkcyjnym druku kolorowego” – mówi Olaf Lorenz, dyrektor generalny działu marketingu międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe. „Klienci z całego świata zdecydowali się zainwestować w systemy i oprogramowanie do druku naszej firmy. Zapewniliśmy sobie wiele przyszłych zamówień, co dowodzi, że poprawnie oceniliśmy rynek na targach jako optymistyczny i gotowy do rozwoju oraz inwestycji. Nasze oczekiwania wobec drupy były duże, szczególnie iż cały czas rozszerzamy swoją działalność” – dodaje Olaf Lorenz.

Maszyna poligraficzna AccurioJet KM-1 do druku atramentem UV będzie sprzedawana pod nową, spójną marką firmy Konica Minolta – Accurio, która obejmie wszystkie urządzenia do cyfrowego druku atramentowego. Na targach była prezentowana również w połączeniu z urządzeniem JETvarnish firmy MGI, dzięki czemu można było zapoznać się z dodatkowymi korzyściami, tj. możliwością druku hybrydowego dzięki integracji KM-1 z istniejącymi technikami offsetowymi czy drukowaniem na kartonowych opakowaniach, papierach o niskiej gramaturze i tekturze.

Partnerstwo Konica Minolta z MGI Digital Technology również było jednym z głównych punktów stoiska Konica Minolta na drupa. Działanie technologii JETvarnish przedstawiono we współpracy
z wybranymi systemami Konica Minolta, jak AccurioJet KM-1 i maszyna do druku etykiet bizhub PRESS C71cf. Konica Minolta po zakupie dodatkowych udziałów w MGI Digital Technology (MGI) w kwietniu 2016 roku zacieśniła swoje relacje z tą francuską firmą, dzięki czemu dostarcza swoim klientom rozwiązania zapewniające wartość dodaną. Jak zapewnia producent, w odpowiedzi na zapotrzebowanie na druk ozdobny w obszarze etykiet i opakowań efekt synergiczny współpracy pomiędzy Konica Minolta a MGI zapewni silną obecność na rynku.
„Najważniejsze jest to, iż ostatnie targi drupa 2016 pozwoliły nam poznać szczegółowo wymagania naszych klientów, którzy patrzą w przyszłość. Cieszymy się z reakcji naszych gości, którzy byli zachwyceni rozwojem, jaki poczyniliśmy." – powiedział Olaf Lorenz, dyrektor generalny działu marketingu międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu