Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Konica Minolta po targach drupa

Konica Minolta po targach drupa

Konica Minolta na targach drupa 2016 firma oficjalnie wprowadziła na rynek AccurioJet KM-1, maszynę do druku atramentem UV, oraz bizhub PRESS C71cf do druku etykiet z roli na rolę, ogłaszając tym samym wejście na rynek druku przemysłowego.

AccurioJet KM-1 miał podczas tegorocznej drupy swój debiut. Na stoisku Konica Minolta, liczącym 2400 m2, został przedstawiony jako produkt gotowy do sprzedaży. Podczas samego pokazu zakup AccurioJet KM-1 potwierdziły już dwie amerykańskie firmy: PostcardMania i Cohber Press, co jest dowodem pierwszych sukcesów firmy Konica Minolta w segmencie druku przemysłowego. Równolegle na targach zaprezentowano również bizhub PRESS C71cf, maszynę do druku etykiet z roli na rolę, przeznaczoną dla firm zainteresowanych rozwojem swoich usług. Rozwiązanie daje możliwość zmniejszenia nakładów, skrócenia terminów realizacji, personalizacji czy wykonywania druku na żądanie. Jak zapewnia producent, urządzenie bizhub PRESS C71cf oferuje także wyjątkową wydajność, doskonałą jakość wydruku oraz zaskakującą prostotę obsługi, co czyni je odpowiednim narzędziem do rozwijania rynku usług.
Stoisko firmy Konica Minolta na drupie w tym roku odwiedziło 25% więcej gości w porównaniu z targami cztery lata temu. „W tym roku udało nam się wzmocnić pozycję Konica Minolta w obszarze druku przemysłowego jako firmy przodującej w średnim segmencie produkcyjnym druku kolorowego” – mówi Olaf Lorenz, dyrektor generalny działu marketingu międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe. „Klienci z całego świata zdecydowali się zainwestować w systemy i oprogramowanie do druku naszej firmy. Zapewniliśmy sobie wiele przyszłych zamówień, co dowodzi, że poprawnie oceniliśmy rynek na targach jako optymistyczny i gotowy do rozwoju oraz inwestycji. Nasze oczekiwania wobec drupy były duże, szczególnie iż cały czas rozszerzamy swoją działalność” – dodaje Olaf Lorenz.

Maszyna poligraficzna AccurioJet KM-1 do druku atramentem UV będzie sprzedawana pod nową, spójną marką firmy Konica Minolta – Accurio, która obejmie wszystkie urządzenia do cyfrowego druku atramentowego. Na targach była prezentowana również w połączeniu z urządzeniem JETvarnish firmy MGI, dzięki czemu można było zapoznać się z dodatkowymi korzyściami, tj. możliwością druku hybrydowego dzięki integracji KM-1 z istniejącymi technikami offsetowymi czy drukowaniem na kartonowych opakowaniach, papierach o niskiej gramaturze i tekturze.

Partnerstwo Konica Minolta z MGI Digital Technology również było jednym z głównych punktów stoiska Konica Minolta na drupa. Działanie technologii JETvarnish przedstawiono we współpracy
z wybranymi systemami Konica Minolta, jak AccurioJet KM-1 i maszyna do druku etykiet bizhub PRESS C71cf. Konica Minolta po zakupie dodatkowych udziałów w MGI Digital Technology (MGI) w kwietniu 2016 roku zacieśniła swoje relacje z tą francuską firmą, dzięki czemu dostarcza swoim klientom rozwiązania zapewniające wartość dodaną. Jak zapewnia producent, w odpowiedzi na zapotrzebowanie na druk ozdobny w obszarze etykiet i opakowań efekt synergiczny współpracy pomiędzy Konica Minolta a MGI zapewni silną obecność na rynku.
„Najważniejsze jest to, iż ostatnie targi drupa 2016 pozwoliły nam poznać szczegółowo wymagania naszych klientów, którzy patrzą w przyszłość. Cieszymy się z reakcji naszych gości, którzy byli zachwyceni rozwojem, jaki poczyniliśmy." – powiedział Olaf Lorenz, dyrektor generalny działu marketingu międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu