Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Konica Minolta po targach drupa

Konica Minolta po targach drupa

Konica Minolta na targach drupa 2016 firma oficjalnie wprowadziła na rynek AccurioJet KM-1, maszynę do druku atramentem UV, oraz bizhub PRESS C71cf do druku etykiet z roli na rolę, ogłaszając tym samym wejście na rynek druku przemysłowego.

AccurioJet KM-1 miał podczas tegorocznej drupy swój debiut. Na stoisku Konica Minolta, liczącym 2400 m2, został przedstawiony jako produkt gotowy do sprzedaży. Podczas samego pokazu zakup AccurioJet KM-1 potwierdziły już dwie amerykańskie firmy: PostcardMania i Cohber Press, co jest dowodem pierwszych sukcesów firmy Konica Minolta w segmencie druku przemysłowego. Równolegle na targach zaprezentowano również bizhub PRESS C71cf, maszynę do druku etykiet z roli na rolę, przeznaczoną dla firm zainteresowanych rozwojem swoich usług. Rozwiązanie daje możliwość zmniejszenia nakładów, skrócenia terminów realizacji, personalizacji czy wykonywania druku na żądanie. Jak zapewnia producent, urządzenie bizhub PRESS C71cf oferuje także wyjątkową wydajność, doskonałą jakość wydruku oraz zaskakującą prostotę obsługi, co czyni je odpowiednim narzędziem do rozwijania rynku usług.
Stoisko firmy Konica Minolta na drupie w tym roku odwiedziło 25% więcej gości w porównaniu z targami cztery lata temu. „W tym roku udało nam się wzmocnić pozycję Konica Minolta w obszarze druku przemysłowego jako firmy przodującej w średnim segmencie produkcyjnym druku kolorowego” – mówi Olaf Lorenz, dyrektor generalny działu marketingu międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe. „Klienci z całego świata zdecydowali się zainwestować w systemy i oprogramowanie do druku naszej firmy. Zapewniliśmy sobie wiele przyszłych zamówień, co dowodzi, że poprawnie oceniliśmy rynek na targach jako optymistyczny i gotowy do rozwoju oraz inwestycji. Nasze oczekiwania wobec drupy były duże, szczególnie iż cały czas rozszerzamy swoją działalność” – dodaje Olaf Lorenz.

Maszyna poligraficzna AccurioJet KM-1 do druku atramentem UV będzie sprzedawana pod nową, spójną marką firmy Konica Minolta – Accurio, która obejmie wszystkie urządzenia do cyfrowego druku atramentowego. Na targach była prezentowana również w połączeniu z urządzeniem JETvarnish firmy MGI, dzięki czemu można było zapoznać się z dodatkowymi korzyściami, tj. możliwością druku hybrydowego dzięki integracji KM-1 z istniejącymi technikami offsetowymi czy drukowaniem na kartonowych opakowaniach, papierach o niskiej gramaturze i tekturze.

Partnerstwo Konica Minolta z MGI Digital Technology również było jednym z głównych punktów stoiska Konica Minolta na drupa. Działanie technologii JETvarnish przedstawiono we współpracy
z wybranymi systemami Konica Minolta, jak AccurioJet KM-1 i maszyna do druku etykiet bizhub PRESS C71cf. Konica Minolta po zakupie dodatkowych udziałów w MGI Digital Technology (MGI) w kwietniu 2016 roku zacieśniła swoje relacje z tą francuską firmą, dzięki czemu dostarcza swoim klientom rozwiązania zapewniające wartość dodaną. Jak zapewnia producent, w odpowiedzi na zapotrzebowanie na druk ozdobny w obszarze etykiet i opakowań efekt synergiczny współpracy pomiędzy Konica Minolta a MGI zapewni silną obecność na rynku.
„Najważniejsze jest to, iż ostatnie targi drupa 2016 pozwoliły nam poznać szczegółowo wymagania naszych klientów, którzy patrzą w przyszłość. Cieszymy się z reakcji naszych gości, którzy byli zachwyceni rozwojem, jaki poczyniliśmy." – powiedział Olaf Lorenz, dyrektor generalny działu marketingu międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.